reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciężarówki z nerwicą

4 dni od niedzieli brałam sertagen 25, teraz od wczoraj 50, docelowo mam dojechać do 100. Miałam straszne mdłości i brak apetytu do wczoraj, zeszło ze mnie 3kg! A teraz już w miarę ok. Setaloft to chyba ta sama substancja czynna co u mnie- sertralina czy jak jej tam. Mi lekarz mówiła ze na efekty czasem trzeba czekać do miesiąca. Mówię czuje się lepiej, ale nie wiem czy to zasługa leków czy po prostu sobie to wmawiam i przez to mam lepszy humor. Tego nie powiem...bo nie wiem
Ważne, że jest lepiej. Ja ciągle nie wiem co robić odnośnie leków, staram się walczyć, ale sił coraz mniej :/
 
reklama
Dziewczyny, biorę już sertralinę 3 tydz. (Od tygodnia 50mg, wcześniej 25mg) i od dwóch dni znowu strasznie się pocę w nocy, dosłownie jestem cała mokra i zawsze mnie to budzi. Czy któraś z Was miała takie skutki uboczne i przeszło? Dodatkowo mam drżenia w różnych częściach ciała, upierdliwe to trochę... :/
 
Dziewczyny, biorę już sertralinę 3 tydz. (Od tygodnia 50mg, wcześniej 25mg) i od dwóch dni znowu strasznie się pocę w nocy, dosłownie jestem cała mokra i zawsze mnie to budzi. Czy któraś z Was miała takie skutki uboczne i przeszło? Dodatkowo mam drżenia w różnych częściach ciała, upierdliwe to trochę... :/
Może pocisz się ze strachu? Mnie podczas ataku oblewają poty. Nie miałam takich skutków ubocznych przy stosowaniu tego leku, jedynie te drżenia ciała o których wspominasz. W którym jesteś tygodniu?
 
Może pocisz się ze strachu? Mnie podczas ataku oblewają poty. Nie miałam takich skutków ubocznych przy stosowaniu tego leku, jedynie te drżenia ciała o których wspominasz. W którym jesteś tygodniu?
Chyba nie, bo to mnie budzi w nocy ;) w dzień tego nie mam w ogóle. 22 tydzień skończony. A te drżenia po jakim czasie przeszły?
 
Chyba nie, bo to mnie budzi w nocy ;) w dzień tego nie mam w ogóle. 22 tydzień skończony. A te drżenia po jakim czasie przeszły?
Przeszly po ok. miesiącu. I jak się czujesz po tym leku? Jest różnica po zwiększeniu dawki? Zastanawiałam się ostatnio jak to jest z tym dotarciem leku do dziecka, czy jak bierzesz 50 mg to tyle do niego dociera czy np. przez łożysko przechodzi mniej?
 
Przeszly po ok. miesiącu. I jak się czujesz po tym leku? Jest różnica po zwiększeniu dawki? Zastanawiałam się ostatnio jak to jest z tym dotarciem leku do dziecka, czy jak bierzesz 50 mg to tyle do niego dociera czy np. przez łożysko przechodzi mniej?
[/QUOTzym starsza ciąża, tym
Przeszly po ok. miesiącu. I jak się czujesz po tym leku? Jest różnica po zwiększeniu dawki? Zastanawiałam się ostatnio jak to jest z tym dotarciem leku do dziecka, czy jak bierzesz 50 mg to tyle do niego dociera czy np. przez łożysko przechodzi mniej?
Lek nie przenika w całości do dziecka. Im starsza ciąża, tym mniej go dociera do malucha. Wynika to ze wzmożonej filtracji kłębuszkowej, w III trymestrze przy dawce np. 50 mg do dziecka trafia tylko śladowa ilość leku
 
Lek nie przenika w całości do dziecka. Im starsza ciąża, tym mniej go dociera do malucha. Wynika to ze wzmożonej filtracji kłębuszkowej, w III trymestrze przy dawce np. 50 mg do dziecka trafia tylko śladowa ilość leku
To świetna wiadomość. Dziwne, że lekarze każą odstawiać w takim razie lek przed porodem jak dociera do maluszka śladowa ilość...
 
reklama
Z tego co wiem, to nie zawsze każą. Dziewczyny na tym leku karmią piersią. Zresztą było o tym na forum ;). Mi też psychiatra mówiła, że przenikają śladowe ilości.
Że do mleka przenikają śladowe ilości to czytałam, ale o tym że do maleństwa w brzuchu dociera mniej już nie wiedziałam. Nic nie mogłam znaleźć na ten temat.
 
Do góry