reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

co z sucha skóra?

reklama
Zgadzam się z poprzedniczką. Oliwka dla niemowląt wmasowana w mokrą skórę po kąpieli naprawdę bardzo dobrze się sprawdza. Ja również polecam.
 
Najlepszą opcja będzie chyba oliwka. Fajna jest ta oliwka w żelu szybko się wchłania i ma przyjemny zapach.
 
Ja, tak jak już gdzieś pisałam, używałam kiedyś kremów i wkurzało mnie to, bo pomagały tylko na chwilę. Potem zaczęłam porządną suplementację za pomocą nutrikosmetyków, które odżywiają skórę od wewnątrz. Wiadomo, że nie zadziała to szybko, ale po miesiącu, dwóch już widać efekty, które są dużo bardziej długotrwałe.
Ja wybrałam ten preparat: OmegaRegen® SKIN CARE, bo wierzę w estry omega-3. Moi znajomi lekarze przekonali mnie o tym, że są dużo lepsze niż trójglicerydy, bo organizm może je przerabiać w ramach potrzeb na aktywne formy kwasów (a jak nie potrzebuje to są one takim bezpiecznym depozytem).
I podobno wspomaga to też odchudzanie :D!
 
Oliwka zatyka pory, u niektórych osób o wrażliwej skórze (mi:p ) mogą się pojawić czerwone kropki, jak potówki. Ja polecam czym wszędzie spamuję, olej kokosowy, bądź z awokado. Nieziemsko pachnie i działa :)
 
Zauważyłam, że przez kilka dni moja skóra znacznie się wysuszyła. Zastanawiam się, czy wpływ na wysuszenie ma pogoda (zrobiło się znacznie chłodniej...) czy dieta (nadmiar czekolada), skóra jest nie tylko sucha, ale także fragmentami czerwona, nałożyłam grubą warstwę kremu nawilżającego (i hipoalergicznego) na noc, ale bez efektów. Chyba będę musiała udać się do dermatologa po radę...
 
ja w aptece kupuję sobie żel curiosin- nakładam go zarówno na twarz (najbardziej suchymi miejscami są u mnie policzki) oraz na łokcie i kolana. Żel dobrze się wchłania, nie pozostawia tłustej warstewski, a co najważniejsze działa praktycznie od razu.
 
Do suchej skóry, bardzo dobrze nadają się produkty dziecięce :) Spróbuj oliwki oraz ochronnego kremu bambino.
 
reklama
Do góry