reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża chwilę po poronieniu..

Ferrel98

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
3 Kwiecień 2024
Postów
123
Cześć dziewczyny. Piszę z pewną sprawą, chociaż już poniekąd wiem, czego mam się spodziewać, ale chciałabym się poradzić kogoś, kto był w podobnej sytuacji..

W kwietniu tego roku zaszłam w ciążę. Niestety, w maju okazało się, że wystąpiło poronienie zatrzymane, o którym też pisałam.
Po zabiegu szybko cykl wrócił do normy, w czerwcu normalnie dostałam okres i hormony ciążowe spadły. W lipcu normalny cykl..

Jakiś czas temu poniosło nas z mężem pewnego wieczoru, ostatnia sytuacja mocno nas dobiła.

I z tego też powodu, kolejnego okresu już nie doczekałam, mimo, że powinnam dostać go teraz.. z ciekawości zrobiłam test owulacyjny, bo ciążowego nie zdążyłam kupić i wyszły rano dwie kreski przed wyjściem do pracy… tak samo jak w poprzedniej ciąży.

Pytanie do was, czy któraś miała podobną sytuację? Co powiedział lekarz? Czy jest duże ryzyko na powtórkę po poronieniu? :(
Wiem, że to trochę za szybko na kolejną ciążę, ale nie przemyśleliśmy tego 🤦‍♀️ Zaczynam się bać.
 
reklama
U mnie lekarz powiedział, ze po dwóch cyklach będzie ok. Po pierwszym cyklu poszłam do niego na kontrole i powiedział, ze już jest wszystko dobrze i że już można się starać. Akurat w tym pierwszym cyklu nie mogłam zajść w ciąże, bo miałam w planach zabieg, którego lepiej nie robić w ciąży. Zaszłam w ciąże w tym drugim cyklu - już końcówka ;)
 
U mnie lekarz powiedział, ze po dwóch cyklach będzie ok. Po pierwszym cyklu poszłam do niego na kontrole i powiedział, ze już jest wszystko dobrze i że już można się starać. Akurat w tym pierwszym cyklu nie mogłam zajść w ciąże, bo miałam w planach zabieg, którego lepiej nie robić w ciąży. Zaszłam w ciąże w tym drugim cyklu - już końcówka ;)
Dobrze czytać takie opinie, zdrówka :) zazwyczaj słyszy się, ze trzeba poczekać przynajmniej 3 miesiące, to jeszcze bardziej potęguje stres
 
Zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu po poronieniu zatrzymanym i łyżeczkowaniu - ginekolog nie widział żadnych przeciwwskazań. Przykro mi, że Ciebie również spotkała ta trudna sytuacja. Wszystkiego dobrego, pozdrawiam serdecznie z moim dwuletnim synkiem :)
 
Wiem, ale w ciąży zawsze owu wychodziły mi pozytywne. A przed okresem nie powinno tak być
Mogą wychodzić pozytywne w różnych dniach cyklu. W poście nie napisałaś o pozytywnym owu tylko że wyszły dwie kreski, a dwie kreski w owulacyjnym są zawsze, istotne jest zabarwienie kreski testowej. Nie wiesz czy jesteś w ciąży bo nie zrobiłaś testu ciązowego, więc niepotrzebnie się nakręcasz w ciążę po poronieniu. Zrób test ciążowy i wtedy będziesz się zastanawiać co dalej ;)
 
reklama
Mogą wychodzić pozytywne w różnych dniach cyklu. W poście nie napisałaś o pozytywnym owu tylko że wyszły dwie kreski, a dwie kreski w owulacyjnym są zawsze, istotne jest zabarwienie kreski testowej. Nie wiesz czy jesteś w ciąży bo nie zrobiłaś testu ciązowego, więc niepotrzebnie się nakręcasz w ciążę po poronieniu. Zrób test ciążowy i wtedy będziesz się zastanawiać co dalej ;)
Taki jest Zamiar :) wyszły dwie mocno czerwone. Ale dam znać jeszcze po południu
 
Do góry