reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Grudniowe mamy 2021

reklama
Też mam astmę, dzisiaj mimo tlenu straciłam przytomność więc musieli mi zwiększyć dawkę. Leżała w uniwersyteckim?
Tak, w uniwersyteckim w Prokocimiu. To jest nowoczesny szpital i mają tam wielu dobrych specjalistów. I dobre, nowoczesne sprzęty. Była tam okolo 2 tygodnie lub troszkę dłużej. Wypisali ją dopiero jak było wszystko ok. Też dostawała zatrzyki w brzuch. Niewiem jak tobie, ale jej robili kilka razy prześwietlenie płuc, żeby sie upewnić że wszytko ok. Ona ma 66 lat.
 
O jejku! Ale super że jest to forum! Też zapisałam sie na badania na 11,żebym mogła sobie pospać i na spokojnie sie zebrać, ale zapomniałam że trzeba być na czczo! Już przekladam termin na 8 rano. Dziękuję 😘
No ja następne badania też będę chciała dużo wcześniej 🤪 bo ciężko idzie wytrzymać tak długo bez śniadania 😁 Nie masz za co dziękować 😘 babeczki już tak mają że wiecznie zapominają 😁
 
Przez moja ułożenie macicy 😉
Mam tylozgiecie ☺️ dlatego przy różnych dłuższych pozycjach po prostu leci 😉
Mam się oszczędzać i leżeć na boju nie na prosto , unikać wanny , długich spacerów 😉

A kto stwierdzil ze to przez tylozgiecie? Ja tez mam tylozgiecie a zadnych plamien w ciazach nie mialam, jedynie co to podobno warto duzo lezec na brzuchu no i mnie plecy bola bo to ciagnie wszystko 🙂

Dziewczyny czy Wam też tak wywala brzuch? W pierwszej ciąży do 4 miesiąca nie było po mnie widać a teraz zaczęłam 8 tydzień a wyglądam jakbym połknęła balon 🤯

U mnie mniejszy niz przed ciaza 😁 a ciaza juz kolejna ale schudlam 2 kg wiec to przez to, choc startowalam z wagi troszke wyzszej niz w poprzednich ciazach bo z 54 kg :)
 
Nie wytrzymałam i umówiłam się do lekarza tu w rodzinnym mieście, akurat wyjechałam na tydzień. Nie wytrzymam nerwowo do poniedziałku 🤦🏼‍♀️ Nadal nie mam objawów, wszystkie zniknęły. Dziś cała noc śniłam ze plamiłam i ginekolog powiedziała w śnie ze to cud ze serce bije i ze nie wierzy w to co widzi bo dawno już powinno nie żyć. 🤦🏼‍♀️Idę dziś na 16.30.
Ten sen to czysty obraz Twojego lęku, objawy prędzej czy później mijają, pójdziesz do lekarza to sprawdzisz, głowa do góry :) Trzymam kciuki
 
Jeżu dziewczyny, cały czas mam wrażenie, ze coś mi się w tym brzuchu rusza xD czuje takie napięcia jakoś na wysokości pępka, to pewnie powiększająca się macica, już byłam raz w ciąży to może przez to mam inne odczucia a brzuch tez mam bardziej zaokrąglony, ale narazie leciutko, ja i tak grubiutka jestem wiec normalnie mam odstający brzuch ale teraz jest wlasnie taki okrągły a przytyć nie przytyłam, wręcz zrzuciłam kilogram 🙈🙈 ale w moim przypadku to nawet wskazane, żebym trochę schudła, (nie to, ze się odchudzam, jem zdrowo, jakieś 1800 kcal dziennie, lecę na kateringu pudełkowym) otyłość pierwszego stopnia się kłania...
 
Ja ciąży nie planowalam a od stycznia ostro wzielam się za siebie. Co 2 tygodnie zapisywałam wagę i wymiary. Teraz porzuciłam ćwiczenia i w cm widzę +4 w brzuchu i +2 w talii. Natomiast - 2kg ale to przez wymioty :(
 
Tak, w uniwersyteckim w Prokocimiu. To jest nowoczesny szpital i mają tam wielu dobrych specjalistów. I dobre, nowoczesne sprzęty. Była tam okolo 2 tygodnie lub troszkę dłużej. Wypisali ją dopiero jak było wszystko ok. Też dostawała zatrzyki w brzuch. Niewiem jak tobie, ale jej robili kilka razy prześwietlenie płuc, żeby sie upewnić że wszytko ok. Ona ma 66 lat.
Wspaniała opieka, wszyscy są mega troskliwi.
Wyraziłam zgodę na leczenie remdesivirem. Ginekolog powiedział, że może być to niebezpieczne dla płodu, wręcz eksperymentalne w 1trymestrze ale nie mam za dużo opcji, bo mam w coraz gorszym stanie płuca.
Potem przyszła inna lekarka i powiedziała, że podjęłam bardzo dobrą decyzję bo już trwają konsultacje w mojej sprawie, w takim tempie postępuje mi uszkodzenie płuc, że prędzej czy później trzebaby mnie podłączyć pod respirator.
No ja nie mogę mieć żadnego prześwietlenia, zastanawiali się czy tomografu nie zrobić ale boją się już tak cały czas obciążać zarodek. Osluchują mnie regularnie.
 
reklama
Dziewczyny czy Wam też tak wywala brzuch? W pierwszej ciąży do 4 miesiąca nie było po mnie widać a teraz zaczęłam 8 tydzień a wyglądam jakbym połknęła balon 🤯
Dziś jak na siebie spojrzałam to aż nie mogłam uwierzyć ze mam taki benzun. Pewnie to trochę wina fasolki po bretońsku na która wczoraj miałam mega ochotę. Ale i tak aż dziwne ze koniec 8 tyg i już brzuch
 
Do góry