reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bhcg i testy

zxvvq

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2023
Postów
65
Witam, wczoraj zrobiłam dwa testy ciążowe i to wieczorowa pora, jak widac nie pozostawiają złudzeń 🤣 dzisiaj wykonałam betę - 271,7. Czy to jest ok? To moja pierwsza ciąża, jestem przerażona☹️ we wtorek jestem zapisana na do ginekologa by znowu potwierdzić ciąże, tak szybko ze względu na prace bo muszę mieć L4, czy myslicie ze coś tam zobaczy?
 

Załączniki

  • B062CEBE-66B0-48D2-8109-87C70AAFB842.jpeg
    B062CEBE-66B0-48D2-8109-87C70AAFB842.jpeg
    997,9 KB · Wyświetleń: 439
reklama
Witam, wczoraj zrobiłam dwa testy ciążowe i to wieczorowa pora, jak widac nie pozostawiają złudzeń 🤣 dzisiaj wykonałam betę - 271,7. Czy to jest ok? To moja pierwsza ciąża, jestem przerażona☹️ we wtorek jestem zapisana na do ginekologa by znowu potwierdzić ciąże, tak szybko ze względu na prace bo muszę mieć L4, czy myslicie ze coś tam zobaczy?
Data pierwszego dnia ostatniego okresu 30 kwietnia
 
Witam, wczoraj zrobiłam dwa testy ciążowe i to wieczorowa pora, jak widac nie pozostawiają złudzeń 🤣 dzisiaj wykonałam betę - 271,7. Czy to jest ok? To moja pierwsza ciąża, jestem przerażona☹️ we wtorek jestem zapisana na do ginekologa by znowu potwierdzić ciąże, tak szybko ze względu na prace bo muszę mieć L4, czy myslicie ze coś tam zobaczy?
Beta jest pozytywna, świadczy o ciąży :) Możesz jak chcesz powtórzyć ją po 48h w tym samym laboratorium. Przyrost powinien wynosić minimum 66%. Ginekolog na dobrym sprzęcie zobaczy pęcherzyk w macicy dopiero od bety ok 1000. Najlepiej poczekać ze 2 tygodnie do pierwszej wizyty. Ginekolog potwierdzi ciążę raczej dopiero po uwidocznieniu zarodka z bijącym serduszkiem.
 
A jaka masz pracę że potrzebujesz od razu L4 ? . To dopiero początek ciąży . Tak jak piszą , na tak wczesnym etapie nic jeszcze nie będzie widać . Lepiej poczekać . Do ginekologa najlepiej iść między 6-7 tyg ciąży .
 
A jaka masz pracę że potrzebujesz od razu L4 ? . To dopiero początek ciąży . Tak jak piszą , na tak wczesnym etapie nic jeszcze nie będzie widać . Lepiej poczekać . Do ginekologa najlepiej iść między 6-7 tyg ciąży .
Są różne stanowiska pracy, niebezpieczne zarówno fizycznie (jakaś straż pożarna, gdzie wbiega się w pożary i inne tego typu), jak i zdrowotnie (chemikalia, lakiery i inne takie). Także myślę, że skoro autorka tak pisze, to widocznie ma bardzo ważny powód i pracę, która zdecydowanie ciąży zagraża i widocznie nie da się stanowiska dopasować.
 
Są różne stanowiska pracy, niebezpieczne zarówno fizycznie (jakaś straż pożarna, gdzie wbiega się w pożary i inne tego typu), jak i zdrowotnie (chemikalia, lakiery i inne takie). Także myślę, że skoro autorka tak pisze, to widocznie ma bardzo ważny powód i pracę, która zdecydowanie ciąży zagraża i widocznie nie da się stanowiska dopasować.
Tylko że to o czym piszesz nie jest wskazaniem do L4 a do dostosowania stanowiska pracy przez pracodawcę :) Jak się nie da, to pracodawca wysyła na płatną przerwę od wykonywania pracy. Ale tak, wiem jak to wygląda w praktyce.
 
reklama
Tylko że to o czym piszesz nie jest wskazaniem do L4 a do dostosowania stanowiska pracy przez pracodawcę :) Jak się nie da, to pracodawca wysyła na płatną przerwę od wykonywania pracy. Ale tak, wiem jak to wygląda w praktyce.
No właśnie, wiadomo jak to wygląda w praktyce. Pracodawcy sami często mówią, żeby iść na L4. ;)
 
Do góry