reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dolegliwości ciążowe

daissy- no ja niestety mam mdłości ,co prawda dość lekkie ale przez cały dzień a jak jestem trochę głodna to się nasilają...mam nadzieje że w miarę szybko miną;) poza tym jestem senna i muszę sobie robić jedną drzemkę w ciągu dnia;)
 
reklama
Ja mam mdłości kiedy mam wzdęcie, dziwnie jakoś, ale tak mi sie robi.

A właśnie, od wczoraj do każdego picia na ciepło mam wkrojony świeży imbir i tak jakby mnie nie mdliło tak strasznie.

I po obiedzie lepiej się wczoraj czułam. Zastosowałam rozwiązanie, jak mi kiedyś dietetyczka poleciła. Na obiad zjadłam samo mięso (klopsiki) i warzywa (gotowane buraczki), nie dodałam do tego żadnych węglowodanów (tzn kaszy ani ziemniaków czy klusek). I nie miałam po obiedzie takiego mega wzdęcia jak ostatnimi dniami.
 
Moja ginka na nudnosci zaleciła słone paluszki, bulion albo troszke coli. Nie próbowałam bo praktycznie mdłosci nie mam, na samym poczatku moze za dwa razy i koniec.
Ale miewam zgage i tu migdały pomagaja.
No i strasznie bola mnie piersi, zainwestowałam w dobry stanik, zrobiłam okład z twarozku i pomaga.
 
Ja mam mega mdłości cały dzień. Cholercia i nic nie pomaga. Lekarz przepisał mi Torecan, ale boję się go brać
 
Antila ja w poprzedniej ciąży torecan brałam, synkowi nie zaszkodził. Tyle że często zdarzało się, że jak wzięłam tabletkę, to zanim zaczęła działać i tak zdążyłam zwymiotować ;) Ale przed wyjściami z domu na wizytę np brałam i działał.
 
mi sie pojawiły problemy z ciśnieniem mam np 60/80 i ledwo żyje w 2 ciązy tez tak miałam w pierwszej sporadycznie
zobaczymyc o jutro powie gin
z tą colą to chyba sie sprawdza bo mnei ciągle ciagnie do coli i nie mam nudności zakupiłam sobie nawet korzeń imbiru na zgagę wrazie co ale ja tego przełknąć nawet nie mogę a na razie tfu tfu zgagi brak
 
imbir na zgagę? mam sporo, zakupiliśmy profilaktycznie więcej na mdłości, a akurat był po 9,90 za 1 kg.

agatulka :-) ja kroję kawałeczek imbiru (po oskrobaniu) na malutkie drobinki lub ścieram na drobnej tarce. Imbir ma specyficzny ostrawy smak, więc dodana ilość zależy od tolerancji. Polecam imbir na przeziębienia do gorącej wody z miodem i cytryną. To taki przepis z medycyny azjatyckiej.
 
reklama
mi sie pojawiły problemy z ciśnieniem mam np 60/80 i ledwo żyje w 2 ciązy tez tak miałam w pierwszej sporadycznie
zobaczymyc o jutro powie gin
z tą colą to chyba sie sprawdza bo mnei ciągle ciagnie do coli i nie mam nudności zakupiłam sobie nawet korzeń imbiru na zgagę wrazie co ale ja tego przełknąć nawet nie mogę a na razie tfu tfu zgagi brak

Agatulka, witaj w klubie "zdechlakow" ;) Ja mam podobne cisnienie, 70/90 -ledwo zyje, bo moja norma to 130/100.
W poprzedniej ciazy tez nie mialam problemow z cisnieniem, dopiero pod koniec ciazy bylo wyzsze.
Na dodatek potwornie bola mnie wszystkie miesnie, normalnie jakbym tone wegla wlasnymi rekami przesypala ;)
A co do coli, to gdybym sie nie powstrzymywala to pilabym ja litrami... Ciagnie mnie do niej przeokropnie :/
Imbir jest w moim domu od zawsze. Najbardziej lubimy pic herbate z imbirem, kawalkami pomaranczy i odrobina miodu lub soku zageszczonego typu "malinka". Ten napoj pijemy praktycznie naokraglo. Wiec uzywanie imbiru w moim obecnym stanie niewiele na mnie dziala, bo organizm chyba do niego przyzwyczajony.
 
Do góry