reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Beta hcg po poronieniu a możliwa ciąża

madziulka_91

Fanka BB :)
Dołączył(a)
28 Luty 2024
Postów
289
Hej,mam takie pytanie. Ile u Was utrzymywała sie beta we krwi po poronieniu/łyżeczkowaniu ?
Zabieg miałam w 13tyg 9 maja i pierwszy test robiłam 17 czerwca pinka i była baaaardzo blada druga kreska ,potem byłam na wizycie 20 czerwca odebrać wynik hist i wyszło wszystko ok,zaśniadu nie ma, lekarz kazał powtorzyć test za tydzień. Po tygodniu (w czwartek) był tak mi sie wydaje negatywny, ale zle zrobiłam bo kupiłam innej firmy(z action) nie pinka i żadne to porównanie. W piątek (wczoraj)byłam 8dpo wiec strzeliłam test z action a tam cień cienia ale taki widoczny z wytrzeszczem oczu, potem robiłam kolejne z facelle na nich były duszki, baaardzo blade , doz był negatywny . Dzis robilam doz rano i był baaardzo blada kreska ale w porownaniu do wczorajszego to coś tam jest. Zrobiłam też pinka i facelle i oba bardzo blade rozowe kreski ale nie jakies tam wow, musze mieć dobre światło no ale wszystkoe były o czasie . Dziś 9dpo i teraz nie mam pojecia czy ja moge być w ciąży czy to pozostałości bety. Nie ciemnieją te kreski jakoś mega więc przypuszczam że to pozostałości bety , sprawa sie pewnie wyjaśni na dniach , nie mniej ciekawi mnie ile u Was ta beta była wykrywalna w moczu?
 
reklama
Nie wiem czemu ta beta spada tak wolno , na usg bylam miesiac temu i było ok, jakieś jeszcze resztki skrzepow były ale to było jeszcze przed miesiączką do tego czasu jeszcze troche krwawiłam wiec myślałam że sie powinno już oczyścić. 20 czerwca nie miałam usg ale lekarz powiedział że nawet jeśli coś zostało to powinno sie samo oczyścić i być ok, beta też powinna spaść do 0 a nie mi cienie pokazywać
 
Musisz zrobić badanie beta hcg i powtórzyć po 48h. Jak urośnie - to możliwa jest ciąża. Jak spadnie lub będzie utrzymywać się na podobnym poziomie - to mogą się okazać pozostałości po poronieniu - i albo oczyści się przy @ albo będzie potrzebne łyżeczkowanie.
 
Musisz zrobić badanie beta hcg i powtórzyć po 48h. Jak urośnie - to możliwa jest ciąża. Jak spadnie lub będzie utrzymywać się na podobnym poziomie - to mogą się okazać pozostałości po poronieniu - i albo oczyści się przy @ albo będzie potrzebne łyżeczkowanie.
Dziękuje za odpowiedź . Bardziej chodzi mi o osoby które miały podobną sytuacje ile utrzymywał się u niech poziom Bety Hcg po poronieniu/łyżeczkowaniu bo co do badań to taki właśnie mam plan jak piszesz. Jutro zrobie jeszcze testy rano i jak będą ciemnieć to znaczy że ciąża bo z pewnością dziś były widoczne ale słabiutko wiec do jutra powinny ściemnieć w przypadku ciąży . Jeśli będą podobne do dzisiajszych to chyba bete sobie daruje poczekam do terminu miesiączki i zrobie bete ewentualnie po bo skoro testy sie wybarwiają to i beta będzie dodatnia a nóż po miesiączce macica sie doczyści i beta wyzeruje.
 
Dziękuje za odpowiedź . Bardziej chodzi mi o osoby które miały podobną sytuacje ile utrzymywał się u niech poziom Bety Hcg po poronieniu/łyżeczkowaniu bo co do badań to taki właśnie mam plan jak piszesz. Jutro zrobie jeszcze testy rano i jak będą ciemnieć to znaczy że ciąża bo z pewnością dziś były widoczne ale słabiutko wiec do jutra powinny ściemnieć w przypadku ciąży . Jeśli będą podobne do dzisiajszych to chyba bete sobie daruje poczekam do terminu miesiączki i zrobie bete ewentualnie po bo skoro testy sie wybarwiają to i beta będzie dodatnia a nóż po miesiączce macica sie doczyści i beta wyzeruje.
Nie, nie znaczy, że ciąża. Testy moga się róznie wybarwiać. To plastik z odczynnikiem. Jeden złapie mocniej, inny mniej. Nawet tej samej firmy.

Generalnie ocenianie poziomu bety po wybarwieniu testu i zlecanie kolejnych testów nie świadczy za dobrze o lekarzu.
 
reklama
Do góry