reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Choroby, wizyty u lekarzy.

mój synek(3 latka) ma takie bezdechy zaczeło sie gdy tylko skończył 2 latka najpierw po uderzeniu się w główkę póżniej zaczął reagować bezdechem na wszystko( na zakazy po skaleczeniu się po upadku) w chwili obecnej przyjmuje lek wyciszający oraz witaminę B6( bardzo wycisza)i narazie bezdech nie występuję polecam wizytę u lekarza neurologa napewno wykona niezbędne badania i dobierze odpowiedni lek pozdrawiam wszystkie mamy
 
reklama
Także podaje przez pierwsze 3-4 dni Viburcol N. Głównie wkładam czopek na noc. Wtedy dziecko przesypia spokojnie noc. Nic innego nie podaje. Na moje dzieci on pomaga bardzo skutecznie i jest lekiem bezpiecznym.
 
Witam, ja tez mam taki sam problem jak Ty.Prosze o jakies informacje bo juz nie wytrzymuje.Co wieczor i w nocy mecza wymioty mojego synka.Tez ma taki straszny kaszel i przy tym goraczkuje. juz 4 dobe tak ma.A i od 4 dni prawie nic nie je 2 lyzki zupy przez caly dzien to czasem wszystko, pic tez nie pije zawiele. Mieszkam w holandii a tu lekarze nie daja nic oprocz paracetamolu tak ze nie mam co liczyc na ich pomoc!Bardzo prosze o odpowiedz.Pozdrawiam Agnieszka.
 
Ostatnia edycja:
też podawałam viburcol, a że działają to najlepiej widać po uśmiechniętej buzi mojego maleństwa, zamiast popłakiwać bawi się tymi swoimi kolejkami, jeden czopek do pupy a tyle później z tego korzyści - uśmiech dziecka bezcenne :-)
 
Moj syn ma prawie 15 m-cy. Pol roku temu przechodzil trzydniowke z
bardzo
wysoką gorączką ( 40,5). Dwa miesiące temu znowu wysoka gorączka,
lekarz po dokladnym badaniu niczego nie wykryl, mocz też ok.
Przeszlo po 3 dniach. Dodam,ze temperatura jest ciężka do zbicia.
Maly ząbkuje (podczas tej gorączki wyżynaly sie trzy trojki)
Wczoraj znowu temperatura i żadnych innych objawow choroby (wyzyna
się czwarta trojka).Maly ma apetyt,duzo pije. Skąd te wysokie 40
stopniowe gorączki?
Starszy syn nigdy tak wysoko nie gorączkowal i dlatego bardzo
panikuję. Dziś zacząl sie trzeci dzien ... w nocy wzywalam pogotowie bo
pomylilam dreszcze z drgawkami. Pojechalismy na pediatrie Pani
doktor dokladnie zbadala malego - osluchowo czysty, gardlo ok, uszy
ok. Temperatura 39,5,dostal czopek i receptę na zinnat i tu moje
pytanie. Po co antybiotyk jesli dziecko ma tylko gorączkę? Pani dr.
twierdzila, ze jest wysoka i trzeba podac jak nie minie.
Przed chwilka dzwonilam do naszego pediatry ktory zna synka i nie
kazal podawac skoro dziecko ma tylko gorączke.Dodam ze apetyt ok.
Syn zachwuje sie normalnie, bawi się, skacze w lozeczku. Jutro
zanosze ponownie mocz do badania chociaz mysle, ze bedzie ok. Syn
ząbkuje ma niecale 15- mcy i 15 zebow.Wychodza po kilka na raz.
Obecnie wyżyna się trojka, dziaselko jest czerwone i obrzmiale.
Prosze napiszcie co o tym myślicie.
 
Hej mój chrześniak też wysoko gorączkował przy wyrzynaniu się ząbków. Myślę że to od tego.Może jeszcze trochę poczekaj, a z antybiotykiem bym się wstrzymała pozdrawiam
 
Witam, moja dwuletnia córeczka również ma straszne zaparcia.Byłam z nią w szpitalu, jednak lekarz nawet jej nie zbadał, powiedział, że muszę zrobić jej lewatywę, gdyż w szpitalu nie dysponują nimi (dziwne...) Byliśmy oboje z mężem bardzo źli. Zrobiliśmy tą lewatywę i udało się ale ciągle ma problemy. Dostaliśmy lek LACTULOSUM - i wydaje mi się,że po nim ma jeszcze gorsze zaparcia. Proszę doradzcie mi, co robić? Nawet na pogotowiu nie pomogli. Nie chcę,by dziecko szło do szpitala. :(
 
Zmagamy się z bezdechem od roku. Synek idzie na calość, zanosi się, sinieje, traci przytomność. Jeśli po jakimś upadku to staram się go zrozumieć, że to silniejsze od niego, ale najczęściej robi to za nic, np. ponieważ ma znaleźć kapeć, który leży obok niego, albo przynieść pędzelek ze swojego pokoju bo będziemy malować itp. Czasami wyraźnie jest zazdrosny o swojego brata, gdy ten z problemem poradzi sobie wcześniej to mały natychmiast leży siny. Nie mam pojecia czy mam mu we wszystkim ustępować i wyręczać, czy konsekwentnie traktować "normalnie". Żeby było trudniej to gdy codziennie maluch zostaje pod opieką mojej mamy sytuacje takie niemal się nie zdarzają, bo babcia pozwala mu na wszystko. Każda metoda na bezdech jest skuteczna ale bardzo krótko. Jestem bezsilna !
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam,mój mały ma rok i 22 miesiące i jest mały(79 cm)przy wadze prawie 13 kg.rozwija się bardzo dobrze,mówi-ostatnio coraz więcej powtarza,bawi się,zapamiętuje miejsca i wydarzenia-jedynym mankamentem to jego niski wzrost.od skończenia przez dziecko roczku chodzę go mierzyć co 3 miesiące i jestem po wizycie u endokrynologa.dostałam skierowanie do szpitala na badania w tym kierunku,które maja potrwać 4-5 dni.martwię się bardzo,bo dawid piekielnie boi się lekarzy i podczas wizyt kontrolnych wrzeszczy i trzęsie się ze strachu!skierowanie jest ważne rok i nie wiem czy jeszcze trochę poczekać z tym szpitalem czy jak najszybciej tam się udać?poradżcie proszę!podzielcie się swoimi uwagami,dzięki!
 
Do góry