reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest możliwa podwójna owulacja w odstępie kilku dni?

Dołączył(a)
19 Sierpień 2023
Postów
8
Opis USG, 15 dc:

jajnik lewy z pęcherzykiem dominującym 16 mm
jajnik prawy z ciałkiem żółtym

Czyli owulacja była z prawego jajnika ale czy możliwa jest kolejna owulacja w tym samym cyklu...? Jeśli tak to czy jest to możliwe np. po 3 dniach?
 
reklama
Nie, wynik wskazuje, że w 18 dc byłaś w fazie owulacyjnej i mógł być spowodowany pęknięciem pęcherzyka z prawego jajnika.
ale przecież w 15 dc było już ciałko żółte a faza owulacyjna to 1 dzień... no maks 48h.
1692524670441.png
 
reklama
A mogę wiedzieć jakie? Już Ci napisałam, że podwójna owulacja jest możliwa w odstępie kilkugodzinnym tylko. Co jeszcze chcesz wiedzieć?
to że właśnie znajduję też źródła, że zdarza się jednak w większych odstępach. Przekład poniżej.
Na forach też można znaleźć takie info od dziewczyn, które były niby na monitoringu....

A jeśli chcesz bardzo wiedzieć dlaczego dla mnie to takie ważne to dlatego, że jestem niedługo po leczeniu onkologicznym i NIE MOGĘ być teraz w ciąży.
Zaraz powiesz, że trzeba było się zabezpieczać. Tak, trzeba było. Tylko byłam na tym USG i byłam już pewna, że skoro jest ciałko żółte to już jest bezpiecznie.

1692528011669.png
 
reklama
to że właśnie znajduję też źródła, że zdarza się jednak w większych odstępach. Przekład poniżej.
Na forach też można znaleźć takie info od dziewczyn, które były niby na monitoringu....

A jeśli chcesz bardzo wiedzieć dlaczego dla mnie to takie ważne to dlatego, że jestem niedługo po leczeniu onkologicznym i NIE MOGĘ być teraz w ciąży.
Zaraz powiesz, że trzeba było się zabezpieczać. Tak, trzeba było. Tylko byłam na tym USG i byłam już pewna, że skoro jest ciałko żółte to już jest bezpiecznie.

Zobacz załącznik 1558912
W cytacie,kóry wkleiłaś nie ma mowy o odstępie kulkudniowym. Kilkukrotna owulacja może się trafić u dziewczyn, które np są w trakcie leczenia hormonalnego przy procedurach in vitro czy IUI. Idź na monitoring i sprawdź czy jest ciałko żółte na drugim jajniku zamiast zadawać pytania na forum. Widzę, że żadna informacja tutaj nie jest w stanie Cię przekonać więc najbezpieczniej będzie to sprawdzić.
 
Do góry