reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dziwna histeria?

Karolina1609

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
9 Wrzesień 2019
Postów
126
Witam, czy ktoś miał taki problem z dziećmi, mianowicie nadeszły wysokie temperatury a 3 letnie dzieci nie chcą się przebrac na letniaka i histeria z tego powodu bo jest gorąco a ledwo z krzykiem dadzą zdjąć długi rękaw i zostają w krótkim na podwórku i długie spodnie widac ze im goraco sa przypoceni czerwone policzko, ani tłumacząc ani z powodu gorąca nie dadzą sobie przemówić i wytłumaczyć
 
reklama
Tak mój 12 letni syn za nic w świecie nie chce nosić t-shirtów tylko koszule z długim rękawem, no cóż ... U mnie jest na tyle duży, że jego broszka. Chce to niech się przegrzewa
 
Dokładnie mój syn we wrześniu 3 latka... mamy walkę o długie rękawy. Ostatniio sam wyciągnął z szafy dresy i bluzę i ryczał ze on to zakłada. Dzieci to takie dziwaki że brak słów.
 
Możliwe, że dziecko przyzwyczaiło się do "zimowego" ubrania. U niektórych dzieci zmiany są ciężkie. Nam wydaje się, że to dziwne, a im raz, że może być zimno, bo inaczej odczuwają temperaturę. Warto wtedy szukać długich rękawków cieniutkich, zakładać wpierw ma 3/4. Na początku tylko lekko podwinąć rękawek. Są dzieci, którym przeszkadza gole ciało, które trzeba posmarować kremem, nie znoszą kremu, wiatru na ciele. Wszystkiego trzeba nauczyć, nawet rozbiera os, wytłumaczyć dlaczego jak jest ciepło inaczej się ubieramy. Szukać takich książeczek. Np kicia kocia. I warto pochylić się wtedy nad sensoryka dziecka. To może wynikać z zaburzeń integracji sensorycznej.
 
Możliwe, że dziecko przyzwyczaiło się do "zimowego" ubrania. U niektórych dzieci zmiany są ciężkie. Nam wydaje się, że to dziwne, a im raz, że może być zimno, bo inaczej odczuwają temperaturę. Warto wtedy szukać długich rękawków cieniutkich, zakładać wpierw ma 3/4. Na początku tylko lekko podwinąć rękawek. Są dzieci, którym przeszkadza gole ciało, które trzeba posmarować kremem, nie znoszą kremu, wiatru na ciele. Wszystkiego trzeba nauczyć, nawet rozbiera os, wytłumaczyć dlaczego jak jest ciepło inaczej się ubieramy. Szukać takich książeczek. Np kicia kocia. I warto pochylić się wtedy nad sensoryka dziecka. To może wynikać z zaburzeń integracji sensorycznej.

My robiliśmy masę diagnoz i nic nie wyszło ;) żadne zaburzenia SI - po prostu będzie się ubierał tak jak chciał i koniec. Taki typ - kicia kocia mu nie pomoże :p
 
Mój młodszy syn też to miał, do tego stopnia, że np nie dawałam sobie zdjąć czapki mimo, że było bardzo ciepło. On miał zaburzenia si, dlugo chodził na zajęcia. To mu przeszło ale nie wiem czy w związku z terapią czy samo z siebie. Teraz odwrotnie, kawałek słońca w marcu zobaczy i już najchętniej pozbylby się kurtki 🤷‍♀️Myślę, że nie ma reguły z czego to wynika, może to minie, poczekaj...
 
My robiliśmy masę diagnoz i nic nie wyszło ;) żadne zaburzenia SI - po prostu będzie się ubierał tak jak chciał i koniec. Taki typ - kicia kocia mu nie pomoże :p
Twoje dziecko jest już w jego mniemaniu dorosłe, tu tylko koledzy mogą zadziałać 😜
Na szczęście 3 latki jeszcze są plastyczne i można je trochę ksztaltowac
 
Twoje dziecko jest już w jego mniemaniu dorosłe, tu tylko koledzy mogą zadziałać 😜
Na szczęście 3 latki jeszcze są plastyczne i można je trochę ksztaltowac
Ciekawa jestem Twojej opinii bo wiem że masz wiedzę, powiedz mi proszę czy to możliwe. Syn chodził na si od 3 r. z. , 4 lata diagnoza, że ok., mimo to zalecenie chodzić dalej. Z końcem zerówki pani z terapii go puściła bo mówiła, że nie musi już chodzić, wystarczy sport. Teraz niedawno usłyszałam, że widać, że nie wszystko wtedy wypracowal 🤷‍♀️
 
reklama
Twoje dziecko jest już w jego mniemaniu dorosłe, tu tylko koledzy mogą zadziałać 😜
Na szczęście 3 latki jeszcze są plastyczne i można je trochę ksztaltowac

No jako 3 latek robił wszystko tak jak chciałam xD także plastyka skończyła się wraz z byciem nastolatkiem
 
Do góry