reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

CLO/duphaston/luteina/bromergon i inne farmakologiczne wspomagacze staranek...

Po ilu cyklach z CLO zaszlas w ciaze??


  • Wszystkich głosujących
    28
  • Ankieta zamknięta .
magdax ja też właśnie zastanawiam się ażeby odstawić luteinę bo jak ja biorę od 16 do 26dc to może dlatego nie możemy zafasolkować!!! ale wybieram się w tym cyklu do gina i zobaczymy co on powie idę w 13 dc(poźniej nie da rady bo nie dostanę wolnego w pracy a chciałam dopiero tak 15 iść ) i zobaczymy co i jak to będzie, mam nadzieję ze WSZYSTKIM NAM uda się w tym cyklu:-)A CO!!!
 
reklama
qrcze ale te cykle u nie to takie różne ostatnio miałam 35dni i czytałam że przy takiej długości cyklu to najbardziej prawdopodobne na zafasolkowanie to 16-18dc a ja już wtedy nie mam szans bo od 16jem lutke:( no ale zapytam co gin na to wszystko, i może się dowiem czemu te cykle u mnie to takie długie i nie regularne :(
miałam nadzieję że pójde też w 15dc żeby powiedział czy brać lutkę w 16dc czy przesunąć ale nie dam rady w ten dzień ,no ale mam nadzieję że powie coś w tym 13d i że si powiedzie w tym cyklu
 
maja a to zmienia postać rzeczy, bo myślałam że mówisz ze masz cykle właśnie ok 26-28 dni.To wtedy ok. ale jak to są długie cykle po 35 dni to trzeba monitoring, ja tak mam własnie i w 22 dc. jeszcze mi nie pękł, więc gdybym wczesniej brała( a brałam, bo nie robiła mi wczesniej usg) to blokada, dopiero innna lekarka zwrocila mi uwagę i robimy usg, obserwujemy jak rosnie pęcherzyk i dopiero dufaston.
 
Ladne zdzierstwo!!! Przeciez to jest proste badanie! Biora tyle, bo wiedza, ze jestesmy na tyle zdesperowane, ze zaplacimy kazda cene!
Gdyby robili to w znieczuleniu to jeszcze rozumiem - anastezjolog itp. A tak? Zdjecie RTG przeciez nie kosztuje 300zl!

Nie cena jest zdzierstwem.... Moje badanie tutaj kosztowalo ponad 250 chf (800 zl). Koszt jest - klisza do zdjec RTG nie kosztuje tyle, co klisza do aparatu foto a na mnie np zuzyli tych klisz 5 :) poza tym jest kontrast, lek zwiotczajacy miesnie, te wszystkie rurki i inne jednorazowe urzadzenia, ktorych niestety z bliska nie widzialam, no i praca lekarza jest wyceniana i to, ze sala/pokoj jest w tym czasie zajety, no i wlicza sie jeszcze koszt zuzycia sprzetu. Koszt zatem jest.
Zdzierstwem jest, ze takie badanie nie jest objete ubezpieczeniem. To jest jedno z podstawowych badan, ktore nalezy wykonac przy problemach w zajsciu w ciaze, ktory to problem dotyka co 5 pare w polsce (1,5 miliona osob!) To jest czyste chamstwo. Ja bym najchetniej tej skladki zdrowotnej nie placila w ogole. Panstwowo albo trzeba pol wieku czekac na wizyte albo i tak placic... bezsens zupelny.


magdax ja też właśnie zastanawiam się ażeby odstawić luteinę bo jak ja biorę od 16 do 26dc to może dlatego nie możemy zafasolkować!!! ale wybieram się w tym cyklu do gina i zobaczymy co on powie idę w 13 dc(poźniej nie da rady bo nie dostanę wolnego w pracy a chciałam dopiero tak 15 iść ) i zobaczymy co i jak to będzie, mam nadzieję ze WSZYSTKIM NAM uda się w tym cyklu:-)A CO!!!

no bardzo mozliwe! Kurcze. Ja sie o progesteronie naczytalam ostatnio po uszy i jednym z najczestszych bledow lekarzy przy przepisywaniu progesteronu kobietom jest wskazowka "od 16 dc" przy czym czesto owulacja wystepuje po tym dniu. ja mam cykle 31-32 dni i owulke zawsze 17-19 dc. Lekarz kazal brac dopiero po skoku temperatury lub gdybym akurat zaspala z innych powodow nie zmierzyla - 2 dni po pierwszym pozytywnym tescie owulacyjnym. Wszedzie jest napisane, ze nie mozna sobie ot tak brac, bo hamuje owulacje ( z rzadkimi wyjatkami) tylko albo monitoringiem albo temperatura albo testami owu stwierdzic jajeczkowanie i dopiero brac.
Juz kilka takich historii na forum czytalam, ze dziewczyny byly leczone przez wiele miesiecy progesteronem i zachodzily w ciaze po jego odstawieniu i okazywalo sie, ze caly czas zaczynaly go brac przed owu...
Zapytaj koniecznie swojego gina czemu akurat 16 dc masz brac. Jak cos glupiego powie, to ja bym takiego barana do izby lekarskiej zglosila, bo wykazalby brak elementarnej wiedzy jesli nie bedzie mial logicznej odpowiedzi...
 
babylyss 22dc i nie pękł??!!qrczak to strasznie długo!!
ehh mam nadzieję że wystarczą mi 2 max 3wizyty w tym miesiącu bo sporo kasiorki trzeba za wizytę zapłacić i tak dla oszczędności wybieram się do faceta(pierwszy raz w życiu!!!) i nie wiem jak to przeżyję
 
pok teraz idę do innego lekarza ,bo luteinę dostałam od lekarki do której chodziłam w pl i zawsze do niej chodzę jak jestem w pl a teraz ide tutaj do gina więc mam nadzieję że coś więcej mi powie, bo w sumie u tamtej to się wiele nie dowiedziałam :( dała mi kalendarzyk w nim w jakie dni brać lutkę i że 2dni po odstawieniu będzie@ a nie powiedziala mi nawet ze jak @sie spozni to lutke tez mam przestawic:/ normalnie brak słow:wściekła/y: bo tak 2cykle brałam w 12dc i przez to napewno się nie udawało!!!
a że ja zielona to dopiero tutaj mnie uświadomiłyście co i jak !!!dziękuję;-)
 
ja bym na babe napisala paszkwila. co to za lekarz, ze pacjent musi na forum od ludzi bez medycznego wyksztalcenia sie dowiadywac co i jak. I kurcze... jak jeszcze raz w zyciu uslysze o strajku lekarzy to mnie szlag trafi.
 
dziewczyny, czy moglaby mi ktoras zinterpretowac moj wykres, bo prowadze od tego cyklu, wyglada jakbym miala owulke ale jej nie czuje i za wczesniej jest
 
reklama
pok a powiem Ci że ta lekarka jest ordynatorką w szpitalu i ma mnóóóóóóóóóstwo ludzi u siebie prywatnie ale tak z drugiej strony jak ona daje tak leki to niedziwie sie że ma mnóstwo pacjentek skoro żadnej nie pomaga i tak każda wraca do niej, w sumie to już drugi raz się na niej zawiodłam i teraz jak będę w PL to już do niej nie pójdę bo jakoś się zraziłam do niej. choć nie lubię zmieniać lekarzy to jednak tym razem już się niewybiorę do ttamtej:( qrcze taaka wściekła jestem że masakra!!!!
 
Do góry