reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Głęboki smutek w ciąży bez powodu

reklama
Cześć! Zastanawiam się, czy któraś z Was może przeżywała coś podobnego, a mianowicie uczucie bardzo głębokiego i przeszywającego smutku w ciąży. U mnie zaczęło się kilka tygodni temu - w 5 miesiącu. Jest to uczucie które łapie mnie nagle w ciągu dnia, odczuwam je jako ucisk w sercu i uczucie przeszywającego, głębokiego smutku, czasem może połączonego z niepokojem, jednak bez wyraźnej przyczyny. Depresja to raczej nie jest, nie mogę się doczekać narodzin, staram się być aktywna, odczuwam również radość. Nie wiem skąd takie uczucie 🙄
Podejrzewam, że to nerwica lękowa, ataki paniki lęki i polecam psychoterapię. Gdzieś tam wcześniej pisałaś, że masz zalecone brać Zolpidem, bierzesz ten lek? I z jakiego powodu? Na bezsenność? Rozgraniczając nerwica to nie depresja, ale objawy nerwicy mogą się przyczyniać do depresji, także na prawdę polecam psychoterapię.
 
Do góry