reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

cześć mamy polki we włoszech

witaj anja35

jak milo :)
bo u mnie za oknem dzis wichura i tak od tygodnia nic w ogrodzie nie robie. nudze sie dziewczyny,totalnie nudze..
6 miesiac leci , maly kopie jakbym byla boiskiem :p
co moge napisac o sobie ?z krakowa jestem, a teraz na wsi mieszkam,tu w it, spokoj cisza, i ja zawsze nadpobudliwa ..
yhmm pytajcie :)
szukam rad co do dzieci,porodu i baby bonus tu w it.. :p

wloski abastanza bene, no i angielski znam,jakby ktos potrzebowal pomocy:)

pozdr! ide gotowac polski obiad bo my jemy tak od roku-ja ziemniaki on makaron:)

buzka!!
 
reklama
anjoo,na kiedy masz termin?maz z tego co rozumiem to wloch?(po makaronie)masz juz wybrane imie dla malca?zskad z wloch piszesz?zobacz ile pytan...
 
ciao:) termin na lipiec, koniec, ale mysle o cesarskim w polowie ,tak tak, moj makaronek wloch i kto by pomyslal ze ja tu przyjade?..coz dla pieknych oczu... hihihi
imienia nie mam iiii nie wiem, aiuto ! :)
..mozna dac np 2 na chrzest?jak u nas w polsce?
a potem dziecko korzysta w dokumentach z jednego?

ja mam 3, a w dowodzie 2 imiona.i tu w italii ..ahh jacy oni sa drobiazgowi, wszedzie spisuja oba moje,

jestem w okolicach lago di garda.przepiekne miejsce

ciao e buon giornata A te:)
 
dzien dobry kochane,u nas listopadowo,leje jak cholera i strasznie zimno...
po ponad miesiacu trzeba bedzie ogrzewanie wlaczyc?..mam nadzieje ze nie...
Ale poszedl do szkoly,giulio jeszcze chrapie,ja powoli za robote musze sie wziac,najchetniej pod kolderke bym wskoczyla....
anja,dzielna dziewuszka z ciebie,zadanie na 6 zrobilas,bo jak nie to multa...
ile ty masz wzrostu?,wysoka kobita sie wydajesz...
ivi kiedy masz zamiar robic chrzciny?giulietta ma juz ponad 5 miesiecy,ale dziewucha...jak sie sprawuje w nocy,troszke lepiej?
tak to z tymi bombonierami jest,zazwyczaj finiscono w jakiejs szufladzie,po paru tygodniach w smietniku,no ale jak idea jest ciekawa moze i dluzej przezyja....
mi osobiscie za bardzo sie nie podobaja,dla Ale w ogole nie robilam,a dla giulio tak jak pisalam byly to segnaposti z jego zdjeciem,podtrzymywane przez malutka pszczolke,zrobilismy to dla segnaposti,nie dla bomboniere....no ale taka wloska tradycja....
a ja chyba dzis zrobie jakies spaghetti allo scoglio,tak aby zostac w temacie ryb...
ktora sie pisze na obiad?
No niestety bomboniery musze zrobic bo tu praktycznie 90% gosci to wlosi, nie wypada olewac ich tradycji dla mojego widzimisie ;-) Moj odrzucil pomysl z ramka, wiec od nowa nie mam pomyslu.. Mowil cos o rozach pustyni, ale podpyta sie znajomego co sie zna na takich rzeczach, czy wypada.. Ehh w polsce by to bylo taaakie proste.. :zawstydzona/y:
 
anjoo,moja mala ma na imie chiara sofia,w dokumentach a i tak wolaja na nia wszyscy tylko chiara...w dokumentach zawsze dwa bo jak jedno to biora ja za inna osobe:-)nie ma tu czegos takiego jak drugie imie jak w polsce...jesli dasz dwa tak jak ja to musisz w instytucjach podawac dwa a dla potrzeb domowych wolasz tylko jednym...Dlaczego myslisz o cesarce?jesli moge wiedziec...
 
dziewczyny co do imion to tak samo w polsce,jak po porodzie restrujesz z 2 czy 3 imionami to wszystkie w dokumentach trzeba wymieniac tak jak tu..moze ja zle zrozumialam o co wam chodzi...
widzisz ivi jak nie urok to sr....,no niestety tradycje takie maja i trzeba uszanowac...
 
Anika dobrze zrozumialas tylko ja zakrecilam...z polskimi dwoma imionami,bo mam jedno i bez problemu,ale jak sie ma 2 i w polsce i tu to do wszystkich formalnosci 2 a prywatnie wolasz tylko 1...choc niektore dzieci wolaja na moja chiara sofia,ale ja skracam:-)Luczka a ty gdzie jak lorenzo?mam nadzieje lepiej...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja mam dwa imiona w dowodzie...ale w PL jak podam tylko imie 1 i nazwisko to dla nich jestem ta sama ososba co jakbym podala 1 i drugie imie i nazwisko..a tu poddbno nie... bo Anna Maria Kowalska nie jest ta samo ososb co Anna Kowalska
W urzedach staram sie zatem podawac dwa imiona tak jak mam wyronione wloskie dokumenty..ktore wyrabiane byly na bazie paszportu a tam D-R-K
To drugie imei mam okropneeeeeeeeeeeeeeeeeeee
ale np odprawiam sie online w ryanerze..i wpisuje tylko D K ..i nigdy sie wlosi nie rpprzyczepili ..mimo,ze pozniej pokazuje dowod polski na D-R-K
 
Ostatnia edycja:
Do góry