reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Butelka Tommee tippee i odstawienie od piersi

dokładnie tak samo robię . Jak gotuje zupę to jemu bez przypraw odkładam w osobna miseczke, miksuje to wszystko i takie to jeszcze zje jako tako. Woli jednak doprawione delikatnie, ja wiem że większość mnie za to zje, ale moje dziecko nie zje czegoś bez smaku. Słoiczki smakują tak samo, sama bym nie chciała tego jeść 😂
Ja też doprawiałam, nie sądzę żeby to było coś złego. Pieprz, czosnek, takie rzeczy. Jako ciekawostkę powiem, że w książce kucharskiej "Bobas lubi wybór" są przepisy na dania, które dla mnie samej wychodziły za ostre, a najwyraźniej są dzieci, którym to pasuje i co najważniejsze nie szkodzi.
 
reklama
Ja też doprawiałam, nie sądzę żeby to było coś złego. Pieprz, czosnek, takie rzeczy. Jako ciekawostkę powiem, że w książce kucharskiej "Bobas lubi wybór" są przepisy na dania, które dla mnie samej wychodziły za ostre, a najwyraźniej są dzieci, którym to pasuje i co najważniejsze nie szkodzi.
ja nie dodaje jakoś mega dużo tych przypraw takie podstawowe troszeczkę soli, pieprzu, moje dziecko nie zje inaczej i wcale się mu nie dziwię bez przypraw wszystko jest mdłe
 
Ja bym postawiła na kubek, bidon w tym wieku. 8 miesięcy to zaraz trzeba będzie te butelkę odstawić ze względu na zgryz i próchnicę
 
Ja tylko dodam, że dziecko nie musi jeśc do końca 🤷‍♀️ ma jeśc tyle, ile chce. 120ml moze wystarczać. Ja bym zostala przy butelce, która pasuje dziecku.
 
Ja tylko dodam, że dziecko nie musi jeśc do końca 🤷‍♀️ ma jeśc tyle, ile chce. 120ml moze wystarczać. Ja bym zostala przy butelce, która pasuje dziecku.
rozumiem tylko dla mnie to jest mega dziwne, mleka w piersiach mam sporo, mały potrafi zjeść z obu piersi na raz , ostatnio sprawdzałam ile ściągnę mleka i tak z obu to wychodzi mi ok.240 ml , a mm najwięcej zje 90-120 dlatego jest to dla mnie dziwne... Jeszcze po przerwie 3 godzinnej, gdzie pierś woła czasem co godzinę albo i częściej
 
rozumiem tylko dla mnie to jest mega dziwne, mleka w piersiach mam sporo, mały potrafi zjeść z obu piersi na raz , ostatnio sprawdzałam ile ściągnę mleka i tak z obu to wychodzi mi ok.240 ml , a mm najwięcej zje 90-120 dlatego jest to dla mnie dziwne... Jeszcze po przerwie 3 godzinnej, gdzie pierś woła czasem co godzinę albo i częściej
A mnie to ani trochę nie dziwi, bo mleko modyfikowane ma inny sklad i jest cięższe niż mleko kobiece, więc dłużej się je trawi i zapewne szybciej syci.
To, ile ściagasz laktatorem też do końca nie odzwierciedla tego, ile wypija dziecko.

Generalnie dziecko ma pić tyle, ile chce i dopóki nie spada na siatce centylowej, to jest to ok.
 

Podobne tematy

G
Odpowiedzi
3
Wyświetleń
861
guest-1681834848
G
Do góry