reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Zaczynacie może rozszerzanie diety Maluchów? My dostaliśmy zielone światło od pediatry i zastanawiam się od czego zacząć
Ja jestem team po 6 miesiącu, bo moje dziecko w ogóle nie wykazuje oznak gotowości. Polecam Alaantkowe blw - tam jest mnóstwo wskazówek, nie tylko do blw. Zaczyna się zazwyczaj od warzyw, bo dzieci bardziej lubią słodkie smaki i po owocach mogą płuc brokulem ;). No i najlepiej po kolei, żeby w razie czego wiedzieć, co uczulilo :)
 
Też miałam czekać do końca 6 miesiąca ale pediatra zasugerowała, że można już próbować.
A Wasze Maluchy już przekręcają się same na brzuszek? My cały czas walczymy o to
 
Też miałam czekać do końca 6 miesiąca ale pediatra zasugerowała, że można już próbować.
A Wasze Maluchy już przekręcają się same na brzuszek? My cały czas walczymy o to
Niestety pediatrzy najczęściej nie uaktualniają swojej wiedzy w tym zakresie. Ale to zależy od dziecka, jedno wykaże gotowość wcześniej inne później. Moja córka np jest dosyć sztywna, ale nie ma mowy nawet o siedzeniu z podparciem na czas posiłku, a wszystko co wkładam do buzi (np łyżeczkę z lekiem) od razu wypycha językiem. Nie jest też zainteresowana jedzeniem. Także nie widzę powodu żeby się spieszyć, zresztą ja zdecydowanie wolę opcje karmienia cyckiem/butelka niż łyżka i to gotowanie, przygotowanie, mycie, pranie... Oj nie spieszy mi się 🤣
A co do obrotów, to u nas jakieś pierwsze się zdarzyły, ale jest jeszcze czas. Mamy też rehabilitacje z powodu lekkiej asymetrii i onm w brzuchu co na pewno nie ułatwia :)
 
Też miałam czekać do końca 6 miesiąca ale pediatra zasugerowała, że można już próbować.
A Wasze Maluchy już przekręcają się same na brzuszek? My cały czas walczymy o to
Mój jeszcze nie, ale to jeszcze chyba za szybko, bo dopiero 4 miesiące skończy za tydzień. Jednak już dość mocno próbuje i cały się przemieszcza po obwodzie, więc najbezpieczniej jest na podłodze 🙂. Ja będę rozszerzać dietę po 6m.z. i bardzo się tego boję 😐 Niestety mój synek od początku miał bardzo sucha i łuszcząca się skórę. Teraz wyszlo uczulenie na buźce i rączkach. Odstawiłam nabiał, jajka i czekoladę u siebie, gdyż karmię tylko piersią. Czekam na reakcję, być może jeszcze gluten będę musiała wywalić z menu swojego. Trochę mi smutno, bo święta a ja na takiej diecie, że nic prawie nie można jeść.... Ale zdrowie dziecka dla mnie najważniejsze.
 
Ja sie troche martwie bo moja dzis skonczyla 4 miesiace i dopiero raz przekrecila sie na boczek. Niepokoi mnie tez to, ze dosc mocno sie zaczela prezyc, na rekach prostuje sie i napina jak struna. Albo wygina sie jak do mostka. We wtorek idziemy do fizjo.
 
Mój niedługo skończy 4 msce i nie przekręca się . Coś tam próbuje ale z marnym skutkiem. Bylismu u fizjo i stwierdziła że ma za słaba główkę i brzuszek więc mamy ćwiczyć w domu. Al idzie to ciężko ;) mały nie chce współpracować, kręci się , śmieje, także zobaczymy coś dalej. Główkę niby trzyma już sam ale nie podnosi. Myślałam że ma jeszcze czas.
A co do diety to ja wogole nie boje więc na razie mi się nie spieszy :)
 
Jeśli chodzi o przekręcanie to ostatnio pytałam o to fizjoterapeutę i dopiero w 6 miesiącu jest na to czas. Mi podobnie do rozszerzenia diety w ogóle się nie spieszy bo to jest masakra, pranie sprzątanie gotowanie 😀
 
reklama
Do góry