reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dwie owulacje?

MamaZblizną

Fanka BB :)
Dołączył(a)
26 Marzec 2019
Postów
1 040
Mam pytanie.. Czy jest możliwe mieć dwie owulacje w miesiącu? Miałam pozytywny test owulacyjny 11 sierpnia.. raczej nie mogłam się pomylić, bo to ten elektryczny kóry pokazuje buźkę jeśli jest owu, ale do rzeczy.. spóźnia mi się miesiączka 3 dni.. (Test ciążowy robiłam wczoraj-negatywny) zauważyłam przezroczysty, ciągnący się śluz jak podczas owu i do tego dziś bolą mnie jajniki.. Druga owulacja? Jest taka opcja?
 
reklama
Rozwiązanie
Torbieli już nie ma. To było jakoś pół roku temu. Od tamtego czasu cykle reguralne.
Ja miałam już jedną owulacje w 18 dniu cyklu, a w 34 dc czyli dwa dni po spodziewanej miesiączce wyszedł mi drugi pozytywny test owulacyjny.

Testami owulacyjnymi się nie kieruj. Są osoby, którym testy owu wychodzą dodatnie od owulacji do dnia miesiączki. Już nie raz były na forum osoby, które się cieszyły że to niby oznacza ciąże - koniec końców przychodził okres.

Może bardzo się stresujesz i dlatego @ nie przychodzi? Podczas starań organizm kobiety potrafi płatać figle ;)
Tak ale w ciągu 24h. W Twoim przypadku mozliwe jest raczej ze po prostu było podejście do owulacji ale do niej nie doszło. Test owu nie pokazuje owu ;) jest też opcja ze zaraz będzie okres a śluz tego typu czasami pojawią się przed miesiączka.
 
Tak ale w ciągu 24h. W Twoim przypadku mozliwe jest raczej ze po prostu było podejście do owulacji ale do niej nie doszło. Test owu nie pokazuje owu ;) jest też opcja ze zaraz będzie okres a śluz tego typu czasami pojawią się przed miesiączka.
Chce zrobić test owu, ale to dopiero za jakieś 2h, bo niedawno byłam w toalecie.
Problem w tym, że 15 sierpnia również miałam kłucie w jajniku. Trwało one kilkanaście minut. Nigdy nie miałam takich bóli przed miesiączka.. zawsze były to takie zwykłe bóle jak na @ i tyle, a śluz zawsze gęsty, mleczny.
 
Kiedyś myślałam, że jest to możliwe w wyjątkowych sytuacjach w odstępie kilku godzin.
Jednak mam dobrą znajomą, która jest ciekawym przypadkiem medycznym dla swojego dolnośląskiego profesora. Długo starała sie o ciążę i często monitorowała swój cykl na usg, więc jaka była reakcja jej i lekarza, kiedy miała dwie owulacje w odstępie 7 dni! Widziałam jej opisy z usg, także to nie ściema! I z tej drugiej owulacji zaszła w upragnioną ciążę. Także chyba organizm ludzki jest większą zagadką, niż byśmy zakładali.
 
Kiedyś myślałam, że jest to możliwe w wyjątkowych sytuacjach w odstępie kilku godzin.
Jednak mam dobrą znajomą, która jest ciekawym przypadkiem medycznym dla swojego dolnośląskiego profesora. Długo starała sie o ciążę i często monitorowała swój cykl na usg, więc jaka była reakcja jej i lekarza, kiedy miała dwie owulacje w odstępie 7 dni! Widziałam jej opisy z usg, także to nie ściema! I z tej drugiej owulacjio zaszła w upragnioną ciążę. Także chyba organizm ludzki jest większą zagadką, niż byśmy zakładali.
Tylko właśnie moja owulacja była 11 sierpnia czyli ponad 2 tygodnie temu... 3 dni temu powinnam mieć miesiączke, a tu takie cyrki..
 
A jak test ciążowy?
Jakbyś np. prowadziła obserwację cyklu to można by coś więcej próbować wnioskować.
Test ciążowy robiłam wczoraj i wyszedł negatywny. Ostatnie miesiące cykle miałam bardzo regularne. Nigdy przed miesiączką nie bolały mnie jajniki i zawsze śluz miałam gęsty biały a teraz jest przezroczysty ciągnący się. Ogólnie to obserwuje siebie i swoje cykle i teraz zauważyłam Jakby było coś inaczej niż zwykle, ale nie chce się nakręcać.
 
Ja miałam monitoring cyklu i przed owulacją i w ten dzień co owulacja była to miałam właśnie taki śluz jak u mnie występuje przy owulacji, przeźroczysty i rozciągliwy potem tak jak zawsze przed okresem był biały śluz ale bardzo skąpy. Kilka dni przed okresem miałam dalej taki śluz jak przy owulacji i kłucie w jajniku w którym była owulacja więc trochę zgłupiałam i zrobiłam test owulacyjny, który był negatywny. Potem ten śluz już przestał występować, był tylko przez 2/3 dni. Dwa dni po terminie okresu test był pozytywny. Nie chcę Ci zrobić nadziei, żebyś się właśnie nie nakręcała. Zrób sobie betę z krwi i będzie jasne wszystko
 
reklama
Czasem przed okresem kobiety zauważają u siebie objawy podobne jak w dniach płodnych.
Może zbliża sie spóźniający się okres, a możesz też mieć wczesne sygnały od organizmu o ciąży. Tego nikt ci nie powie, musisz poczekać ;)
Jeszcze dodam, ze ciągłe samonakręcanie się też może zaburzać cykl, bo jest to swoista sytuacja stresowa.
Trzymam kciuki za ciążę :)
 
reklama
Mysle ze teraz dopiero twój organizm podchodzi do owulacji.
Samateraz mam taki cykl. Sluz 7-10 dzien cyklu, pózniej nie było i skok temperatury dopiero w 16 bez śluzu. Okres po dwóch tygodniach. Gdybym nie mierzyła temperatury testowalabym pewnie codziennie.
 
Do góry