reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczyny powiem wam, ze naprawdę komfort psychiczny jest...

Gloriane mój lekarz niby też nie jest zwolennikiem, ale mówi że jak trzeba to trzeba, w sumie zdania są bardzo podzielone. w szpitalu lekarz mówił mi ze bardzo sie dziwi ze w ciąży bliźniaczej nie chcą go zakładać skoro szyjka jest bardziej obciązona niz w ciąży pojedyńczej....
A teraz szyjka ma niby 27mm, a u mojego lekarza miała 25mm, a na pierwszym badaniu w szpitali niby 20mm:sorry: no i niby miałam rozwarcie na jeden palec, a u mój gin nic mi nie mówoił że jest rozwarcie, a na wypisie mam że szyjka zamknięta :sorry: i bądź tu człowieku mądry:confused2:

A co do porodu to w szpitalach raczej nie chcą się zgadzać na sn, byłam w 3 różnych i każdy mówi cc więc to że lekarz chce nie znaczy że szpoital sie zgodzi, bo mają za dużo spraw w sądzie....

Zenia ja jakoś nie umiem się przestqwić, że on to ona :-D i nadal mówię chłopcy....jeszcze się okaże że to 2 dziołszki :-D


Netka gratulacje!!!!!!

A ja w tym szpitalu schudłam 0,5 kg:wściekła/y: niby fajnie, ze mało tyję ale jestem taka osłabiona, teraz znów nie mam apetytu bo zgaga mnie męczy....hemoglobina mi spadła do 11,64 i lekarz w szpitalu mnie tak nastraszył, bo powiedział, że mam tragiczną...trochę się wystraszyłam, dopiero na wypisie zobaczyłam jaki wynik i nie jest aż tak źle, ale w ogóle lekarz zły na mnie, bo nie dałam sobie założyć krążka bez wynikow z posiewu i potem się wyżywał na mnie...no ale on nie rozumie że to jest koszy, a po drugie kolejny raz przechodzić niemiły zabieg.....
 
reklama
Netka ogromne gratulacje i waga dziewczynek dobra!!!! :-)

Bibiana mam nadzieje ze masz racje z tymi porodami bo u mnie lekarz tez mowi ze jesli beda glowkowo to jest szansa na sn ale decyzje bedzie podejmowal lekarz w szpitalu i mam nadzieje ze mimo wszystko bedzie cc bo strach o dzieci tutaj jest

No rzeczywiscie w maju nam sie sypie z porodami,jeszcze Elala sie zalapie a Marcysiowa Ty zaciskaj nogi zebys do swojego wymarzonego terminu wytrzymala:-)
 
Bibiana Dzięki za info, mam nadzieję, że tak właśnie będzie w moim przypadku, moi chłopcy póki co są ułożeni-pierwszy główkowo, drugi pośladkowo i dlatego lekarz stwierdził, że to bardzo dobre ułożenie do sn a mnie to przeraża.

Zastanawia mnie nieoczekiwana "zmiana" płci Twoich maluszków:-) U mnie w 22 tc lekarz wypatrzył dwóch chłopców i teraz też już zaczynam się zastanawiać czy aby nic się nie zmieni;-)

Netka Ogromne gratulacje:tak:Cieszę się ze wszystko gra i do komunii jednak dasz radę pewnie:-)
 
Neeetkaaaa!!!!! mialo byc bez wpychania sie w kolejke:-D no ale niech Ci bedzie skoro dzidziusie samodzielnie oddychaja to spoko, wybaczam.
bibiana dobrze ze szynka zabezpieczona I dobrze sie z tym czujesz. Jej pomyslalam sobie jak by to bylo gdyby moje maluchy podmienily plec:rofl2:.
Walizki am juz spakowane tylko sprawdzic czy wszystkomjest, emka tez przeszkolilam co jest co I gdzie lezy:eek:, tylko imion wybranych ciagle nie mamy ale u nas to normalka. Ja chcialabym Lenke (moze byc Iza) I Kubusia (ewentualnie Filipcia) ale emek jeszcze sie zastanawia jemu raczej przypadla do gustu Marysia badz Natalka a dla synka ewentualnie wspomina Adasia.;-)
No duzo tu majowych mam ale przynajmniej bedzie sie kogo poradzic w sprawach zwiazanych z wychowawczych maluszkow:tak:
Glorianie ja mam takie same ulozenie dzieciaczkow I to bylo raczej wskazaniem do cc :sorry:.
 
Witajcie ja nie jestem jeszcze potwierdzona mama bliźniąt , jednakże wszystko na niebie i ziemi mówi mi ze noszę bliźniaki , nie umiem tego opisać ale ja to poprostu wiem... Dziwne wiem
Do tego jestem w 11 tyg to moja 3 ciaza więc wiem co i jak ;) a brzusiu pileczka jak w 20-25 tyg , bolą mnie kości miednicy , dziś mnie to obudzilo a rano wstać nie mogłam... A moje mdłości i wymioty były nie do zniesienia , a we wcześniejszych ciazach z pierwszsm miałam ale do przeżycia a z drugim w ogóle nie mialm ... I tu pytanie do mamus blizniakowych czy możliwe jest ze nie zobaczyli 2 dzidzia na usg? Dodam ze badanie było przeprowadzone dzis po lebkach tylko z jednej strony brzucha bo okazało sie ze powinnam mieć spotkanie za 2 tyg bo ciaza za młoda ...
Chciałabym abyście doświadczone mamusie podzieliły sie opinia na temat mojego brzucha ... Przypomnie 11 tydzień , zdjeiece w fioletowej z dziś

Będę bardzo wdzięczna za każdy komentarz i radę ;)
 
Elala to juz pozostalo Ci oczekiwanie choc i pewnie stresu sie najesz do czasu rozwiazania. Trzymam kciukasy :-)

Agusiakemisia brzuszek masz solidnych rozmiarow:-) nie wiem czy lekarz mogl nie zauwazyc blizniaka podczas usg,przyznam ze u mnie usg bylo robione w 9 tc i juz bylo widac dwie fasolki.mam nadzieje ze spelni sie Twoje przeczucie i jednak bedziesz blizniakowa mama:-) a co do wymiotow to ja do 12 tc ostro dawalam a w pierwszej ciazy troszeczke.
 
Moi chłopcy maja sie dobrze:-) Alex mniejszy jest juz bez jakichkolwiek wspomagaczy pije moje mleczko i rosnie ,Max nadal ma cpap i kroplówke z witaminami równiez pije moje mleczko, dziś pierwszy raz ich przewijałam :-) i trzymałam obydwóch pod bluzką:-) zasneli od razu razem :-) Dzis spuchły mi stopy:crazy: miał ktoś cos takiego ??
 
NETKA - ogromne gratulacje, zdrówka i szybkiego wyjścia ze szpitala życzę :)))))))))))))))))) BIBIANA - ja bym się wcale nie przejmowała tą hemoglobiną - pamiętasz może Kretowinke? Ona miała niskie żelazo - z tego co pamiętam ok 8 - i to jest niskie żelazo. A ponad 11 przy bliźniaczej ciąży to dobry wynik - ja mam tak całą ciążę. Także nie martw się. Dobrze że krążek Ci założyli - na pewno czujesz się duuuużo bezpieczniej :))))))))))))) MAMA290 - super że chłopcy tak sobie ładnie radzą :) Co do puchnięcia nóg - pamiętam że Lilionka pisała że miała to samo - po paru dniach chyba przeszło. MARCYSIOWA – jak tam u Was??? Trzymacie się w trójpaku??
 
Gloriane mi w szpitalu mówili, ze jakby się zgodzili na poród sn to tylko wtedy gdy dzieci są główkowo, a w czasie porodu jeżeli jeden maluch zmieniłby pozycję to od razu cc.
A co do zmiany płci :-D to na początku była to parka, potem zmienił się jeden w chłopca, a teraz znów w dziewczynkę :-D do porodu czasu pozostało więc jeszcze może się zmienic hehe

Elala no na takim etapie jakim jesteś to byłoby zabawnie gdyby maluszki zmienili płeć :-D
A imion to my tez nie mamy, tzn dla chłopczyków Nataniel i Lucjan (chociaż mój mąż już nie chce tego imienia, bo ludzie dziwnie reagują, ale mnie to rybka) a dla dziewczynki nie mam pojęcia....może Eliza?

Różyczka ja wiem, że to dobry wynik, ale ten durny lekarz ze szpitala tak mnie nastraszył, a nawet wyniku mi nie powiedział...ale już się nim nie przejmuję... a z krążkiem lepiej, tylko cały czas coś mi z pipki leci, do tego codziennie globulki więc taki mały dyskomfort, ale najważniejsze, ze maluchy mają szanse na dłuzsze posiedzenie w brzuszku, lekarze mówią, że z krążkiem to dopiero w 38 tc cc

Mama ale super że chłopcy tak szybko robią się samodzielni, jeszcze chwilka i będziecie w domku :tak:

Agusiakemisia brzuch solidnych rozmiarów :szok: ja teraz mam taki :-D
mi bliźniaki potwierdził lekarz w 5 tc
A co do przeczucia to ja też je miałam, jeszcze przed badaniem usg mówię mężowi, ze śniło mi się że są dwie fasolki, więc nie dziwie mu sie, ze nie uwierzył gdy go poinformowałam ze dwa dzidzie rosną w brzuszku :-D
 
reklama
Jak dowiedzialam sie o ciazy to tak mi sie zamarzylo zeby choc do 36tc dotrzymac no I prosze udalo sie bez specjelnych wyrzeczen. Plan mimimum zaliczony.
Mama290 super wiesci. Dzielni Ci wasi chlopcy. Niech szybciutko rosna I wracaja z wami do domku. Trzymajcie sie mocniutko.
 
Do góry