reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Chłopiec czy dziewczynka? USG w 12tc

Dołączył(a)
21 Sierpień 2024
Postów
3
Hej, byłam dzisiaj na USG 1 trymestru i trochę się zdziwiłam gdy lekarz z całkowitym przekonaniem oznajmił mi, że spodziewam się chłopca (myślałam że 12 tc to zbyt szybko żeby mieć taką pewność).
Jak myślicie - ma rację?
IMG_5575.jpeg
 
reklama
Hej, byłam dzisiaj na USG 1 trymestru i trochę się zdziwiłam gdy lekarz z całkowitym przekonaniem oznajmił mi, że spodziewam się chłopca (myślałam że 12 tc to zbyt szybko żeby mieć taką pewność).
Jak myślicie - ma rację? Zobacz załącznik 1656061

A masz fotkę gdzie jest przekrój crl?
Ogólnie tak, dobry lekarz pozna chłopca.
U mnie w 11tc, nawet nie na jakimś super sprzęcie ewidentnie widać, że chłopiec
 
U mnie w obu ciążach w 12+6 rozpoznano chłopca i tak też zostało.

Jeżeli lekarz tak powiedział, to zapewne tak jest. Napewno lepiej potrafi to ocenić niż tu zwykli ludzie , nie lekarze :) na kolejnej wizycie się dowiesz.
 
Na tych zdjęciach nic nie widać. W 12 tygodniu każde dziecko ma „siusiaka” - wyrostek płciowy wyglądający jak siusiak. Zdjęcie nocnikowe od dołu zawsze będzie wyglądało wtedy jak chłopak, dlatego sprawdza się przekrój i tutaj mozna na 60-70% oszacować czy wyrostek ma cechy bardziej męskie czy żeńskie. Na tym przekroju nie widać wyrostka. Być może lekarz zasugerował chłopca, bo widział przekrój wyrostka na usg, ale zdjęcia tego wyrostka nie dostałaś. Tak czy siak jeszcze się wstrzymaj, bo to nie jest na 100% :)
 
reklama
Na tych zdjęciach nic nie widać. W 12 tygodniu każde dziecko ma „siusiaka” - wyrostek płciowy wyglądający jak siusiak. Zdjęcie nocnikowe od dołu zawsze będzie wyglądało wtedy jak chłopak, dlatego sprawdza się przekrój i tutaj mozna na 60-70% oszacować czy wyrostek ma cechy bardziej męskie czy żeńskie. Na tym przekroju nie widać wyrostka. Być może lekarz zasugerował chłopca, bo widział przekrój wyrostka na usg, ale zdjęcia tego wyrostka nie dostałaś. Tak czy siak jeszcze się wstrzymaj, bo to nie jest na 100% :)
Dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie. :) Lekarz zasugerował płeć pokazując obraz z usg załączony w moim pierwszym poście ale nie doczytałam wcześniej opinii na jego temat.
 
Do góry