reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża i kg

reklama
Mimo sporego apetytu i jedzenia dużej ilości słodyczy przytyłam może max 2 kg, ale niektórzy mi mówili, że wręcz zmizerniałam. Jestem pod koniec pierwszego trymestru. Słyszałam, że optymalne przybranie na wadze, to ok. 13kg. Ale to sprawa indywidualna. Znam osoby, które przytyły 30kg i udało im się to wszystko stracić.

-----------------------
Gadżety dla Nowoczesnych Rodziców - mamaGadzet.eu
 
Tak czytam Wasze wypowiedzi, i wychodzi na to, że większość pod koniec pierwszego trymestru była z kilogramami na minusie. Jestem w 12 tc i póki co mam +1,5kg. Staram się jednak być aktywna, co drugi dzień chodzić na basen i przepływać minimum 1km, no i z jedzeniem pilnuję się, staram się jeść zdrowo i tak, żeby mnie i Dzidzi było dobrze, ale żeby bez jakiś kolosalnych kg na koniec ciąży było :) Na razie łatwo mi się mówi, bo głodu wilczego nie czuję, zachcianek smakowych też nie mam, więc jest to ułatwione. No nic, ja, Dzidzia i nasze +1,5kg idziemy na basen :)
 
W tym momencie mam 3,5 kg na plusie, z czego się bardzo cieszę :-)Bo to już 31 tydzień, ale zapasy przed zajściem w ciążę nagromadziłam:-(więc Maluszek ma z czego korzystać, hehe :-DNa początku bardzo się bałam, że z moją tendencją do tycia sporo mnie przybędzie.. Niedawno okazało się, że mam cukrzycę ciążową i od kiedy stosuję dietę schudłam 1 kg, więc myślę, że już do końca za wiele nie przytyję :tak:
 
No to tylko pozazdrościć. Ja 11 tc i już 6 kilo! Masakra jakaś. Fakt, że przed ciążą przez 8 mcy schudłam 10 kg więc może dlatego. Ale jestem totalnie załamana! To co to będzie przy końcu? I wcale się jakoś nie obżeram i nie opycham. Staram się jeść zdrowo. Koszmar!
 
1 trymestr minus 5kg.

koniec koncow przytylam prawie 7,5 kg (nie sciemniam) ale ja juz cialka sporo przed ciaza mialam. 3 dni po porodzie mialam 17 kg mniej ktore wrocily :/

wszystko zalezy od organizmu, jedna przytyje 25kg jedna 400g. a dziecko to co ma wziac to wezmie sobie :)

wlosy farbowalam normalna farba.
 
Ja jestem dopiero w 8 tytodniu, moja waga stoi w miejscu... No ale nie jem za wiele bo caly czas mnie muli:/ waze 49 kg :/ chcialabym w koncu troszke przytyc!
 
Ja słyszałam że powinno się przytyć około 20% swojej wyjściowej wagi - wypowiedź lekarza w tv. U mnie już zanosi się że będzie więcej. No zobaczymy, najwyżej po porodzie będzie dieta.
 
reklama
Witam, moja Narzeczona jest w 16 tygodniu ciąży, nie chce jeść nic nie przytyła jeszcze a nawet zauważyłem ze schudła tutaj w barkach, czy powinieniem się martwić ?
 
Do góry