reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Co zabrać do szpitala dla mamy i noworodka?

Elwirka1665

Aktywna w BB
Dołączył(a)
28 Sierpień 2022
Postów
97
Witam
Ostatni raz na porodówce byłam 10 lat temu.
Proszę o pomoc co teraz się zabiera do szpitala dla mamy i dzidziusia?
Co dla mamy z kosmetyków i produktów aptecznych żeby sobie troszkę ulżyć po porodzie.
?
Z góry dziękuję za odpowiedź
 
reklama
Hej, zwykle szpital ma na stronie listę, ponieważ bardzo rożnie to wygląda. Jak listy nie ma, to najlepiej zadzwonic i dopytać.

W niektórych potrzebujesz wszystko, pampersy, ubranka itd, a w niektorych tylko rzeczy na wyjście, więc nie da sie przewidziec.
 
To bardzo zależy od szpitala. W większości szpitale publikują na swoich stronach internetowych, co zapewniają a co trzeba zabrać.
Jeśli chodzi o produkty apteczne - wszystko zależy od rodzaju porodu, rodzaju karmienia - mi się np przydała lanolina do sutkow i kompresy multimam. Poród skończył się cesarka więc np nie wykorzystałam buteleczki do podmywania i saszetek tantum - podobno super przy porodzie SN.
Tu jest jakas przykładowa lista z neta:
1-800x1132.png
Ale znowu- zweryfikuj z informacją co zapewnia szpital
 
To co dziewczyny wyżej napisały : sprawdzić listę szpitala, ewentualnie porównać listy z innych szpitali.
Poza tym : w razie czego, na luzie ktoś zawsze może ci coś podrzucić.
Nie ma co brać rzeczy na zapas.
W moim szpitalu była lista, a niemal połowa rzeczy mi się nie przydała.
Jeśli masz możliwość, by ktoś ci coś podrzucił z domu w razie czego, to nie pakuj się niepotrzebnie jak na tygodniowy wyjazd 😉
 
Na pewno kilka koszulek nocnych, w moim szpitalu nie pozwalali używać siateczkowych majtek i po prostu pobrudziłam sobie koszule co jakiś czas.
U mnie były podkłady, chusteczki, pieluchy, ubranka dla dziecka, buteleczki z mm... więc dla maleństwa przydały mi się z domu tylko skarpetki i pieluszka flanelowa, a dla siebie artykuły higieniczne i wspomniane koszule.
 
Tak jak mówią dziewczyny wyżej, najlepiej dowiedzieć się czego dany szpital wymaga. A z kosmetyków dla siebie to zależy od rodzaju porodu. Rodziłam 3 miesiące temu, mi po porodzie naturalnym z nacięciem krocza sprawdziła się pianka Gynexid i spray z Lansinoh poporodowy - w moim przypadku działały łagodząco na ranę, wszystko się super wygoiło mimo, że wietrzyć zaczęłam dopiero po powrocie do domu. Jednorazowe nakładki na sedes też fajna sprawa, nie trzeba się bawić w obkładanie toalety papierem, a z raną siadać tak na desce w szpitalu w sali dzielonej - nie wyobrażam sobie 😅 Miałam też butelkę do podmywania, ale jakoś super jej nie wspominam, może nieumiejętnie ją trzymałam czy coś, ale jakoś tak sporo wody mi uciekało, ten dziubek mi się obkręcał, ciężko było trafić, już lepiej mi było po użyciu toalety się podmyć po prostu. I lanolina na brodawki, kompresów na piersi nie miałam, położna mi poleciła zrobić sobie po prostu kompres w domu (pampers zmoczony w jednorazówkę i to do lodówki). A z takich nie kosmetycznych rzeczy to też się może przedłużacz przydać, u nas na sali były tylko gniazdka tak wysoko nad łóżkiem zamontowane i ciężko się ładowało telefon
 
Witam
Ostatni raz na porodówce byłam 10 lat temu.
Proszę o pomoc co teraz się zabiera do szpitala dla mamy i dzidziusia?
Co dla mamy z kosmetyków i produktów aptecznych żeby sobie troszkę ulżyć po porodzie.
?
Z góry dziękuję za odpowiedź
Dla Ciebie: szlafrok, koszula do porodu/koszula nocna, bielizna na zmianę, po porodzie majtki siateczkowe lub bawełniane, talerz, sztućce, kubek, butelka filtrująca, telefon z ładowarką, jakieś przekąski, dropsy, może batonik, kapcie z antypoślizgową podeszwą, kosmetyki jakich używasz do kąpieli, szczoteczka, pasta do zębów, szczotka do włosów, gumka do włosów, biustonosz do karmienia. Leki, jakie przyjmujesz na stałe.

Dla Dzisiusia: 4-5 body/pajacyków, pampersy, skarpetki, pieluszka tetrowa, może kocyk mały.

Oprócz tego: wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe.
 
reklama
Dla Ciebie: szlafrok, koszula do porodu/koszula nocna, bielizna na zmianę, po porodzie majtki siateczkowe lub bawełniane, talerz, sztućce, kubek, butelka filtrująca, telefon z ładowarką, jakieś przekąski, dropsy, może batonik, kapcie z antypoślizgową podeszwą, kosmetyki jakich używasz do kąpieli, szczoteczka, pasta do zębów, szczotka do włosów, gumka do włosów, biustonosz do karmienia. Leki, jakie przyjmujesz na stałe.

Dla Dzisiusia: 4-5 body/pajacyków, pampersy, skarpetki, pieluszka tetrowa, może kocyk mały.

Oprócz tego: wkładki laktacyjne, podkłady poporodowe.
Niektóre szpitale dają ubranka dla dziecka, wkładki i podkłady 🤷‍♀️
 
Do góry