reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża w rogu macicy

Nuskalka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
12 Listopad 2020
Postów
178
Czesc wszystkim. Byłam dziś na usg, jestem w ciąży po transferze blastki, dzis 21 dzien od transferu. Na usg widac pęcherzyk ciazowy z ciałkiem żółtym, co według lekarki jest w porządku. Bardziej zaniepokoiła się umiejscowieniem pęcherzyka ciążowego, jest on w jamie macicy, ale w jej rogu.. lekarka twierdzi, że takie ciaze rozwijają się prawidłowo do wnętrza macicy, jednak zaniepokoiła mnie... miała któraś z Was taki przypadek?
 
reklama
Ja miałam USG w 28 dni po inseminacji i niestety bardzo kiepskie wieści. Pęcherzyk 7 mm blisko rogu macicy, ledwo go znalazl. Lekarz był bardzo zaniepokojony zarówno wielkością jak i położeniem. Powiedział "cuda się zdarzają, ale proszę się nie nastawiać że coś z tego będzie"... 3 dni później pęcherzyk miał 1.2cm z pęcherzykiem żółtkowym i zarodkiem położony w macicy od razu widocznym na USG. Teraz czekam na kolejne badanie aby sprawdzić czy wszystko dobrze się rozwija. Badanie we wtorek 10.05. Znacznie się 8tc.
 
Ja miałam USG w 28 dni po inseminacji i niestety bardzo kiepskie wieści. Pęcherzyk 7 mm blisko rogu macicy, ledwo go znalazl. Lekarz był bardzo zaniepokojony zarówno wielkością jak i położeniem. Powiedział "cuda się zdarzają, ale proszę się nie nastawiać że coś z tego będzie"... 3 dni później pęcherzyk miał 1.2cm z pęcherzykiem żółtkowym i zarodkiem położony w macicy od razu widocznym na USG. Teraz czekam na kolejne badanie aby sprawdzić czy wszystko dobrze się rozwija. Badanie we wtorek 10.05. Znacznie się 8tc.
Trzymam za Ciebie mocno kciuki! Moja lekarka mnie niby uspokajała, powiedziala tylko, ze na początku chce widzieć mnie częściej... ale ja już oczywiście się naczytalam, że ciaza w rogu macicy to ciaza pozamaciczna :/ I juz zawal serca... Mam nadzieje, ze tak jak u Ciebie za 3 dni bedzie juz zarodek i wszystko będzie ok...
 
Trzymam za Ciebie mocno kciuki! Moja lekarka mnie niby uspokajała, powiedziala tylko, ze na początku chce widzieć mnie częściej... ale ja już oczywiście się naczytalam, że ciaza w rogu macicy to ciaza pozamaciczna :/ I juz zawal serca... Mam nadzieje, ze tak jak u Ciebie za 3 dni bedzie juz zarodek i wszystko będzie ok...
jak wyniki? Byłaś u lekarza?
 
Tak, bylam wczoraj... jakbyś napisala wczoraj, to byłabym przeszczesliwa, bo na usg 5t+5d i widzialam zarodek z serduszkiem, pecherzyk rozrasta się prawidłowo do wnętrza macicy... jednak dzis dostałam plamien żywa krwią i bardzo się boje... jutro znowu umówiłam się do lekarki :(
 
Może to jakieś krwawienia po USG? Trzymam kciuki żeby wszystko skończyło się dobrze 💛
 
Do góry