reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Dicopeg junior.

Dołączył(a)
17 Styczeń 2023
Postów
9
Witam.
Mamy problemy u Naszej 4 letniej córki z zaparciami. Byliśmy dwa razy na wizycie u pediatry. Podczas pierwszej wizyty przepisał nam laktuloze, jednak nie przynosiła ona efektów, ponieważ córka nie chciała jej pić. Podczas drugiej lekarz kazał jej podawać błonnik, jednak tutaj też koszmar, nie chciała wypić błonnika, a dodatkowo przestała nam jeść i pić. Zdesperowani znaleźliśmy prywatnie gastrologa dziecięcego. Na wizycie przeprowadził wywiad, przebadał ją i kazał nam podawać jej dicopeg junior free (3 saszetki jednocześnie rano). Efekt jest taki, że nie wypija tego roztworu od razu, potrzebuje na to 2 lub 3 godziny. No i co nas najbardziej martwi nie pije dużo. Nie powiem, że nie pije wcale, co jakieś 10, 15 minut podpija sobie łyka wody, soku, herbaty. Dodam, że pierwszy raz dicopeg piła w poniedziałek po wizycie u gastrologa, dzisiaj wypiła 3 raz dawkę, a efektów nie widzimy. Lekarz powiedział, że gdy nie będzie się mogła sama załatwić mamy jej zrobić wlewkę. Nie chcę jej na siłę sadzać na nocnik bo boję się, że ją jeszcze bardziej zniechęcę.
 
reklama
Dikopeg jest makrogolem. Jeśli dziecko nie będzie dobrze pilo to efekt może nie być zadawalajacy. Trzeba trochę podawać by zadziałał. Moja córka ma forlax. Moim zdaniem lepiej działa.
Polecam wrócić do błonnika, tego z pingwinkiem na opakowaniu. Można go dodać do zupy, czy innej potrawy. Może tak będzie lepiej działał. Sproboj też buraków.
 
Jesli chodzi o o dicopeg i o blonnik to dziecko musi duzo pic, aby byl efekt, bo te rzeczy dzialaja nie przeczyszczajaco (jak np laktuloza), a zmiekczaja stolec, co pomaga w wyproznieniu.
Ja bym dodatkowo odstawila wszelkie slodycze. Pracowala nad piciem wody (nie herbaty czy soku). Duzo ruchu i warzyw do jedzenia z naciskiem na te, ktore nie zapieraja.
 
My córce na zaparcia dawaliśmy xennę balance junior, czyli w zasadzie zbliżony lek do dicopeg. Ja bardzo polecam - u nas zaparcia były dużym problemem. Córka robiła kupę rzadko, a przez to była twarda i ją bolało, więc potem wstrzymywała ile mogła, co kończyło się znowu bólem. Takie błedne koło. Xenna nas z tego wyprowadziła.
Już dokładnie nie pamiętam ile trwało zanim xenna zadziałała, możliwe, że rzeczywiście kilka dni dawaliśmy zanim ruszyło, ale jak ruszyło, to mieliśmy 8 kup tego jednego dnia, wszystko co zalegało poszło. Potem dawaliśmy xennę regularnie przez jakiś czas, aż córka przestała się bać załatwiania.
 
Czyli cierpliwie mamy dawać dalej, ja się po prostu boję, żeby nie dostała jakiegoś zapalenia lub zatrucia. Ostatni raz w toalecie była w sobotę po wlewce.
 
Do góry