reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

Tutaj kazdy mm to roznica dni, ale mysle ze jest prawidlowo bo np w 6+1 bedzie mial te 3 mm a w 6+6 juz moze miec 6 mm a oba terminy sa uznawane za 6 tydzien tak naprawde
Ja patrzę na moje zdjęcia. Na jednym ma 0.99, na drugim 1.1. Ale dzięki temu odkryłam, że jednak małe urosło, jak byłam na sorze. Był mierzony tak jak na tym zdjeciu, gdzie miał 0.99, na sorze miał 1.1 i wtedy jest chyba ok. Trochę mnie to uspokoiło.
 
reklama
No niby tak, na początku zanim zmierzyła to powiedziała, ze za małe, ale jak zmierzyła to na aparacie właśnie pokazało wiek 6+1 co by się zgadzało, tylko no straszne maleństwo 😅 no i jednak jest to serduszko, daopatrxyla się go, zobaczymy co będzie za dwa tygodnie
Zobaczysz, że będzie dobrze. Przecież dzieci nie są robotami, każde ma swoje tempo.
 
Generalnie na tym etapie wszystkie zarodki rozwijają się w tym samym tempie, ale przy badaniu USG dochodzi czynnik ludzki, wskaźnik postawiony pół milimetra dalej daje już różnicę kilku dni w wieku ciąży [emoji6]
 
Generalnie na tym etapie wszystkie zarodki rozwijają się w tym samym tempie, ale przy badaniu USG dochodzi czynnik ludzki, wskaźnik postawiony pół milimetra dalej daje już różnicę kilku dni w wieku ciąży [emoji6]
Wystarczy też spóźniona owulacja i już jest troszkę inaczej
 
Hej, jestem tu nowa, jestem w 4 ciazy, 3 poprzednie poronilam. Pierwsza ciąża w której usłyszałam serduszko dzisiaj 9t4d wg om termin na 6grudnia. Wczoraj płód miał 2.9cm i serduszko biło 175/min. Trzymajcie kciuki by tym razem się powiodło. Byłam wczoraj na sorze bo pierwszy raz dostałam plamien w tej ciąży ale ponoć wszystko w porządku nie wiadomo skąd ta krew. Dzisiaj mam wrażenie że piersi mnie bolą mniej niz zwykle ale chyba sobie to wszystko wmawiam. Mam nadzieję... Czy któraś z Was również ma termin na 6?
 
Hej, jestem tu nowa, jestem w 4 ciazy, 3 poprzednie poronilam. Pierwsza ciąża w której usłyszałam serduszko dzisiaj 9t4d wg om termin na 6grudnia. Wczoraj płód miał 2.9cm i serduszko biło 175/min. Trzymajcie kciuki by tym razem się powiodło. Byłam wczoraj na sorze bo pierwszy raz dostałam plamien w tej ciąży ale ponoć wszystko w porządku nie wiadomo skąd ta krew. Dzisiaj mam wrażenie że piersi mnie bolą mniej niz zwykle ale chyba sobie to wszystko wmawiam. Mam nadzieję... Czy któraś z Was również ma termin na 6?
Hej, ja byłam na wizycie 8+5, zarodek 2,15cm, serduszko też biło ponad 170/min (podobno w 9 i 10 tyg może właśnie bić do 180/min a później się uspokaja) 😊 U mnie mdłości i ból piersi przeszły jakoś w 7 tygodniu, żadnych wymiotów, też się martwiłam ale na wizycie było wszystko dobrze. Termin mam na 10 grudnia 😉 Trzymam kciuki za nas wszystkie ♥️✊
 
Tylko dziewczyny, martwi mnie wielkość zarodka, ma 0,26 cm, nie jest za małe, gdzieś wyczytałam, ze w 6 tc ma 6 mm... jak to u Was było w tc z wielkością fasolki? Wiem, ze chciałam się nie stresować xD dopiero co o tym pisałam, ale no nie mogę bo ciagle coś a nie przeskoczę tego jak bardzo mi zależy 😅😅😅
Nie martw się na zapas narazie to maleńki zarodek moja 1 córka cały czas była dużo mniejsza niż książki mówiły i urodziła się malutka 50cm 2860 g do tego była ułożą na samej gorze macicy i dopiero po 13tc było ja dobrze widać i dało się zbadać wielkość.
 
reklama
Nie martw się na zapas narazie to maleńki zarodek moja 1 córka cały czas była dużo mniejsza niż książki mówiły i urodziła się malutka 50cm 2860 g do tego była ułożą na samej gorze macicy i dopiero po 13tc było ja dobrze widać i dało się zbadać wielkość.
Grunt, ze było widoczne serduszko, jakby to jest najważniejsze, moja córka była duża od samego początku, może to będzie właśnie mniejsze, za dwa tygodnie kolejna wizyta to zobaczymy, narazie nie mogę tak o tym myśleć, plus no gdyby było coś nie tak to pani doktor na pewno by powiedziała i skierowała dalsze badania, żeby rozwiać albo potwierdzić swoje wątpliwości, nie zbagatelizowała by tego, nie w kraju gdzie tak zawzięcie się walczy o te maleństwa
 
Do góry