reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy można i jak zaplanować płec dziecka?? chłopiec/dziewczynka?:)

A objawy w ciąży miałaś podobne i z synem i z córką?
Z synem miałam ochotę na słodkie i hasłem przewodnim ciąży była beza z wiśniami 🙈 Pierwszą zachcianką jeszcze przed testem była z kolei sałatka colesław 😂 Z córką w ciąży pochłaniałam słone i ostre (zwłaszcza Laysy Strongi 😅) a pierwszą zachcianką przed testem były zupki chińskie 😂
 
reklama
Dziewczyny, a z którego jajnika była u was owulacja w udanym cyklu? Jestem świeżo po wizycie i u mnie była z lewego :) Aktualnie 6+2 i widać już było serduszko :)
Pewności 200 procentowej nie mam, ale chwilę przed owulacją byłam u ginekologa, bo bolał mnie prawy jajnik i stwierdzona torbiel na prawym jajniku. Pani doktor powiedziała, że owulacji z tego jajnika w tym cyklu nie będzie i trzeba poczekać kilka cykli żeby zajść w ciążę. Zaszłam po 2 tygodniach, bolał mnie wtedy lewy jajnik, a na wizycie już w ciąży po torbieli nie było śladu ;)
 
Dlatego trzeba wszystko traktować z przymrużeniem oka. Wyczytałam kiedyś, że dawno dawno wierzono, że poczęcie na lewej stronie daje jajeczko z lewego jajnika i wtedy dziewczynka. A ja z kolei miałam owu w 1 ciąży z prawego i mam syna :D

Pierwszy syn - na USG mam info o ciałku żółtym, ale nie ma napisane po której jest stronie. Może lekarz nawet mówił, ale w 2011 roku ani nie miało to dla mnie znaczenia, ani nie mam szansy po takim czasie pamiętać. Ze zdjęć też nie wynika, który to jajnik. Mogę się co najwyżej sugerować tym, że prawy był w porządku, a lewy miał sporą torbiel tj. niepęknięty pęcherzyk. Więc tu można założyć, że "po bożemu" prawy = chłopiec.
Córka - nie mam żadnych podstaw, żeby się sugerować, który to mógł być.
Ostatnie dziecko - synek - potwierdzone na USG, że owulacja z lewego.

Natomiast jak ktoś bardzo chce to jest taka grupa na FB Link do: The Gender Detectives 🧐 Nub And Ramzi Theory Experts💙💖 | Facebook i tam celowo wrzuciłam zdjęcia z plus minus 6tc z każdym dzieckiem (w tych starych usnęłam daty 2011 i 2014, żeby nie było, nie mam też żadnych info o dzieciach na FB) i za każdym razem moderatorki nie myliły się ;)
 
Do góry