reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

Witam wszystkich :)
Pirahna gratulacje dla Kai pierwszego ząbka :) jak mama zauwazyla to maz musi kupic tobie prezent :)
Tasha cos wiem na temat dziecka nie chcacego lezec colin jak lezy czy cos to sie unosi do polowy Zobacz załącznik 531127
Andziak sliczny synek i jaki duzy :) mi colin w gondoli sie nie miesci ;/ bardzo szybko rosnie urodzil sie 51 cm a ma juz gdzies74 cm;/
nullka super wiesci ze z coreczka wszystko ok :) fajna data porodu :)
 
reklama
Daria ale masz dużego synusia, wydaje się taki duży jak na 4 miesiące :)
Andziak fajny maluszek
Ja odebrałam wyniki badań i koniec moich dylematów, przeciwciała różyczki wyszły dodatnie więc nie muszę się szczepić ale jak wiadomo nawet szczepionka w 100 procentach nie zabezpieczy
Pozostałe wyniki tez w normie tarczyca ok, takze już niedługo można się ponownie starać :)
 
Ostatnia edycja:
Witam dziewczyny.
Piranha mam nadzieję, że Krzysiowi ta zazdrość szybko minie. Kuba ciągle powtarza, że "nie chce żadnych braciszków ani siostrzyczków":-D Nawet jak w telewizji dojrze jakiegoś niemowlaczka i zagadne Kube, że ładny dzidziuś, to od razu mi kwiyuje, że on takiego nie chce.:eek:

Czarodziejko najlepszego dla męza!

tasha nie zazdroszczę powrotu do pracy. Mnie było strasznie trudno.Przez pierwszy tydzień zamiast pracować to rozmyślałam co dzieję się w domu z małym, jak dziadkowie sobie z nim radzą...

Andziak Jędrulek słodziudki jak zawsze. A spodnie wyszły Ci rewelacyjnie! Też muszę spróbować zrobić jakieś ubranko niemowlęce. Obawiam się czy dam radę zachować symetrię robótki ;) A Jędrulek to taki sam model co moja bratanica - z tym spaniem. Moja bratowa śmieje się, że Emilka ma szybkie spanie. TYlko, że gdy człowiek pada ze zmęczenia to już nie ma do śmiechu.

maggie
czyli jesteś "zwarta i gotowa" do działania ;)

Nic. Idę się nastawić na jutrzejszy dzień w pracy :eek:Miłego wieczorku. Dobranoc.
 
Milla, ja Kai od narodzin raz dziennie podawałam butlę z mlekiem modyfikowanym by łatwiej mi było odstawić jak przyjdzie na to moment. Teraz karmię piersią w nocy oraz raz w dzień, niebawem zostanie tylko noc a potem stopniowo będę zamieniać karmienia w nocy na butlę, laktacja zaniknie stopniowo a Kaja nawet nie zauważy rozstania z cycem :-D Dużo zdrówka dla Adasia, katarki u tak malutkich dzieci są dla nich bardzo męczące :-(

Tasha
, może ta zazdrość wynika z tego, że Kaja zaczęła interesować się zabawkami i potrafi do nich podpełznąć? ...oby minęło. Kaja też się tak do siadania rwała, potrafi już ustać o własnych siłach na nogach, na plecach też długo nie uleży. Polecam smoczek z dziurkami do którego się wkłada np. kawałek jabłka, masz go? :-)

Maggie, u mnie też raz z górki a raz pod górkę, życzę by wszystko się szybko ułożyło! Super, że tak dobre masz wyniki, już niebawem wkleisz nam tu fotkę 2 kresek na teście :tak:

Andziak, ale słodziaczek i jak urósł. Strasznie późno zapada w nocny sen, Kaja zasypia koło 22 i śpi do 8 rano. Rozumiem doskonale, uwielbiam porządek a z braku czasu mam dołujący bałagan, Kaja też kiedyś miała takie króciutkie drzemki, teraz wydłużyły się do 30 minut. Pocieszam się tym, że z wiekiem u dzieci wydłuża się faza głębokiego snu więc kiedyś będzie spać dłużej ;-)

Daria, to mąż musi mi kupić dwa prezenty bo dziś zauważyłam, że na dole wybiła się kolejna jedyneczka :-D, zęby idą jak burza. Ale Colin jest długi! Zmierzyłam Kaję i ma około 70 cm co daje 85 centyl.

Kamea, hehehe, oby Krzysiowi minęło a Kuba zmienił zdanie :-D

Magda, jak tam dajecie sobie radę? Jak znajdziesz chwilkę to mam do Ciebie pytanie, otóż Kaja często prawą dłoń układa na zewnętrznej jej stronie przy podporze, pewnie to jakieś wzmożone napięcie mięśniowe? Czekam z utęsknieniem na kolejne fotki Marcelka.

Dobrej nocki i kolorowych snów a rano potrzebującym pięknych tempek na wykresie :-)
 
Dobry wieczór :-)

Trusafffko sprawdź swojego emaila. Jak to mówią: "lepiej późno niż wcale..." :tak:

Andziak u mnie to samo. Laura zasypia ok 1-2 w nocy, budzi się ze 2 razy na jedzenia a w dzień drzemki po 15 min, najdłużej śpi na spacerze i po nim bo ok 1,5 godz...
 
MissBella, widocznie Ty i Andziak macie dzieciaczki tego samego typu co Kaja, gwarantuję, że drzemki z czasem się wydłużą. A jak dajesz sobie radę? Lepiej już z kolkami? Kai bardzo pomógł Debridat ale wszystko zależy od tego co powoduje kolkę. Ucałuj Laurusię ode mnie!
 
Piranha jak Colin wda sie w tate i chrzestnego to okolo 2 m bedzie ;/ ale jak porownuje go i nadie to ida w leb leb nadia miala 4 miesiace i 70 cm a on ma troszke wiecej tylko nadia znowu byla wieksza jak sie urodzila :) wczoraj mu kupowalam ciuchy juz na 80 bo spiochy 74 sa takie na teraz ;/
u nas tez tak szly zęby jeden za drugim i 9 misiecy byky wszystkie :) coin narazie tez ma takie diwe male jedyneczki takie koniuszki :)

Miss bella u mnie nadia tez nie spala i ciagle plakala dopiero neurolog nam pomogl ale to byla na lekach to wtedy mi tak sapala jak nigdy ale 2 miesiace te leki dostawala pozniej przestalam juz jezdzic bo do niemiec wyjechalam... juz byla duza i nie chciala spac w dzien a noce przesypia to jest dobrze :)
 
MissBella, widocznie Ty i Andziak macie dzieciaczki tego samego typu co Kaja, gwarantuję, że drzemki z czasem się wydłużą. A jak dajesz sobie radę? Lepiej już z kolkami? Kai bardzo pomógł Debridat ale wszystko zależy od tego co powoduje kolkę. Ucałuj Laurusię ode mnie!

Mam nadzieję, że Laura będzie więcej spała bo jak narazie to mam wrażenie że ona potrzebuje mniej snu niż ja...:crazy:
A co do kolek to się niestety nasiliły ale nie ma ich codziennie. Wczoraj np wieczór był spokojny, zero płaczu a przedwczoraj wrzaski do 2 w nocy. Tak mi jej szkoda jak biedulka płacze:-(
Musiałabym spróbować ten Debridat bo Sab Simplex niestety nie pomaga.
Piranho kochana ja również przesyłam słodkiego busiaka dla Kaji od ciotki z bb :tak:
 
Ja się obawiam ze jedrek to typ mojego najstarszego syna.zawsze miałam z nim problem jesli chodzi o zasypianie. Teraz zasypia z wielkim trudem o połnocy a rano szkoła. A jedrula spi rano do 10 11. Ale ja musze wstac po 7 bo szkoła.
 
reklama
hejka

my po kontroli u Pani Dr :)
osłuchani, zdrowi :D
Na razie możemy wychodzić tak na pół godzinki, jak w niedziele będzie ładnie-mroźnie, słonecznie to możemy na dłużej. No i od poniedziałku wreszcie do przedszkola :D

Dziś na podwórku nie poszalejemy, bo mgliście mokro nieprzyjemnie
ale wyrwaliśmy się z domu, zakupy zaliczone, kasy mniej w portfelu... :p

tasha noooo aż strach patrzeć na suwaczek :p zaraz przekroczę magiczną 30tkę i dopiero zacznę wam jęczeć :p
wiecie jak jest...z jednej strony chciałabym mieć małą już po drugiej stronie...z drugiej... strach oblatuje jak to będzie..:eek:
Czarna a Twoja ciąża to mi leci jeszcze szybciej niż moja :p
Maggie spokoju w domu życzę
Andziak ale Jędrula rośnie :D i brawa za ubranka :D zdolna jesteś :D aaa już całkowicie podziwiam za organizację, że czas znajdujesz na robienie takich cudeniek ;)
Kamea ja jak zaczynaliśmy myśleć o drugim to też słyszałam od młodego..."nieeee ma mooowy" po negocjacjach w końcu powiedział "noooo doooobseee mozeeeemy mieć tego dzidziusia" :-D
a potem wszedł w faze codziennych pytań czy dzidziuś już w brzuszku jest, i ile on musi czekać na dzidziusia i że dzidziuś już w brzuszku jest bo on słyszy jak dzidziuś oddycha...:-D
Pirania i popatrz całkiem niedawno Ciebie pocieszałyśmy w temacie drzemek Kai, a teraz sama możesz pocieszać dziewczyny :D w tej sytuacji dobrze że czas mija ;)
MissBella hihi sprawdzę i dzięki wielkie :*

pozdrawiam ;)
 
Do góry