reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Czerwcowe mamy 2020

A kochane jak gazy u waszych maluchów? Moja mimo 4mies nadal mecza, zwłaszcza w nocy. W dzien ma troche ruchu wiec tak tego nie widać. Mysle zeby przejść na jakieś mleko typu comfort.. daje biogaie, i inne krople na gazy ale za bardzo nic nie pomaga :(
Moj nie ma
Ale pewnie dlatego że na mleku dla alergików. Kupka raz na 3 czasem 4 dni
 
reklama
@sariska
Daję Dentinox i widzę, że przynosi ulgę. Ale jest jeden problem: Jeremi od razu zlizuje z dziąsełek 🤦‍♀️, więc muszę się napocić, żeby mu ten żel zaaplikować. Twoje dziewczynki też tak robiły? Ostatnio zaczęłam dawać Dentinox na szczoteczkę do zębów (dostałam od kogoś do wyprawki taką najmniejszą dla dzieci) i wmasowywać - dodatkowo Jeremi ma masaż dziąsełek.

Co do usypiania: ja też lubię tą bliskość, ale bywa że, po pewnym czasie zmęczenie i nerwy biorą górę 😔
Może się jeszcze Twojemu Maluszkowi odmieni i znów będziesz miała ten przyjemny czas wieczorem. Nauczyłam się już, że z dzieckiem to nigdy nie wiadomo, co będzie jutro 🙂
Miał am wszystkie maści wypróbowane na dziąsła. Dentinox jest najlepszy i krople lub czopki viburcol. Dobre sa tez Camilia krople Ale moich uczulal rumianek.
 
To chyba trzeba używać typowo doraźnie, wczoraj przez cały dzień dawalam.malej krople do butelki i... gazow nie było, ale mimo to cos ja meczylo w brzuchu w nocy- mam wrazenie jakby jednak miala gazy ale nie moze sie ich pozbyć. Czytalam ze te symetykony one rozbijają te duże banki gazow i robia sie mniejsze.. i tak sobie myślę ze te duże to pewnie umiała ladnie sobie wypłukać a z tymi małymi ma problem bo pewnie jest ich więcej.. wiec stwierdzilam ze narazie koniec z kroplami, zobacze przez pare dni, a potem kupie infacol bo jeszvze nie stosowałam. I jednak na kp jest inaczej.. ja zaluje ze przestalam, a pokarm mialam, moze nie ze nim tryskałam.ale jednak.. dluzej mi spala po kp - jakby bardziej ja syciła. Teraz jest na mm 2tydzien, moze jej brzuszek musi się przyzwyczaić.. daje od tygodnia biogaia a ona podobno zaczyna działać po 2tyg.. chciałam niedlugo zacząć rozszerzac diete ale chyba się wstrzymam jeszvze z tydzien z tym.

Dziewxzyny ktore zaczęły przygodę z rozszerzaniem- czy jabłuszko i śliwki faktycznie przyspieszają kupki u waszych maluchów? ;)
W naszym przypadku niestety nie... Nic na kupy nie działa i robi je co 3 dni średnio 🙄
 
U mnie chyba jednak problem z kupa, a więc i gazy. Czytalam ze zaparcia występują mirdzy innymi jak przechodzi sie z kp na mm i ze powinno się wtedy nawadniać niemowle- a ja tego nie robiłam, dopiero teraz zaczelam. Jeśli mam racje to za parę dni powinien być... wzgledny spokoj. Od jutra wody ze 120ml rozłożone miedzy posiłkami. Czytalam także o oleju lnianym. Ale musze doczytać ile i do czego 😁 uf.. jestem dobrej myśli. Dzisiaj tez masażyk byl, ale nie wiem ,chyba przed karmieniem powinnam je zrobić żeby zadzialal🤔
 
U mnie chyba jednak problem z kupa, a więc i gazy. Czytalam ze zaparcia występują mirdzy innymi jak przechodzi sie z kp na mm i ze powinno się wtedy nawadniać niemowle- a ja tego nie robiłam, dopiero teraz zaczelam. Jeśli mam racje to za parę dni powinien być... wzgledny spokoj. Od jutra wody ze 120ml rozłożone miedzy posiłkami. Czytalam także o oleju lnianym. Ale musze doczytać ile i do czego 😁 uf.. jestem dobrej myśli. Dzisiaj tez masażyk byl, ale nie wiem ,chyba przed karmieniem powinnam je zrobić żeby zadzialal🤔
Jak jest zastój kupki to moja pediatra na noc kazała dawać - olej z winogron i soczek wyciśniety ze startego jabłka i to na małej łyżeczce ... rano kupka była.. no i moja córcia miała wtedy ok 7 miesięcy. No i faktycznie jak przechodzisz z kp na mm musisz dopajać. No i trzymam kciuki za niebolący brzuszek.
Ja chyba wygrałam z zatkanym kanalikiem i dziś po wieczornym karmieniu w końcu mleczko wyleciało :).
Miłego wieczorku.
 
@prusaczek a jakie zachowujesz środki ochrony w stosunku do dziecka? Karmisz w maseczce czy coś innego? Tak z ciekawości pytam,, bo ostatnio zastanawialam sie co robić w razie zachowania.
@Maria_K u nas tak samo jak u @Emxka do pierwszego karmienia w łóżeczku potem u nas w łóżku. Tylko ten pierwszy raz budzi się czasami o 5, a czasami już o 2. Ostatnio budzi się o 4, napije się, a potem sobie gada do 6...
@Natqaa u nas kupy po rozszerzeniu diety die ustabilizowaly. Robi codziennie, czasami nawet po dwie. Wcześniej na kp robila co 3 dni.
 
@prusaczek a jakie zachowujesz środki ochrony w stosunku do dziecka? Karmisz w maseczce czy coś innego? Tak z ciekawości pytam,, bo ostatnio zastanawialam sie co robić w razie zachowania.
@Maria_K u nas tak samo jak u @Emxka do pierwszego karmienia w łóżeczku potem u nas w łóżku. Tylko ten pierwszy raz budzi się czasami o 5, a czasami już o 2. Ostatnio budzi się o 4, napije się, a potem sobie gada do 6...
@Natqaa u nas kupy po rozszerzeniu diety die ustabilizowaly. Robi codziennie, czasami nawet po dwie. Wcześniej na kp robila co 3 dni.
A jak karmisz? Kp/mm?
 
Wczoraj znowu dalam czopek.. mala sie strasznie wierciła w nocy i nie mogla spac spokojnie. Zrobila mega gesta jak sucha guma do rzucia, potem zaraz druga juz jakby "swieza", więc teraz mam plan zeby juz nie dawac czopków bo chyba jednak za czesto nie można? Bede dopajac woda przed każdym karmieniem, moze sie wkoncu brzuszek przyzwyczai i jakos to będzie.
Przsz chwile jeszvze chcialam powalczyć o kp, chociaz zeby w nocy sobie piła ale... co ja przykladam do piersi to ma jakiś dziwny odruch wymiotny?! O co moze chodzić? 🤔 mleko wcześniej odciąglam pare h wcześniej zeby miala świeżej produkcji a nie śkisle, ale.moze jak dlugo nie karmiłam kp to sie mleko po jakimś czasie zmienia w smaku? 🤔 pewnie nie znacie odpowiedzi.. w necie tez nic nie mogę znaleźć na ten temat.
Mam nadzieje ze zaraz się u nas unormuje i malutka znowu będzie spala spokojnie, jak kiedyś.
 
reklama
@prusaczek a jakie zachowujesz środki ochrony w stosunku do dziecka? Karmisz w maseczce czy coś innego? Tak z ciekawości pytam,, bo ostatnio zastanawialam sie co robić w razie zachowania.
@Maria_K u nas tak samo jak u @Emxka do pierwszego karmienia w łóżeczku potem u nas w łóżku. Tylko ten pierwszy raz budzi się czasami o 5, a czasami już o 2. Ostatnio budzi się o 4, napije się, a potem sobie gada do 6...
@Natqaa u nas kupy po rozszerzeniu diety die ustabilizowaly. Robi codziennie, czasami nawet po dwie. Wcześniej na kp robila co 3 dni.
Staram się karmić w maseczce i jak najczęściej myć i dezynfekować dłonie. Tak naprawdę niewiele więcej chyba mogę zrobić, bo ciężko jest trzymać dystans. Wiadomo, nie kaszle ani nie kicham na małego, staramy się wietrzyć chatę jak najczęściej i nie kłaść małego na naszym łóżku. Obawiam się, że po tym czasie i tak pewnie się zaraził, skoro mi się udało zarazić od męża (a np. od jakiegoś czasu nie śpimy razem ze względu na małego).
 
Do góry