reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Elisse ja mam taką budowę że brzuch przez cały czas mam niżej im jest większy tym słabiej widać bliznę, mi niestety utworzył się bliznowiec i mam bardzo brzydką bliznę jeżeli teraz skończy się też cc to od razu zaczynam stosować contractubex może coś pomoże :-) :) mały się niesamowicie rozpycha i już niestety ale zaczęły mi się obrzęki jednego dnia nawet 1kg przybrałam, rankiem trochę opadła waga, muszę już leżeć w pozycji drenażowej.

Magda po tym zdjęciu co teraz dodałaś stawiałabym na dziewczynkę ale w 12tc to za wcześnie wiec to jest takie gdybanie. Tak czy tak trzymam kciuki za chłopca mi w 13tc lekarz powiedział tak na 90% okazało się to być 100%;-) ;)
 
reklama
Kurczę tak wcześnie mówią Wam o płci. Już w 13 tyg? Mi powiedział na przełomie 16/17, że siusiaka nie ma i to na pewno dziewczyna. Jeszcze powiedział "pomyłki mi się nie zdarzają". W 20 tyg okazało się, że to chłopak i byłam zła na lekarza, bo czułam się bardzo rozczarowana. Znajomym ten sam lekarz najpierw mówił o chłopaku a potem, okazało się że dziewczyna.
 
Magic sama jestem ciekawa jak się u mnie skończy. Chciałabym sn. Ten preparat na blizny można stosować karmiąc naturalnie? Ja nigdy nie puchnę. Obrączkę zakładam, jedynie braxtony męczą a mały jak za mocno kopie, to zaczyna boleć.

Milla ja się dowiedziałam w skończonym 16 tygodniu, że chłopczyk będzie. Wcześniej nie było wiadomo.
 
Milla tu w IE nie mówią jaką płeć wcześniej niż na połówkowy... Ja polowkowe mialam w 22tc. Ale ja podejrzewała że u mnie kolejną babeczka od 12 TC bo miałam fote z boku i było widać nuba i był dziewczynkowy... Nie udzilam się że dopiero 12 tydzień i na pewno się podniesie raczej mówiła że będzie kolejną babeczka i w 18 tygodniu poszlam prywatnie by mieć pewność a chciałam właśnie po skończonym 18 tyg by lekarz też połówkowe zrobił przy okazji bo zdrowy bobas najważniejszy no i jak tylko przyłożył głowice to od razu zobaczylam to charakterystyczne ziarenko kawy a lekarz spytał czy chce znać płeć, więc odpowiedziałam mu,że już zauważyła że dziewczynka będzie ;) na co on, że zgadza się to dziewczynka ;)
 
Ja też się dowiedziałam już w 12 tyg. Ale byłam na usg prenatalnym takim.mega dokładnym i jak się potem.okazalo lekarz świetny.
Co.do bólu blizny... Ja miałam.po operacji wycinania miesniaka więc.cos podobnego i bardzo w ciąży odczuwalam. To był nieprzyjemnu ból i miałam go do końca ciąży niestety
 
Ja jestem po 2 cc. Odpukac ma razie nic nie boli. Planuję kupić na 3 cc hyalobarier żeby uniknąć zrostow i bólu w przyszłości.
 
Anuffi to ciężko było z tym bólem. Mnie tylko czasami końcówka z prawej strony boli.

Milla co to jest za preparat? Ja tam nie wiem jak w środku moje zrosty ;)
 
Elisse kopiuję info ze strony intrnetowej: Hyalobarrier Gel idealnie przylega do powierzchni tkanek i ścian jamy brzusznej tworząc barierę oddzielającą tkanki podczas fazy regeneracji po zabiegu chirurgicznym, w miejscu, gdzie istniej ryzyko powstania zrostów pooperacyjnych. Żel pozostaje w miejscu aplikacji przez 7 dni (największe ryzyko wytworzenia zrostów 3-5 dni po operacji), po czym ulega całkowitemu wchłonięciu. Żel jest wskazany do zapobiegania tworzeniu się zrostów po zabiegach chirurgicznych w obrębie jamy brzusznej i miednicy ( np. usuwanie mięśniaków, operacje jajowodów, endometrioza…), po porodach przez cesarkie cięcie, po zabiegach uwalniania zrostów wewnątrzmacicznych, aby zapobiec ich ponownemu wytworzeniu. Po zakończonej operacji lekarz operator aplikuje żel w operowane pole, w miejsca szczególnie narażone na powstanie zrostów. Żel nakłada się cienką warstwą ok. 1-2 mm – 10 ml żelu pokrywa powierzchnię około 100 cm2. Cena około 600 zł.
Ja idę 15 marca na wizytę i zapytam się czy mi coś takiego zaaplikuje. Mam nadzieję, że nie będzie robił problemów. W końcu płacę z własnej kieszeni. A kto wie jak coś mi odbije i zachce 4 dziecko to może będzie łatwiej ciąć:hmm:
 
Milla cena jak dla mnie bardzo wysoka. Skoro będziesz spokojniejsza i chcesz, to czemu mieliby robić problem.
 
reklama
Heyka dziewczyny

Elisse jeju ty jutro kończysz 37tc to już ciąża donoszona :-) :) także wszystko się teraz może zdarzyć

Milla mi właśnie po cc się utworzyła torbielka endo ale kurka cena jest jak dla mnie za wysoka. Co do ilości cc to się nie przejmuj jak byłam na prenatalnym to gin mi powiedział że tylko w Polsce jest tak że 3 cesarki a później to duże ryzyko na wschodzie 10cc to normalka a wykonują sporo więcej nawet 20 cc u jednej kobiety i macica wytrzymuje pomimo zrostów, bo przy takiej ilości na pewno powstają. Moja koleżanka miała cc rok po roku i lekarze ją wyzywali że za wcześnie zaszła w kolejną ciąże i że może nie donosić powinno być 2 lata przerwy wniosek - donosiła do końca ciąży i zrobili kolejną cesarkę nic się nie stało z jej macicą także myślę że jak zdecydujesz się na 4 to też bez problemu. A na kiedy masz termin?
 
Do góry