reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Dorcia ach Ci nasi faceci ;) Dobrze że ufają i łykają co im podajemy. Mój mąż ostatnio był u lekarza i lekarz sie pyta- leki i suplementy przyjmuje Pan jakies? Moj maz- nie. Wyszlismy z gabinetu, a ja sie pytam- Czemu nie wymieniles tych lekow ktore Ci daje. na co On- a bo ja wiem co Ty mi tam dajesz myslisz, dajesz to łykam i juz. I obiecał gorace kapiele brać codziennie, bo tak codzien ale woda letnia byla ;) Ale wczoraj przesadził, za bardzo sobie wziął do serca - Tak się "wyparzył" , że cholewcia mi wody brakło na kąpanie, nie musze mówić w jakiej zimnej się wczoraj myłam:-D
 
reklama
Część Dziewczyny :)
Jestem tu nowa ale juz od dluzszego czasu śledze Wasze wpisy i opinie Musze przyznać, że ilość stron na ten temat jest imponująca :-)
Niedługo bede starala sie o pierwsze dziecko i marze o dziewczynce
Czy bedzcie takie kochane i napiszecie mi co i jak Ewentualnie jak ktoras z Was juz pisala to podajcie nr stronki Bede bardzo wdzieczna i licze na Wasza pomoc
 
Witaj zakręcona !!! Myślę że jak któraś z koleżanek będzie mieć chwilke to podsunie Ci numery stron gdzie są najważniejsze informacje !!!
Trzymam &&&&


Airfix kochanego masz chłopa...biedny się poparzy żeby tylko spełnić marzenie !!! W sumie dobrze że nam tak ufają ...bo w przeciwnym razie ciężko byłoby ich przekonać do łykania czegokolwiek !!!
 
Kate, progesteron i prolaktynę sprawdź w połowie fazy lutealnej a w 3 dc LH, FSH, TSH, estradiol, testosteron i DHEA-3. Lena to cudne imię, było na liście moich ulubionych ale odrzuciłam ze względu na jego obecną popularność. To prawda, że to imię bardzo by pasowało do Twoich chłopaków :tak:

Nuuuśka, szok jak lekarze wprowadzają w błąd, @ nie ma tu nic do rzeczy, norma dla tych badań to 2-5 dc ale najlepszy jest 2-3 dc, 6 dc to już za późno. Estradiol wydawał mi się odrobinę za duży ale skoro robiony był w 6 dc to jest w porządku. A po co w 22 dc lekarka kazała Ci sprawdzać LH i FSH? Estradiol możesz sprawdzić, w połowie FL powinien wynosić minimum 100 pg/ml by występowała prawidłowa czynność ciałka żółtego, ja bym jednak sprawdziła tylko progesteron oraz zrobiła test czynnościowy na prolaktynę, sprawdzanie LH i FSH według mnie nie ma już sensu :no: Jeśli owulacja nie wypadnie w 14 dc to będziesz musiała odliczyć 7 dni od owulacji a 22 dc to będzie za wcześnie na ocenę progesteronu. Ja bym łykała Euthyrox bo TSH masz jednak dość wysokie jak na starania :-(, zgadzam się, że IUI to na razie przesada. TSH będziesz musiała monitorować również w ciąży, według najnowszych badan poziom TSH w pierwszym trymestrze powyżej 2,5 oznacza zwiększone ryzyko poronienia (cytat: w pierwszym trymestrze ciąży wzrasta ilość powikłań położniczych, jeżeli poziom TSH przekracza wartości 2,5 mIU/l, w kolejnych trymestrach 3,0. Zakres optymalnego poziomu TSH w pierwszym trymestrze ciąży określono na 0,1-2,5, Towarzystwo Endokrynologiczne (Endocrine Society) zaleca podawanie hormonów tarczycy w ciąży już od poziomu TSH >2,5).

Kolejny cytat:

Tarczyca płodu zaczyna funkcjonować dopiero ok. 10-12 tygodnia ciąży, ale wykazano obecność hormonów tarczycy przechodzących ze strony matki do mózgów 9 tyg. płodów, a w wypadku niedoborów tych hormonów w krążeniu matki dochodzi, (co potwierdzono ponad wszelką wątpliwość) do gorszego rozwoju intelektualnego i neurologicznego dziecka, a także do powikłań samej ciąży – do poronień, porodów przedwczesnych, nadciśnienia indukowanego ciążą, zespołu rzucawkowego, zespołu IUGR ( niska waga urodzeniowa dziecka), do wyższej śmiertelności dzieci.

Z punktu widzenia dobrostanu płodu dopiero po pierwszym trymestrze ciąży funkcja hormonalna tarczycy matki, (co określa właśnie TSH) nie ma większego wpływu na czynność tarczycy płodu, natomiast do skończenia pierwszych 3 miesięcy ciąży u płodów matek z niskim poziomem hormonów tarczycy rozwija się zespół ADHD ( do 70%! ), a także wole tarczycy, żółtaczka noworodka jest przedłużona, akcja serca jest wolna, często dochodzi do spastycznego porażenia kończyn, do powstania zeza itp.


Mi się wydaje, że lepiej byś jednak była pod opieką endokrynologa. A sprawdzałaś poziom FT3 i FT4? Twój M może już teraz zacząć brać suplementy, Ty również :tak: W przypadku owulki w 14 dc to tak jak pisałam zadziałałabym dopiero w 13 dc ...i absolutnie żadnych przytulanek po owulacji jeśli zależy Ci na synku :-), o synka najlepiej zawalczyć od kilku do 12 godzin PRZED owulacją, starania po owulacji mogą już zwiększyć nieco szanse na córkę, trzeba pamiętać, że plemniki nie dotrą od razu do komórki jajowej ale będą przez kilka godzin podlegać procesowi kapacytacji w śluzie szyjkowym macicy i po owulacji mogą być już pod wpływem spadającego pH i gęstniejącego śluzu ...a komórka jajowa może przez to naładować się dodatnio i przyciągnąć ujemnie naładowany plemnik z chromosomem X :-)

Airfix, taki do końca mój, wybudowany od podstaw dom to jedno z moich największych marzeń więc rozumiem doskonale Twoją radość. Będę trzymać kciuki by spełniło się też to drugie Twoje wielkie marzenie :-)

mamakaja, w szoku jestem, że lekarz tak to podsumował :szok:

zakrecona, witaj, rozgość się i na początek poczytaj tutaj https://www.babyboom.pl/forum/stara...ecka-chlopiec-dziewczynka-1147/index4182.html :-)
 
Ostatnia edycja:
Piranha- bardzo Ci dziękuje za rady:-):-):-) nie robiłam nigdy żadnych badań , odkąd zaczęłam się starać o drugie dzidzi to mi się tak dziwnie wszystko poprzestawiało. w tym miesiącu będę robiła testy owu także i zadziałamy w dzień pozytywnego testu owu po raz ostatni. w tym miesiącu test owu wyszedł jednego dnia dwie kreski były identycznego koloru, a na następny dzień była kreska testowa ciemniejsza. działaliśmy właśnie gdy kreska testowa była jednakowa.
Chociaż bardzooooo kocham mojego łobuziaka to nie ukrywam że marze o tym by drugie dziecko było spokojniejsze :-):-):-):-):-)
 
Piranha mi aż mowę odebrało jak mi tak powiedział, szłam pozytywnie nastawiona że dowiem się czegoś ciekawego, czegoś na temat przede wszystkim a tu ZONK. No nic już zbieram informacje na temat polecanych lekarzy w internecie i wśród znajomych. Kciuki za przedszkole Krzysia &&&
Zakręcona witaj:-)
 
mamakaja co to w ogole za lekarz....boze uchowaj :no:Jakbym widziala moich dotychczasowych eh.
Ile staracie sie juz ?

elmo dziekuje Kobietko droga ! :biggrin2:Piszesz o diecie, wiec dodam cos od siebie. Mleka prawie w ogole nie pijemy - tyle co do kawy. Mleko to tylko Ola chlonie litrami :wściekła/y: Ł. zawsze sie smieje, ze powinnismy otworzyc warzywniak, bo fakt - ja warzywa uwielbiam. Pomidory, ogorki, kukurydza w sezonie, salata, kalafior, brokuly, oj duzo by pisac. Ogolnie ja jestem warzywnozerna jak to mowie :wściekła/y:a Ł. owocozerny :wściekła/y: Choc z Nas dwojga on wiecej wcina warzyw, niz ja owocow. Ale trzeba to zmienic w takim razie. Ryby i czerwone mieso jemy na co dzien, drobiu staram sie unikac odkad pojawily sie sensacje o kurczakach napakowanych antybiotykami - boze, ciekawe co za niedlugo bedziemy jesc jak juz teraz taki syf sie sprzedaje :cool: Zielona herbata..moze byc w kapsulkach ? Alkoholu praktycznie w ogole nie pije, raz/dwa razy w miesiacu lampka wina. Napoj sodowy zakodowalam - od @ do owulki, jak owulka pozno to pare dni po @ zaczac. Raz dziennie, czy dwa jak Ty pilas ? A aplikowanie w okolicach owulki na godzine przed przytulankami jak wyczytalam wczesniej :tak:
Co do samych przytulanek - ten miesiac mam akurat monitorowany, usg najblizsze bede miec w poniedzialek, kolejne w srode czyli w 12dc i 14dc. O wzmacnianiu plemniczkow co 3-4 dni tez slyszalam, staralismy sie to stosowac, ale nie zawsze sie udawalo niestety ( Ł. zaczal od niedlugiego czasu pracowac na same nocki, i tak bedzie przez najblizsze dwa miesiace ). Ale w niedziele sie poprzytulamy :happy: Jak juz doczytalam - najlepiej rano :cool2:

piranha tak tez sadzilam, ze badanie w 6dc bedzie kompletnie bez sensu, ale leczac sie u Niej pomyslalam, ze jak zrobie w innym dniu to mi baba powie, ze zle bo jej NIE O TO CHODZILO ( guzik prawda oczywiscie ) i bedzie kazala powtorzyc.
Teraz lecze sie u siebie w Poradni u gin. i to ona sama dala mi skierowanie na badanie hormonow, te wlasnie ktore wymienilam. Jednoczesnie przepisujac CLO i Luteine, i kazac zrobic badania w 22dc :no: Boze..rece mi juz opadaja. Czyli moge zrobic tak, ze 7 dpo zbadam jak piszesz tylko progesteron i test czynnosciowy na prolaktyne,a to skierowanie ( FSH,LH,estradiol, progesteron) zrobie na poczatku przyszlego cyklu ( jesli sie teraz nie uda ), miedzy 2-3dc, wtedy bedzie juz klarowna sytuacja z progesteronem w II fazie cyklu, i bedziemy miec jasne hormony zbadane tym razem we wlasciwym dniu cyklu, a nie bede musiala za to placic, bo skierowanie mam, wiec szkoda by bylo niewykorzystac. Jak myslisz, tak bedzie ok ? :happy:
Euthyrox 25 mam juz zapisany, w poniedzialek wykupie,we wtorek zrobie sobie jeszcze u Nas w poradni TSH przed braniem Euth...zeby miec swiezy wynik i odnosnik,zaczne brac 1 dziennie i po okolo miesiacu zbadam ponownie TSH. Zapisze sie tez w miedzy czasie do poradni endokrynologicznej masz racje, lepiej byc pod kontrola specjalisty, terminy niestety u Nas sa koszmarne,okolo pol roku.Do tego czasu bede monitorowac TSH, jakie jest postepowanie w przypadku spadku TSH, tzn orientujesz sie ile powinno wynosic "idealne" dla osob starajacych sie ?FT3 i FT4 jeszcze nie badalam, bo kazdy uwazal ze nie ma takiej potrzeby:zawstydzona/y: Robilam sobie ostatnio usg tarczycy, tu wszystko ok bez zadnych niepokojacych objawow. Lekarka powiedziala mi tylko, ze powinnam zbadac anty- TPO i moze je rowniez zbadam we wtorek razem z TSH zeby miec aktualne wyniki, bo po Euthyrox-ie wiadomo, ze wszystko sie zmieni.
Tak jak wyzej napisalam, w poniedzialek 12dc i bede miec usg, kolejne w 14 dc wiec bedzie widac mam nadzieje juz w poniedzialek na jakim etapie jest owulacja :-)
 
Ostatnia edycja:
Dzien dobry :)

Zakrecona, witaj, ja tez jestem nowa, tu jest naprawde skarbnica informacji :)


Dzis dostalam @, trzymam diete, lykam witaminy i zlokalizowalam wreszcie calcium citrate (ciezko dorwac...). Mam nadzieje, ze ze 2 tyg lykania tez wystarcza. Na noc wlaczam jonizowanie, do tego sprawdzilam, ze w okolicach mojej owulacji ksiezyc bedzie akurat w nowiu ;)

I mam pytanie odnosnie dawki kwasu foliowego - dlaczego i na dziewczynke i na chlopca jest po 800mg? (podczas gdy przed ciaza zaleca sie ogolnie 400mg) Czy to blad czy tak ma byc, a jesli tak, to dlaczego?

Pzdr!
 
Nuuuśka miałam zacząć od lipca, wcześniej stosowałam sie do wszelkich wytycznych dziewczynkowych, no i przed staraniami zrobiłam wynik tsh, bachhhh wyszedł podwyższony, już nie pamiętam coś ok. 4. Wiadomo za wysoki do staranek. Zrobiłam drugi wynik .... 6,36:( i dostałam euthyrox n50. Biorę go 3 tyg. Czekam aż tsh mi opadnie i będę mogła wrócić do diety i staranek.Pozdrawiam
 
reklama
Do góry