reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

hej
w srodę wylądowałam z plamieniem u gina,dziwgałam małego i w sekunde poczułam ze cos się dzieje,na szczęscie wszystko ok,jakies mikroodklejenie kosmówki ale niezagrazające bo i plamienie nie duze.

Fusun witaj:) u mnie to druga ciaza i tez widzę,ze pojawił się mały brzuszek,zaokrągla się od dolu:) w ciązy pojedynczej dłuuugo nic nie było widac,a teraz kto wie ze jestem w ciązy to widzi ze juz cos rosnie.ale to zapewne za sprawę mięsni brzucha które po jednej ciązy juz nie są takie jak dawniej no i szybciej brzuch wybija,do tego rozleniwienie jelit wiec spodni najchętniej nie dopinam a po domu tylko dresik. blizniaki faktycznie rodzą się przed terminem najczesciej.

Justynia super,ze karmienie tylko na piersi:) jak mała w złlobku to faktycznie wybawienie,ja jak urodzę zapewne w maju to malego do przedszkola poslę dopiero od wrzesnia o ile sie dostanie wiec nie wiem kiedy będę sypiac;)

muszę machnąc suwaka na starszaka:)
 
reklama
Fusun witaj!Poczytaj wątek w którym tygodniu i z jaką wagą urodziły się bliźniaki,ale to i tak sprawa indywidualna,Ja modliłam się żeby dotrwać do 34 tygodnia a skończyło się na porodzie sn,wywoływanym w 38 i 6tc:-DJustynia ja miałam bardzo dużo mleka ale nie potrafiłam karmić na raz i do tego Kuba do okiełznania a na ściąganie zwyczajnie nie miałam czasu i dlatego po tygodniu przeszłam na mm.Gratuluję wytrwałości w karmieniu i oby tak dalej:-) A i muszę się pochwalić dobrymi nowinami,byliśmy wczoraj na prześwietleniu bioderek Mai i wszystko ok:-):-)
 
Fusun, ciąze blizniacza da się przezyć :-) tylko naprawdę trzeba o siebie dbać- nie przemęczać się, chodzić na częste wizyty. Moja lekarka od razu mnie ostrzegała, ze przy dwojaczkach trzeba być przygotowanym na porod ok 34tygodnia. W szpitalu mi mówili, ze to jest bezpieczna granica. Blizniakow nawet nie powinno się rodzić po 38tyg, bo one już są bardzo sciśnięte, lożyska niewydolne, organizm matki tez wycieńczony a przecież nasz dobrostan też jest ważny. Dlatego w szpitalu, w którym ja będę rodzić jak się konczy 37tyg to już robią cc. Blizniaki podobno szybciej się rozwijają i panuje takie przekonanie, ze już w 36tc ciąza blizniacza to ciąza donoszona. Tak więc o 40tc to zapomnij:-) oby do 34 dotrwać.

Z "przygod" to 4 dni na patologii w 17tc z powodu bolow brzucha i miesiąc na patologii w 31tc z powodu ryzyka przedwczesnego porodu oraz cukrzyca ciążowa.

Co do samopoczucia- ja wcale nie czuję się jakoś żle. No wiadomo, ze ciężko ze spaniem, bo brzuch ciązy ale poza tym to nic mi nie dolega- nie mam zaparć, zgagi, hemoroidów, boli kręgosłupa a no i ani jednego rozstępu:-D
 
Ostatnia edycja:
Witaj Fusun. Ciesze sie ze do nas dolsczylas. W sumie to juz nie moglam sie doczekac. Tabelke uzupelnie z domu bo teraz przes telefon nie dam rady.
Justynia tez bym chciala zeby moje maluchy tak dzielnie ssaly i to w 15 minut:) starszy syn to potrafil sie bawic cyckiem przez 45 minut i byl ryk jak go odstawialam.
Jjka Napierajka Aneszka i Karmelova - bylam przekonana ze ktoras z Was wczoraj urodzi. Byla przeciez taka pogoda, burze a przeciez to wlasnie wtedy najwiecej maluchow pcha sie na swiat ;) ale co tam czekam dalej na dobre wiesci
Celinka fajnie ze to plamienie to nic groznego. ale pewnie nerwow troche mialas.. Uwazaj na siebie
Multimama dobrze ze z bioderkami Mai ok jest. Sama wiem co to znaczy jak lekarz mowi ze jest nie tak i zaleca te urzadzenia korekcyjne. U nas wyszlo ze konowal nadgorliwy byl. Syn zdrowy ale co sie nameczyl i my przy okazji tez....
 
Ostatnia edycja:
witaj Fusun
mój synek chodzi do przedszkola, więc do 15-tej będę miała ''spokój'' :)
mój brzuszek też już się powiększa i wygląda na 5 miesiąc ciąży z synkiem, chociaż lekarz powiedział 'jaki płaski brzuszek' ale to na leżąco było ;)
dzisiaj mamy w planach lepienie bałwana i kino z synkiem ;)
 
To prawda, pogoda wczoraj no i jeszcze dzisiaj niesprzyjająca, trzeba to najlepiej przeleżeć żeby nie wywołać czegoś za wcześnie, ale już sie normuje.
Multimama to dobrze ze bioderka OK, oby jak najwiecej dobrych wieści.
Ja muszę dotrwać do wtorku do KTG, potem niech sie dzieje co chce. Jutro kończę 36tc, a maluchy są duze.
 
Cześć dziewczyny :)
My od wczoraj jesteśmy nareszcie rodzinką w komplecie :) W niedzielę wypuścili ze szpitala Julkę z wagą 2440g a wczoraj przywieźliśmy do domu Majkę (2550g :)) Jestem naprawdę szczęśliwa, że wreszcie mam swoje Kruszynki przy sobie!!!

DSC06899.jpgDSC06900.jpg
Z prawej strony Julia, z lewej Maja :)
 

Załączniki

  • DSC06899.jpg
    DSC06899.jpg
    22 KB · Wyświetleń: 94
  • DSC06900.jpg
    DSC06900.jpg
    22,8 KB · Wyświetleń: 89
reklama
multimama, dobrze, ze z bioderkami wszytsko ok, u mnie Jasiek ma w sylwestra usg bioderek, bo doc zobaczyla mala asymetrycznosc i zlecila usg dla spokoju. Napisz jak wyglada takie badanie, bo jak pamietam z 1 synem 16 lat temu ortopeda zbadal bioderka jak doc na wizycie i bylo ok.
 
Do góry