reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Coś oprócz mleczka?? Mniam...

ja juz musze kupywac sloiczyc po 6 miesiacu tzn bede musiala bo mam jeszcze kilka po 5 bo malemu to z malo, wczoraj wyjelam mu troche makaronu z naszej sypy pomidorowej, pogniotłam i dodalam o jeo obiadku i zjadl wszystko i po obiadku pipil jeszcze 100 ml herbatki :-)
 
reklama
Dzisia dałam Kluseczce naszą zupę groszkową, pogniecioną widelcem, zjadła ok 160 ml i paczyła czy dostanie więcej. Jadła już wcześniej groszek w swoich zupkach, sama jej gotuje. Ale fasolki szparagowej nie lubi, następne warzywo to kalafior. Z owoców uwielbia czerwoną porzeczkę, bez dodatku cukru, bananka i brzoskwinie, na jabłko ma alergie.
 
Ja się przyznam, że mała jadła tylko słoiczki do tej pory... Nie wiem jak się zabrać do robienai samemu jedzonka, proszę o pomoc... Do zmiksowanych warzyw lub owoców trzeba coś specjalnie dodawać?
 
a po co solić?w każdym poradniku dla dzieci jest napisane żeby nie solić To że nam nie smakuje to nie znaczy że dziecku nie będzie Sól jest niezdrowa
Oliwa z oliwek jak najbardziej-żeby witaminy się lepiej wchłaniały
Agnie jak byś chciała jakies rady o gotowaniu to służę radą Synkowi przez 2msc dawałam słoiczki a potem juz gotowałam Teraz też tak zrobię (jednak słoiczkowe jest bardziej sprawdzone Ja nie mam skąd brać zdrowej żywności)

u nas zupki dopiero od 6dni Dziś debiut z mięskiem
 
aola, To ja poproszę o rady :-) O jakimś tłuszczu słyszałam, zeby dodać, a co z kleikami ryżowymi? To ma służyć zagęstnieniu potrawy czy czemuś jeszcze? I ile tego kleiku dawać... Kurde, zupełnie zielona jestem, proszę o jakieś przepisy :-D
A jeśli chodzi o sól to raczej nie ma sensu, bo dziecko jeszcze nie wie, że woli jak jest posolone ;-p mi robi różnicę, ale młodej nie, skoro słonego smaku nie zna :-) Zresztą, sól powoduje wzrost ciśnienia tętniczego...
 
Ostatnia edycja:
ja wiem ze wiktor lubi bardziej slone potrawy niz slodkie marchewki bo tymi pluje a syn mojej kolezanki woli slodzkie potrawki, moje dziecko je sloiczku od praiwe 3 miesiecy wiec ja wiem co mu juz smakuje a co nie, ja nie muwie zeby sypac 2 lyzki stolowe tylko odrobine posolic wode na ziemnaczek czy marcheweczke ale tak jak powiedzialam kazda matki obi jak uwaza.
 
reklama
ja wiktorowi zageszczalam zupki kleikami bo nie chcial ich jesc za chiny, ale teraz kupilam juz po 6 miesiacu i tam sa juz kawalki wszystkiego i troche sa gestrze i mam nadzieje ze bada mu smakowac jak nie to znowu bede zageszczac kleikiem. no i ja kleik daje do mleka na noc raem z kaszka.
 
Do góry