reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Cześć dziewczyny, przywitam się i ja. Czytam o Was już od 2 tyg. i to forum daje mi mnóstwo nadziei. Tyle pięknych historii… mam nadzieję, że moja skończy się równie dobrze. To moja pierwsza ciąża, początki były ciężkie i myślałam, że już teraz będzie tylko z górki, a jednak nie. Obecnie mam 29 tc., leżę od dwóch tygodni. Szyjka zbadana dokładnie jakieś 4 tyg. temu wynosiła 27mm, ale była już miękka, miałam się oszczędzać. Początkowo męczyły mnie bardzo częste twardnienia, także możliwe, że przez to się tak stało. Teraz też są, ale zdarzają się już o wiele rzadziej. W kolejnych tygodniach szyjka miała kolejno 33 mm, a dwa tyg. temu już 25 mm, główka jest już w kanale rodnym, więc od wewnątrz utworzył się także delikatny lejek. Leżę i nie ruszam się z domu. Czasem pochodzę, ale tylko z konieczności. Biorę magnez doraźnie i nospę (tylko przy większych skurczach) oraz obowiązkowo luteinę. Przyznam, że początkowo wizja leżenia w tych upałach (niestety mieszkam w bloku na 3 pietrze) była wykańczająca, ale z każdym dniem jest lepiej. Jesteście wszystkie bardzo dzielne i dajecie mi dużo siły! Mam nadzieję, że wszystkie nasze obecne historie skończą się tak samo cudownie, jak poprzednie. Mój cel to przynajmniej skończone 35 tygodni. ❤️
 
reklama
U nas obecnie 27+5. Pessar od 22tc. Brzuch twardnieje max 5 razy na dobę. Lekarze mowia, ze to efekt miednicowego ulozenia dziecka, ktore sie wypina. Szyjka ok 24-25mm. Miałyście coś takiego? Na ktg juz kilka razy z rzędu nic się nie pisało. Ale ja i tak nie jestem spokojna:/
 
Czy ktoras z Was miala przy sikaniu lekko zabarwiony sluz na rozowo? Jestem w 28 tc ( 27+5) mam skracajaca się szyjke i od 2 tyg.leze...napisalam juz do swojego lekarza, czekam teraz na odpowiedź
 
Na papierze... jak sikalam nie zwracalam uwagi na to 😐
Wiesz co, ja miałam tak w 21tc. Tylko, że bolało mnie wtedy dodatkowo podbrzusze. Pojechaliśmy na IP. Okazało się, że szyjka zaczęła się rozwierać. Ale to przez infekcję e-coli. Jak się wszystko uspokoiło zalożyli pessar. Myśle, ze lekarz bedzie chciał Cię zobaczyc albo odesle na IP. Nie musi to być nic groźnego, ale lepiej sprawdzać takie rzeczy. Dla własnego spokoju.
 
Czy ktoras z Was miala przy sikaniu lekko zabarwiony sluz na rozowo? Jestem w 28 tc ( 27+5) mam skracajaca się szyjke i od 2 tyg.leze...napisalam juz do swojego lekarza, czekam teraz na odpowiedź
Ja miałam jasnoróżowy gesty śluz ale na bieliźnie i okazało się że szyjka skrócona i zaczął odchodzić czop.
 
reklama
Do góry