reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Basen w czasie ciazy- wasze doswiadczenia

Ja właśnie dlatego nie uczestniczyłam w zajęciach na basenie podczas szkoły rodzenia. Połozna sama mówiła, że woda w szpitalnym basenie jest ciepła jak - sorki ale tak się wyraziła - siki i odechciało mi się ryzykować jakiejś infekcji. Chciaż podobno to wspaniałe uczucie w basenie...
 
reklama
woda musi byc ciepla, okolo 32 st, wiec nie rozumiem wypowiedzi Twojej poloznej. poza tym wlasnie ozon i i chlor chronia przed infekcjami. ja plywalam rowniez w jeziorze gdzie wiadomo, ze sie jest bardziej narazonym na infekcje - ale wtedy gin powiedziala, ze tampon skropiony oliwa z oliwy :)
 
Riba też słyszałam odnośnie tampona i jak najbardziej popieram, na basen chodziłam do pewnego czasu kiedy prawie zemdlałam i zeszłam na kafelkach, od tamtego czasu jakoś się boję :)
 
hej ja w czasie ciąży chodziłam na basen regularnie a w wakacje pływałam w jeziorze i jak najbardziej polecam zwłaszcza w późniejszym okresie kiedy na lądzie czujesz sie jak słoń to w wodzie nadal motyl :-)

mój ginek też polecił mi stosowanie tamponów posmarowanych maścią przeciwgrzybiczną ale już nie pamiętam jak sie nazywała
 
Basen tak!!!zwłaszcza rano gdy woda po całonocnej filtracji jest czysta, gdy ginekolog nie widzi przeciwskazań, gdy nie masz skłonności do łapania infekcji.
Do 6 miesiąca można pływać żabką, później najlepiej na plecach i tak spokojnie można do końca 9. Ja pływam z mężem raz w tygodniu, pod prysznicem podmywam się płynem do higieny intymnej AA i to wystarczy. Po pierwszej wizycie na basenie młody dostał takiego powera, nie to samo dziecko, stał się silniejszy i żywszy, pewnie dzięki lepszemu dotlenieniu i dokrwieniu teraz daje mi w kość. :-D
 
Ja również chodziłam na basen w ciąży bardzo fajne uczucie czym później chodziłam to tak fajnie unosi się na wodzie.
 
Odświeżam :) Dziewczyny, które naprawdę REGULARNIE chodziły w ciążę przez dłuższy okres na basen: jak przebiegł Wasz poród? Nie chodzi mi o ból, bo że boli to normalne. Ale jak długo rodziłyście, jak skurcze przebiegały i rozwieranie szyjki, jak szybko później doszłyście do siebie? :)

Ja przed ciążą byłam bardzo aktywna, ale od początku ciąży do teraz, a jestem 11 dni przed terminem, też śmigam 2/3 razy w tygodniu na basen, codziennie spaceruję dwa razy po jakieś 40 min i ciekawa jestem odczuć porodowych Dziewczyn które były aktywne sportowo :)
 
Zdecydowanie polecam basen ciężarnym kobitkom. Fajna sprawa i na pewno zdrowa i dla nas i dla naszego maluszka. Jak ktoś już wspomniał dziecko się dzięki temu dotlenia i od razu można poczuć, że jest tam w środku żwawsze i bardziej ruchliwe. Jak tylko maie możliwość to szorujcie na basen. Mega sprawa ;)
 
No jasne, że trzeba być aktywnym w ciąży fizjologicznej. A basen to najlepsza forma i najbezpieczniejsza. Dotlenia matkę i dziecko, odciąża stawy, pozwala zachować sylwetkę, poprawia krążenie, kondycję, wzmacnia mięśnie dna miednicy i zresztą każde jedne tak naprawdę. Ale interesuje mnie jak taka aktywność wpłynęła na Wasz poród? :)
 
reklama
Mi basen pomagał na bóle kręgosłupa. Kilka długości basenu i ból znikał na dobre dwa tygodnie. Teraz jestem w ciąży mnogiej i basen to rzadkość. Męczę się szybko. Byłam tylko kilka razy na początku. Na szczęście kręgosłup w tej ciąży mnie nie boli.

Napisane na E5603 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Do góry