reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Becikowe 2011

Dołączył(a)
25 Maj 2011
Postów
2
Miasto
Bydgoszcz
Kochane Mamuśki :-) zaglądam do Was pierwszy raz wiec proszę o wyrozumialość ;-) z góry przepraszam jeżeli taki temat juz był, ale co mi tam...
jestem w 38 tc i chciałam Was zapytac o tegorocze becikowe - bo wiadomo co chwile cos nowego sie o tym słyszy ( a to zlikwidowali, a to obniżyli...) w związku z tym proszę wszystkie zorientowane osoby o info jak to wygląda - jakie dokumenty potrzebuje (zaświadczenie od lekarza, zaświadczenie o zarobkach?), kiedy najlepiej załatwiać, gdzie, no i ile tego mi przysługuje (4lata temu dostałam 3tys zł.)?
Będę wielce zobowiązana za wyczerpujące odpowiedzi :-):-):-)
 
reklama
jest becikowe, dostaje sie tysiaka i trzeba miec zaswiadczenie ze bylo sie pod opieka lekarza. A jesli masz i mozesz dostac zasilek rodzinny to dostajesz drugie becikowe.
 
Na stronie internetowej naszego miasta https://um.bydgoszcz.pl/sprawy/wss-...swiadczenia-z-funduszu-alimentacyjnego.asp#12 są informacje na ten temat, a więc ile i komu przysługują becikowe. Nie ma tam żadnej wzmianki o likwidacji becikowego, a więc można otrzymać 1000 zł dodatku do zasiłku rodzinnego z tytułu urodzenia dziecka, 1000 zł becikowego gminnego i 1000 zł becikowego od państwa. Oczywiście po spełnieniu pewnych warunków dochodowych, niepobieraniu świadczeń za granicą, itp. Dane te dotyczą okresu zasiłkowego od 1 listospada 2010 do 31 października 2011.
O zniesieniu tych trzech "becikowych" nie słyszałam. Poczytajcie na tej stronce to się wszystkiego dowiecie. Mam nadzieję, że pomogłam. Jeżeli jednak się mylę to z góry wielkie sorki.
 
ja rodziłam w tym roku i potwierdzam że nadal w Bydgoszczy sa 3 "becikowe" - jak pisała Femka- nie wprowdzajcie w błąd dziewczyna pod koniec ciąży ma wystarczająco stresu;)

dokładniej to jest jakoś tak że pierwsze jest obligatoryjne dla wszystkich - nadal nie ma wymogu, że trzeba było być u gina przed 12 tygodniem- wystarczyło być- idzie się po porodzie po prostu po zaświadczenie do swojego lekarza - to zaświadczenie plus wypis ze szpitala daje się w uzrędzie miasta - można się też starac o samorzodowe i socjalne , ale tu ograniczeniem są dochody - nie znam dokładnie kwot - w każdym razie jak dostajesz rodzinne - to na pewno dostaniesz wszystkie 3 - bo to sie liczy dochód na członków rodziny - oczywiście z nowym członkiem, czyli może okazać się , że jak do tej pory rodzinnego nie dostawałaś to teraz się załapiesz - trzeba przedstawić zaświadczenie z US za 2009 rok- jest bezpłatne- trzeba tylko we wniosku napisac że chodzi o świadczenia rodzinne czy tam becikowe - i do tych dwóch pozostałych potrzebny tez jest pesel dziecka, bo do tego państwowego (chyba;) nie
 
Witam, mam pytanie czy ktos wie jak to jest z becikowym w tym roku, chodzi mi głównie o to samorządowe jakie są kryteria - jaki dochód na osobe musi być maksymalny aby się załapać ( brutto czy netto) i czy wystarczy jak jeden tylko z małżonków jest zameldowany w Bydgoszczy i zamelduje tam dziecko.
 
reklama
Becikowe jest dla wszystkich bez względu na dochody. Potrzebne tylko zaświadczenie od lekarza. Ale gdzie to się idzie składać te prośby to nie wiem.
Dodatkowo jeżeli ktoś ma zasiłek socjalny (?) to może ubiegać się o kolejne 1000 zł (czyli razem 2000 zł za każde dziecię).
Czytałam o tym pare miesięcy temu i tak miało być w tym roku.
 
Do góry