reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy nieudana inseminacja ma związek ze szczepieniem na Covid

Nie ma badań jak szczepienie wpływa na zajscie w ciążę i na odwrót . Lekarz nie powinien szukać winnych na siłę
Oczywiście, że są już badania, temat jest monitorowany od samego początku. Warto poczytać Link do: Explainer on COVID19 vaccine and fertility.docx

Ja zaszczepiłam się 2 dawką nie wiedząc, że jestem już w ciąży (to był chyba 5 tydzień), w tym momencie jestem w 13 tygodniu. Więc u mnie ewidentnie płodność się zwiększyła po obu dawkach 🤪 - w każdym razie po 1 dawce okresu już nie dostałam
 
reklama
Oczywiście, że są już badania, temat jest monitorowany od samego początku. Warto poczytać Link do: Explainer on COVID19 vaccine and fertility.docx

Ja zaszczepiłam się 2 dawką nie wiedząc, że jestem już w ciąży (to był chyba 5 tydzień), w tym momencie jestem w 13 tygodniu. Więc u mnie ewidentnie płodność się zwiększyła po obu dawkach 🤪 - w każdym razie po 1 dawce okresu już nie dostałam
Proszę cię....badania które nie trwają nawet rok......

Gratuluję że Ci się udało i szczęśliwego rozwiązania ❤️
 
Inseminacja ma taką samą szanse powodzenia, jak zwykle zapłodnienie u zdrowej pary. Dlatego czasem kobiety zachodzą po 7-mej próbie, albo i więcej. Lekarz Wam tego nie powiedział? Jeśli nie, to Was zwyczajnie oszukał. Tak naprawdę jest jakieś 15-20 procent szansy, w najlepszym wypadku może 30, ale wątpię, że aż tyle, moim zdaniem to bardziej jakieś 15 procent.
A szczepienie nie ma tu nic na rzeczy. Nawet jest wątek na forum tutaj - wiele kobiet właśnie dopiero w cyklu, w którym miały szczepienie, zaszły w ciążę, a starały się rok czy dłużej. Szczepienie na pewno nie ma na to wpływu. Tym bardziej, jak mówisz, że miałaś je 2 miesiące wcześniej. Lekarz zwala winę na szczepienie, żeby "nie było na niego", ja tak to widzę. I nie chce Wam pewnie powiedzieć, jak małe szanse ma inseminacja.
 
Moja ginekolog tez nie mówiła nic na temat negatywngo wplywu szczepionki na inseminacje. Ja 2 dawkę brałam tydzień temu, a inseminacje mam umowiona na wrzesień i trochę się zestresowałam tym wpisem :p

Dziewczyny czy mogłybyście w skrócie opisać jak wyglądał zabieg? W sensie czy stymulowanie owulacji miało miejsce tego samego dnia? Ovitrelle? Czy nasienia waszych partnerów w tym samym dniu byly preparowane ? Chodzi mi trochę o ta stronę praktyczna, bo ja idąc do lekarza musze urlop w brac i nie wiem czy za 1 wizyta all zLatwie
 
Do góry