reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

GRUDNIOWE MAMY 2010 :) wątek główny!

Widze że aniaslu odpowiedziała na moją PW o utworzenie archiwum a przy okazji nas przeniosła :) eeeeh nasz czas się skończył :)

ok - jakie tematy wrzucić do archiwum?

ja to widzę tak

Z przyklejonych w przyszłym miesiącu przenieść ( opowieści, wątek gratulacyjny, gorącą linię, bedzię córcia...)
Z normalnych tematów zostawić
1. o karmieniu
2. galerię
3. jak rozwijają się nasze skarby poączyłabym z pielęgnacją maluszka ( tu tez możemy pisać o wizytach lekarskich)
4. wszystko dla maleństwa
5. wątek kulinarny
6. polecam- odradzam
7. wracamy do formy ( połączyłabym z wątkiem o antykoncepcji)
8spotkania grudniowych mam
9. uzdolnione grudniówki
10. książki filmy seriale
11. wazne przydatne potrzebne


reszta w ogóno-dostępnym archiwum

a wy jakie macie pomysły?


Tunia- ja karmiłam Olka Nanem, Mikiego też będę ( szybciej niż sądziłam , ale będę) . W aptece za nan pro 1 350g zapłaciłam 14,30zł.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Cwietka niestety musi samo przejść, Madzi przechodzi i znów się pojawia. Trądzik charakteryzuje się tym że są białe wypryski z czerwonymi obwódkami.
 
Witam !!

po długiej przerwie :-(
musiałam się zorganizować w nowej sytuacji :)
mam nadzieję, że już regularnie będę mogła się z Wami spotykać :-)

Pozdrawiam wszystkie mamuśki i ich pociechy

idę poczytać co się u Was działo :)
 
mamolka/cristalrose dzięki, mąż kupował puchę w rossmanie, ale jak już mamy puchę to można w kartoniku, to mu powiem żeby poszukał gdzie indziej bo w rossmanie 49 zł kosztowało,

najlepsze jest to, że na opakowaniu jest napisane - zużyć w ciągu 3 tyg od otwarcia, a moja Zuzanka w 1,5 tyg wypiła tą wielką puchę, jutro trzeba kupić nowe mleczko
 
Podobno we Fr najmniej kobiet w całej europie karmi piersia i srednia długośc to 10 tygodni. teraz maja kampanie, zeby karmic piersia, bo to najzdrowsze.


nie wierze w to, w Irlandii przez 4 lata nie spotkałam kobiety (irlandki) ktora karmilaby piersia nawet na porodowce, bloku poporodowym a lezałam w ciazy w szpitalu 2 razy i ostatni kiedy Adas sie urodzil... nawet sama polozna srodowiskowa mowila, ze chyba tylko 10% kobiet karmi piersia
 
Kurcze, strasznie dużo mamusiek z przyczyn różnych niezależnych od siebie przechodzi na sztuczne mleko. Aż zaczęłam bardziej dbać o swoja laktację, bo to tej pory zdarzało mi się dawać małemu sztuczne mleko (raz na kilka dni) z lenistwa, bo akurat nie po drodze mi było kolejny raz w ciągu godziny "się rozbierać". On ma jakiś dziwny styl jedzenia - tylko tyle, żeby zaspokoić głód. Leń z niego. Po mamuni.. ;)
 
cwietka byłam dziś u lekarza (super babka) i potwierdziła, że u oliwki te wypryski to alergia na białko mleka krowiego:((( małej to wyskoczyło jakieś 3 tyg temu. Ja mleczne przetwory odstawiłam tydzień temu i dopiero teraz schodzi. Skoro Ty odstawiłaś dopiero wczoraj to jeszcze za wcześnie na poprawę. Poczekaj trochę. aaaa i jeszcze powiedziała że dzieciom to uczulenie się uwidacznia w postaci wysypki w 3,4 tygodniu życia, czyli u nas książkowo wyszło w 4-tym...
 
ja też sie z lekka zdziwiłam szukajac grudniowych mam :) ju myśłam, ze Nas skasowano zupełnie :)
mamolka ja sie nie wypowiem co do watków, bo najczęsciej zagladam na główny, ewentualnie karmienie, forma... jestem minimalistką, głównie czasową :)

co do karmienia to ja też raz na kilka dni (szczegolnie wieczorem) daję sztuczne (bebilon, wybór padł na to, bo lekarka na porodówce mi je poleciła) po próbie karmienia piersia, kończąca sie płaczem podaję butle wypijaną bez "awantury" poza tym karmię piersia ... nie mam namniejszych wyrzutów z tego powodu i w miarę potrzeb bede to robiła, bo nie zamierzam ani siebie, ani dziecka męczyć...
ostatnio bedąc w kauflandzie też zwróciłąm uwagę na meka w kartonach, ceny rzeczywiscie dosć niskie...
 
mąż dziś sprawdzał- w Lublinie w Tesco Nan po 11,45zł ( o ile dobrze zapamiętałam ) i było najtańsze/za 1kg

ewa zawsze miło poczytać jak ktoś ma podobne zdanie jak ty
 
Ostatnia edycja:
reklama
ja juz sie wkurzylam i kupilam dr browna butelke, zobaczymy. Wlasnie Arlena z niej zjadla i calkiem niezle to poszlo,zobaczymy jak bedzie potem, lapie sie kazdej mozliwosci ;)

Mleko strasznie macie tam drogie :O ja kupuje 1000gr za 80 nok w kartonie czyli ok 40 zl no ale to jest norwegia, pampersy 87 sztuk np kosztuja 75 koron czyli kolo 37 zl

Arlenka tez ma krosty i mowia ze to hormony, sa szorstkie maluskie, czerwone i milion ich, pojawiaja sie wszedzie prawie w okolicach glowy, dekoltu i troszke na raczce.
Cwietka.. po jednym dniu nie zobaczysz :)
 
Do góry