reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

dwa dni platnego urlopu na dziecko do ukończenia 14 roku życia

Dołączył(a)
19 Wrzesień 2010
Postów
13
Witam!
Pracuję na pół etatu. Czy w związku z tym przysługują mi dwa dni płatnego urlopu na dziecko do ukończenia przez dziecko 14 lat?Czy wymiar tego urlopu jest uzależniony od wymiaru etatu?Jeśli jestem zatrudniona w dwóch miejscach na umowę na czas nieokreślony w wymiarze po pół etatu, to czy mogę w tym roku wykorzystać te dni u jednego pracodawcy, a w przyszłym roku za 2011 rok u drugiego?
 
reklama
Art. 188. Pracownikowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w
ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Wymiar etatu nie powoduje zmiany wymiaru zwolnienia - zatem przysługują Pani 2 dni. U każdego pracodawcy korzysta Pani z pełni praw pracowniczych, a zatem przysługuje Pani zwolnienie w każdym miejscu pracy pod warunkiem, ze z uprawnienia a art 188 KP nie korzysta ojciec dziecka
 
Do góry