reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Piranhiu jak mogłabym Ci odmówić kochana - fotki dla Ciebie
IMG_0751.jpgIMG_0879.jpgIMG_0884.jpgIMG_0886.jpgIMG_0486.jpgIMG_0452.jpg

maran fajnie że udało się zadziałać:tak:
 

Załączniki

  • IMG_0751.jpg
    IMG_0751.jpg
    18,8 KB · Wyświetleń: 33
  • IMG_0879.jpg
    IMG_0879.jpg
    19,3 KB · Wyświetleń: 32
  • IMG_0884.jpg
    IMG_0884.jpg
    18,7 KB · Wyświetleń: 33
  • IMG_0886.jpg
    IMG_0886.jpg
    16,2 KB · Wyświetleń: 29
  • IMG_0486.jpg
    IMG_0486.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 26
  • IMG_0452.jpg
    IMG_0452.jpg
    55,1 KB · Wyświetleń: 29
reklama
sylwia, jest tu mnóstwo takich mam :-), oto skuteczność planowania płci na naszym forum w zależności od ilości spełnionych czynników:

3 czynniki 50% (4/8)
4 czynniki 83% (5/6),
5 czynników 100% (5/5)
6 czynników 100% (1/1) - małe liski, wszystko w Twoich rękach :-p:-D

Jak widać skuteczność rośnie wraz z ilością spełnionych czynników - nie jest więc to przypadek. Moja córka mówi już pełnymi zdaniami, w zasadzie w porozumiewaniu się prawie dogoniła już synka, mój synek w wieku 2,5 lat dopiero łączył 2-3 słowa, każde dziecko rozwija się w swoim tempie więc nic się nie martw.

anufifi, a jakie masz normy dla testosteronu bo są różne dla różnych laboratoriów? Ja np. miałam testosteron 22 ng/dl ale przy normie od 6 do 82 ng/dl. Estradiol dość dziewczynkowy ale czasem jest niski w 3 dc dlatego, że FF jest wydłużona a potem nadrabia, LH i FSH w porządku :tak:, sprawdziłabym jednak poziom prolaktyny (najlepiej spoczynkowej i po obciążeniu) oraz oczywiście koniecznie progesteron w połowie FL.

kopiuszek, czasem poziom LH wzrasta a potem znów opada, zdarza się, że np. jakiś pęcherzyk dorasta ale nagle jego wzrost ulega zahamowaniu i pęcherzyk się wchłania - powoduje to spadek estradiolu i LH (co może spowodować wzrost tempki na wykresie), zaczyna dorastać pod wpływem FSH kolejny pęcherzyk i znów E2 i LH rosną (a tempka zazwyczaj spada). To czy doszło do owulacji niestety będzie można ocenić dopiero po kilku dniach, testy nadal robisz czy zrobiłaś tylko w 10 i 11 dc? EWCM to egg white cervical mucus - czyli śluz szyjkowy o konsystencji białka jaja :-)

aljul, ale Słodziak, rośnie jak na drożdżach, wygłaskaj go koniecznie ode mnie! Cudowna ostatnia fotka! :-) Uwielbiam śpiące kotki, są do zacałowania, zobacz jak Nemo śpi :-)

Zobacz załącznik 652669
 
Ostatnia edycja:
Piranha ...takie mam normy
Testosteron 25,21 ng/dl NORMY 8,01 -49,86
czekam własnie na owu zeby zrobic prolaktyne i progesteron.

Moi chłopcy mówili bardzo późno a teraz kłapia ze czasem marzy mi sie cisza :):):)
Jesli dziecko po 4 roku zycia ma problem z mówieniem wtedy dopiero sie martwimy .
 
Ostatnia edycja:
anufifi, prolaktynę możesz sprawdzić w dowolnym dc, oczywiście można razem z progesteronem w FL. Testosteron masz tak mniej więcej w połowie a wypada by był bliżej dolnej granicy. Pijesz herbatę z mięty? Możesz sprobować też z Inositolem oraz z Saw Palmetto.
 
Właśnie wydawało mi się,że wszystko szykowlo się na owu,ale pęcherzyk nie pękł i wydaje mi się,że właśnie wczoraj była i wczoraj również starania,więc zobaczymy co z tego będzie.Dziwię się,że owufrend tak wyznaczył.Testy owlacyjne robiłam przez 3 dni,to były ostatnie.Nie dokupowałam teraz bo zawsze 3 wystarczały,a poza tym w ostatnim cyklu(zarazem pierwszym staraniowym) udało sie zajśc w ciąże,ale niestety fasolka nie przetrwała;(. Nie sądziłam,że się uda tak bardzo się zakwasiłam wtedy,a jednak.
 
anufifi dziękuję - też nie mogłam się oprzeć żeby nie zrobić kotkowi zdjęcia jak tak słodko spał

Piranhiu kotek wyściskany od Ciebie
Świetnie śpi Nemo:-) - ja też uwielbiam śpiące kotki - Chaki ma właśnie najwięcej takich śpiących fotek:tak:
 
reklama
Do góry