reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dzień dobry USG płeć

Dołączył(a)
10 Sierpień 2024
Postów
2
Mam pytanie czy widać może na tym zdjęciu płeć dziecka 🤔
 

Załączniki

  • IMG_20240810_160456.jpg
    IMG_20240810_160456.jpg
    110,5 KB · Wyświetleń: 472
reklama
To ja się podepnę
Czy na tym zdjęciu widzicie wyrostek płciowy? Na prenatalnym wyszła dziewczynka a dziś ginekolog powiedział że obstawia chłopca. Nie mogę się z tym pogodzić, nawet zrobiłam test z sody 🙄
15w5d
 

Załączniki

  • IMG_5540.jpeg
    IMG_5540.jpeg
    713,1 KB · Wyświetleń: 63
To ja się podepnę
Czy na tym zdjęciu widzicie wyrostek płciowy? Na prenatalnym wyszła dziewczynka a dziś ginekolog powiedział że obstawia chłopca. Nie mogę się z tym pogodzić, nawet zrobiłam test z sody 🙄
15w5d
W 15 tygodniu zaczynają już formować się narządy z wyrostka. Zresztą wyrostek sprawdza się w przekroju poprzecznym, a tu jest ujęcie nocnikowe. Według mnie z tego ujęcia jeszcze za wcześnie. Mogą z tego wyjść zarówno narządy chłopiece jak i żeńskie, chociaż też obstawiałabym bardziej chłopca.
 
To ja się podepnę
Czy na tym zdjęciu widzicie wyrostek płciowy? Na prenatalnym wyszła dziewczynka a dziś ginekolog powiedział że obstawia chłopca. Nie mogę się z tym pogodzić, nawet zrobiłam test z sody 🙄
15w5d

To nie jest zdjęcie wyrostka dobre do oceny.
Dodatkowo jakość pozostawia wiele do życzenia. Dla mnie raczej chłopiec 🤷‍♀️
 
Powiem wam, że przepłakałam cały wczorajszy dzień pobitych rewelacjach i waszych opiniach. Nie mogę się pogodzić że będę musiała bawić się traktorami a nie lalkami. Nigdy nie chciałam dziecka a od początku ciąży mówiłam że zaakceptuje tylko dziewczynkę
 
reklama
Powiem wam, że przepłakałam cały wczorajszy dzień pobitych rewelacjach i waszych opiniach. Nie mogę się pogodzić że będę musiała bawić się traktorami a nie lalkami. Nigdy nie chciałam dziecka a od początku ciąży mówiłam że zaakceptuje tylko dziewczynkę

To idź do psychologa. Ogólnie to jest normalne po części. Ale dobrze sobie to ułożyć.

Szczególnie, że nie zakładaj takich rzeczy bo mam w najbliżej rodzinie dziewczynkę która totalnie nie lubiła lalek (ma już 19 lat) nigdy.

Ja może o lalkach nie marzyłam, ale np liczyłam że będę córce pleść warkocze - moja córka miała bardzo słabe włosy. A jak koło 7 roku życia wreszcie coś zaczęło się dziać to kazała się obciąć na jeża 🤷‍♀️ I tyle z moich fryzurek było. Dodatkowo mam jakieś takie poczucie, że te relacje matko z córką zawsze są takie hmm specyficzne. Na pewno inne niż sobie wyobrażamy.

Ja baaaardzo chciałam mieć córkę w pierwszej ciąży. Czułam więc że to będzie syn. Też było mi dziwne. Ja jestem taka hmm bardzo kobieca według mnie. Właśnie lalki, sukienki itd. Uważałam, że będę fatalna mamą chłopca. Jak syn się urodził to oszalałam. Aż mi przeszła ta dziewczynka. No ale drugie to dziewczynka. Jak byłam w 3 ciąży to oczywiście córka bardzo chciała siostrę. A ja nie. Dla mnie bycie mamą chłopca jest łatwiejsze (I mówię tu też już z perspektywy bycia mamą nastolatków).

I pamiętaj, że my nie jesteśmy lekarzami. Nadal jest bardzo wcześnie. Narządy kształtują się po 16tc. Zrob sobie albo jakieś sanco czy nifty albo jeszcze wstrzymaj się z nerwami przez miesiąc. Bo może niepotrzebnie się denerwujesz
 
Do góry