reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Brak kupki u niemowlaka

kamiliszek

Aktywna w BB
Dołączył(a)
2 Sierpień 2021
Postów
78
Hej. Jakie macie sposoby na brak kupki u niemowlaka? W szpitalu robił bez problemu kupkę, kiedy tylko wróciliśmy do domu, zaczęło się 🙄 jak narazie karmię go mlekiem modyfikowanym Nan Opti Pro Plus bo laktacja coś uśpiona jest. Doradzicie coś Dobre Duszyczki? 😇
 
reklama
Ale w ogóle nie robi ? Z tego co wiem do tygodnia kupki może nie być i jest to normalne.
Co do laktacji, z każdą podana butelką twoja laktacja coraz bardziej się usypia, więc jeżeli chcesz karmić piersią do przystawiaj dziecko jak najczęściej.
 
Ale w ogóle nie robi ? Z tego co wiem do tygodnia kupki może nie być i jest to normalne.
Co do laktacji, z każdą podana butelką twoja laktacja coraz bardziej się usypia, więc jeżeli chcesz karmić piersią do przystawiaj dziecko jak najczęściej.
Jak narazie od soboty nie robi kupki. Położna już szykuje się do robienia lewatywy małemu. Niestety moje sutki są takie że synek nie chce ich łapać. Nawet kapturki nie pomagają. Jedynie laktator.
 
Jak narazie od soboty nie robi kupki. Położna już szykuje się do robienia lewatywy małemu. Niestety moje sutki są takie że synek nie chce ich łapać. Nawet kapturki nie pomagają. Jedynie laktator.
Rozumiem, bo miałam ten sam problem, jednak kategorycznie nie dawałam butelki i w końcu załapał. Położna powinna ci pomóc w karmieniu, często nakładki utrudniają. Oczywiście możesz po prostu dziecko karmić mm i w ogóle się z tego nie tłumaczyć.
Ale widzę że położna nie jest zbyt mądra skoro chce dziecku robić lewatywę, przecież to nie rozwiąże problemu... Brzuszek ma twardy ? Jeżeli bóle go nie męczą to nie ma nic złego w braku kupki, naprawdę, już lepiej podać takiemu maluchowi wodę niż zrobić lewatywę.
 
Hej. Jakie macie sposoby na brak kupki u niemowlaka? W szpitalu robił bez problemu kupkę, kiedy tylko wróciliśmy do domu, zaczęło się 🙄 jak narazie karmię go mlekiem modyfikowanym Nan Opti Pro Plus bo laktacja coś uśpiona jest. Doradzicie coś Dobre Duszyczki? 😇
Możesz spróbować Windi kateter rektalny. Tylko najlepiej stosować już w ostateczności. Na pewno to będzie lepsze rozwiązanie niż lewatywa 😱
 
Jak narazie od soboty nie robi kupki. Położna już szykuje się do robienia lewatywy małemu. Niestety moje sutki są takie że synek nie chce ich łapać. Nawet kapturki nie pomagają. Jedynie laktator.
Dziecko moze nie robic kilka dni kupki i nie ma w tym nic dziwnego o ile nie towarzysza temu inne dolegliwosci typu ból, twardy tkliwy brzuszek itp. Na poczatek sprobuj masazu brzuszka, okreznymi ruchami kciukami w dól, na yt napewno znajdziesz jakis instruktaz, do tego podkurczanie nozek itp. kladz maluszka na brzuszku, to pomoze pozbyc sie zalegajacych gazow jesli dokuczają.
Co do karmienia to najlepiej konsultacja z cdl, podpowie sposob i pozycje w jakiej najlepiej karmic z Twoim problemem, byc moze wystarczy kilka wskazowek i pojdzie wszystko super. Jak sie nie uda to trudno, na mm tez dzieciatko wyzywisz i bedzie dobrze tylko nie kazde mleko podpasuje i trzeba troszke cierpliwosci zeby uklad pokarmowy sie przyzwyczaił.
 
Jak narazie od soboty nie robi kupki. Położna już szykuje się do robienia lewatywy małemu. Niestety moje sutki są takie że synek nie chce ich łapać. Nawet kapturki nie pomagają. Jedynie laktator.
Spróbuj synka przystawić do piersi odrazu po odciągnięciu trochę pokarmu , powinien chwycić wtedy. Ja w ciąży miałam piękne sterczące do karmienia , a po porodzie płaskie jak naleśniki. Aż pewnego razu odrazu po ściągnięciu przystawilam córkę do cyca i ssała równo 😉
 
Hej. Jakie macie sposoby na brak kupki u niemowlaka? W szpitalu robił bez problemu kupkę, kiedy tylko wróciliśmy do domu, zaczęło się 🙄 jak narazie karmię go mlekiem modyfikowanym Nan Opti Pro Plus bo laktacja coś uśpiona jest. Doradzicie coś Dobre Duszyczki? 😇
Hej ja aplikowalam pół czopka , potem lekarz zalecił podawać dicopeg i to pomogło, u nas środki na makrogolu najlepiej działały. Jak długo nie zrobi kupki maluch to zrobi się taki twardy czop z niej i będzie wtedy masakra żeby zrobić 😔 ja to ze starsza córka przechodziłam, pomaga też dawanie zgiętych nóżek to brzuszka, takie ćwiczenie nam położna pokazała
 
Właśnie takie ćwiczenia też stosujemy plus masaż brzuszka i jak narazie nic. Pierdzioszki puszcza, ale kupki zrobić nie może choć widać że chce.
 
reklama
Właśnie takie ćwiczenia też stosujemy plus masaż brzuszka i jak narazie nic. Pierdzioszki puszcza, ale kupki zrobić nie może choć widać że chce.
Nam jeszcze położna pokazała taki trik: jak masz zwykły termometr w domu to tą wąska końcówkę natłuścić Oliwka lub kremem i delikatnie drażnić odbyt, to wymusza na dziecku odruch wypchania kupy, my po takiej czynności widzieliśmy że już jest mega korek z kupki, bo próbowała ją zrobić ale nie mogła , bo odbyt za malutki , jak już doszło do wykupciania, to płakałam razem z dzieckiem 😭
 
Do góry