reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Duphaston czy to normalne?

paula101095

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
31 Grudzień 2023
Postów
30
Biorę 5 dzień ten lek. Od jakiś 2 godzin mam skąpe plamienie jest to bladoróżowy śluz .
Minimalne ilości.

Myślałam że może zaczyna mi się okres ale jednak nie. Czy to normalne ?

Może któraś z was brała i się wypowie , dostalam duphaston na wywołanie miesiączki
 
reklama
Czemu lekarz kazał przyjmować tylko od 17dc do 25dc? Przecież to bez sensu 🤔
Duphaston przyjmuje się zazwyczaj 12-14 dni po owulacji i po 14 dniach robi test/betę i w przypadku negatywnego wyniku, odstawia się duphaston.
Nie wiem, w którym dc masz owulację? W 25dc może być zwyczajnie za wcześnie na test i odstawienie duphastonu może zaszkodzić ewentualnej ciąży na tym etapie. 🤔

Który teraz masz dc? Ile okres się spóźnia?
Nie mam pojęcia dlaczego akurat do 25 dc.
Aktualnie jest to mój 32 dc.
Owulacja była w 14 lub 15 dc, a więc miesiączka powinna przyjść już 3/4 dni temu.
 
reklama
Ginekolog po USG zasugerował kiedy nastąpi owulacja. Wizytę miałam w 12 dc, a test robiłam tydzień temu, w 25 dc.

Czyli nie wiadomo kiedy była owulacja i czy w ogóle była. Równie dobrze, może to być cykl bezowulacyjny.
Ale zaczęłabym od testu sikanego za kilka złotych albo jak ktoś woli tak jak ja od bety z krwi
 
W jaki sposób mogę sprawdzić czy dochodzi do owulacji? USG?

Tak, monitoring USG.
Lekarz oczywiście może założyć że pęcherzyki zwykle rosną ok 1mm dziennie i pękają po między 18-22mm (jak dobrze pamiętam) ale może być różnie. Plus nawet jak dobiją do tych 22mm to może taki pęcherzyk nie pęknąć.
Generalnie faza po owulacji jest stała dla danej kobiety, ma 10-16 dni. Więc jeżeli nie masz tu nieprawidłowości, a okres się spóźnia no to znaczy, że ta owulacja była później lub jej nie było.


Oczywiście to wszystko WYKLUCZAJĄC ciąże. Od tego bym zaczęła bo lekarz, też o to zapyta. Na piękne oczy nie uwierzy, a żeby coś było dobrze widać na USG to ciąża musi mieć ok 6 tygodni
 
Tak, monitoring USG.
Lekarz oczywiście może założyć że pęcherzyki zwykle rosną ok 1mm dziennie i pękają po między 18-22mm (jak dobrze pamiętam) ale może być różnie. Plus nawet jak dobiją do tych 22mm to może taki pęcherzyk nie pęknąć.
Generalnie faza po owulacji jest stała dla danej kobiety, ma 10-16 dni. Więc jeżeli nie masz tu nieprawidłowości, a okres się spóźnia no to znaczy, że ta owulacja była później lub jej nie było.


Oczywiście to wszystko WYKLUCZAJĄC ciąże. Od tego bym zaczęła bo lekarz, też o to zapyta. Na piękne oczy nie uwierzy, a żeby coś było dobrze widać na USG to ciąża musi mieć ok 6 tygodni
Jutro powtórzę test. Byłabym w ogromnym szoku gdyby jednak się udało.
Szczerze mówiąc, założyłam, że jeśli owulacja była tak jak wyliczył lekarz, to test, który wykonałam w tamtym tygodniu był już wiarygodny, dlatego nawet nie myślałam aby go powtarzać.... Obawiam się tylko, że jeśli faktycznie owulacja wypadała później niż 14-15 dc, a ja zaczęłam przyjmować duphaston w 17 dc, to ostatecznie do owulacji nie doszło.
 
Jutro powtórzę test. Byłabym w ogromnym szoku gdyby jednak się udało.
Szczerze mówiąc, założyłam, że jeśli owulacja była tak jak wyliczył lekarz, to test, który wykonałam w tamtym tygodniu był już wiarygodny, dlatego nawet nie myślałam aby go powtarzać.... Obawiam się tylko, że jeśli faktycznie owulacja wypadała później niż 14-15 dc, a ja zaczęłam przyjmować duphaston w 17 dc, to ostatecznie do owulacji nie doszło.
Po pierwsze, jeśli owulacja była później, to faktycznie duphaston mógł teoretycznie ją zablokować i mogło do niej nie dojść. :(
Po drugie, jeśli byłaby w 15 DC, a Ty robiłaś test w 25 DC, to test nie jest wiarygodny. Minęło 10 dni. A do zagnieżdżenia dochodzi 6-12 dpo. Tak naprawdę Twój organizm mógł jeszcze nie wiedzieć, że jesteś w ciąży i do zagnieżdżenia (a co za tym idzie wytwarzania betaHCG) mogło dojść np dzień później.
Dlatego wg mnie odstawianie duphastonu tak szybko w takim wypadku jest no po prostu niezgodne ze sztuką trochę.
 
reklama
Dziewczyny, zrobiłam test i jest pozytywny. Po 14 miesiącach negatywów aż ciężko mi w to uwierzyć. Z samego rana byłam już w laboratorium i czekam na wynik bety i progesteronu. Mam nadzieję, że to odstawienie duphastonu nie zaszkodziło😔😔
Sama widzisz, że to było za wcześnie na test i na odstawienie :/ Bardzo słabe zalecenie ze strony lekarza... Może rozważ zmianę ginekologa.
I jeśli rozważała u niego prowadzenie ciąży, to też bym raczej zmieniła.
 
Do góry