reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jest możliwa podwójna owulacja w odstępie kilku dni?

Dołączył(a)
19 Sierpień 2023
Postów
8
Opis USG, 15 dc:

jajnik lewy z pęcherzykiem dominującym 16 mm
jajnik prawy z ciałkiem żółtym

Czyli owulacja była z prawego jajnika ale czy możliwa jest kolejna owulacja w tym samym cyklu...? Jeśli tak to czy jest to możliwe np. po 3 dniach?
 
reklama
Raczej malo prawdopodobne. Po owulacji w miejscu uwolnienia komorki jajowej powstaje cialko zolte, ktore poprzez wydzielanie hormonow blokuje wzrost innych pecherzykow. Mozliwe, ze z tego drugiego pecherzyka powstanie torbiel lub sie wchlonie.
 
Zdarza się podwójna owulacja ( w końcu skądś się biorą bliźnięta dwujajowe) ale odstęp między nimi jest raczej kilkugodzinny a nie kilkudniowy. Moim zdaniem jest to mało prawdopodobne tak jak pisała seremida. Ciałko żółte produkuje progesteron, który blokuje wystąpienie kolejnej owulacji. Więc kilka dni odstępu jest tutaj raczej niemożliwe.
 
Zdarza się podwójna owulacja ( w końcu skądś się biorą bliźnięta dwujajowe) ale odstęp między nimi jest raczej kilkugodzinny a nie kilkudniowy. Moim zdaniem jest to mało prawdopodobne tak jak pisała seremida. Ciałko żółte produkuje progesteron, który blokuje wystąpienie kolejnej owulacji. Więc kilka dni odstępu jest tutaj raczej niemożliwe.
a jeśli badałam progesteron w 18 dc i on był jeszcze niski?
 
w 18 dc był 1,51 a w 21 dc 7,84.
Normy poniżej na screenie - czyli jakby pierwszy wynik jeszcze nie właściwy dla fazy lutealnej ale też nie wiem kiedy dokładnie była owulacja z tego prawego jajnika, wiem tylko ze w 15dc było ciałko żółte.
Ginekolog kazała mi zrobić progesteron miedzy 18 a 22 dniem ale jak w 18 wyszło tak nisko to powtórzyłam w 21 dc... Ale coś nie idzie mi interpretacja tego wszystkiego.
Na USG jak byłam to skupiłam się tylko na tym, że jestem już po owu, dopiero jak zrobiłam ten porgesteron to zajrzałam, ze tam jest jeszcze napisane o tym drugim pęcherzyku w lewym jajniku... i nie wiem co myśleć
 

Załączniki

  • 1692517013521.png
    1692517013521.png
    9,2 KB · Wyświetleń: 37
w 18 dc był 1,51 a w 21 dc 7,84.
Normy poniżej na screenie - czyli jakby pierwszy wynik jeszcze nie właściwy dla fazy lutealnej ale też nie wiem kiedy dokładnie była owulacja z tego prawego jajnika, wiem tylko ze w 15dc było ciałko żółte.
Ginekolog kazała mi zrobić progesteron miedzy 18 a 22 dniem ale jak w 18 wyszło tak nisko to powtórzyłam w 21 dc... Ale coś nie idzie mi interpretacja tego wszystkiego.
Na USG jak byłam to skupiłam się tylko na tym, że jestem już po owu, dopiero jak zrobiłam ten porgesteron to zajrzałam, ze tam jest jeszcze napisane o tym drugim pęcherzyku w lewym jajniku... i nie wiem co myśleć
Najwyższe stężenie progesteronu jest około 7 dni po owulacji, więc jeżeli zbadalas go 3-4 dni po to wiadomo, że ten wynik będzie niski ale jednak Twój świadczy o owulacji moim zdaniem.
 
reklama
reklama
Do góry