reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czy jeśli zaszłam w ciążę tydzień przed okresem to moge jeszcze dostać ten okres?

Bardzo dziękuję za odpowiedź! W pytaniu chodziło mi już o fakt ciąży, czy jeśli bym była to dostanę czy nie, może któraś z Pan miała taka sytuację że była w ciąży i dostała bądź na odwrót, aczkolwiek zdaje sobie sprawę że moje pytanie jest trochę niedokładne i doceniam każda konstruktywną odpowiedź ;)
Okresu dostać nie możesz. hipotetycznie możesz za to dostac krwawienia (złuszczające się endometrium) lub plamien (np. zbyt niski progesteron w ciąży). Ale nie są to częste sytuacje. Najlepiej po 15 dniach od stosunku zrób test, jeśli miesiączka będzie "jakaś dziwna" i będziesz miała pewność. :)
 
reklama
Czyli pytasz czy jeśli jesteś w ciąży możesz dostać okres. Nie, okres w ciąży nie występuje. Niektóre kobiety mają krwawienia/plamienia w terminie okresu lub w różnym czasie z różnych przyczyn i w ciąży jest to niepokojące i najlepiej od razu do lekarza.
Jeśli się niepokoisz to w terminie okresu jeśli nie przyjdzie (a przes stres który pewnie teraz odczuwasz okres może zacząć się spóźniać) zrób test ciążowy i będziesz spokojniejsza.
Pozdrawiam.
Nie chce teraz wyjsc na głupia dziewczyna która nic nie wie,😂 poprostu wiem że zarodek potrzebuje kilku/kilkunastu dni żeby się zagnieździc i chodziło o to czy jeśli tego nie zrobi przez ten tydzień to czy mogę mieć okres czy raczej już być spokojna, jakoś ciężko było to znaleźć gdzieś w internecie więc postanowiłam tu zapytać ale niestety widzę że nie każdy mnie dobrze zrozumiał 😕 a Pani dziękuję za odpowiedź!
 
Nie chce teraz wyjsc na głupia dziewczyna która nic nie wie,[emoji23] poprostu wiem że zarodek potrzebuje kilku/kilkunastu dni żeby się zagnieździc i chodziło o to czy jeśli tego nie zrobi przez ten tydzień to czy mogę mieć okres czy raczej już być spokojna, jakoś ciężko było to znaleźć gdzieś w internecie więc postanowiłam tu zapytać ale niestety widzę że nie każdy mnie dobrze zrozumiał [emoji53] a Pani dziękuję za odpowiedź!

Nie ma głupich pytań [emoji6] i kto pyta nie błądzi [emoji6]
Ja ci radzę po prostu się nie stresować bo to też może wpłynąć na to kiedy pojawi ci się okres, seks przerywany nie jest antykoncepcja ale serio nie tak łatwo zajść w ciążę [emoji6]. Jeśli nie jesteście gotowi na dziecko to pamiętajcie następnym razem o zabezpieczeniu bo po co się stresować niepotrzebnie.
 
Z mężem nie ,ale wątpię ze mając 21 lat ,to jest jej 1 i ostatni partner .
Znam wiele kobiet, które mają teraz 30-40 lat i są ze swoim pierwszym i ostatnim partnerem. W tym moja własna siostra. Notabene właśnie w ciąży i niedługo rodzi, a ja nie mogę zajść. 🙄 A ja jestem ze swoim drugim partnerem i staramy się o kolejne dziecko. I co, za mało miałam tych partnerów? Ile powinnam mieć, by było ok? 5? 8? Więcej?
 
reklama
Znam wiele kobiet, które mają teraz 30-40 lat i są ze swoim pierwszym i ostatnim partnerem. W tym moja własna siostra. Notabene właśnie w ciąży i niedługo rodzi, a ja nie mogę zajść. 🙄 A ja jestem ze swoim drugim partnerem i staramy się o kolejne dziecko. I co, za mało miałam tych partnerów? Ile powinnam mieć, by było ok? 5? 8? Więcej?
Wydaje mi się że nikt będący w związku i kochający druga osobę jednak nie myśli że to nie jest jego ostatni partner tylko jednak planuje z nim wspólna przyszłość a co do poprzednich to nie mam dużego zaplecza 😅 a Pani w takim razie życzę żeby jak najszybciej udało się zajść w ciążę i trzymam kciuki! 🥰
 
Do góry