reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badanie z krwi na gluten

jeszcze nie samotna

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Listopad 2009
Postów
169
Miasto
Warszawa
Witajcie,
z góry przepraszam jesli temat juz byl...

Od jakiegos czasu mam podejrzenie ze corka jest uczulona na gluten ( od kilku miesiecy jest na diecie bezglutenowej), bylam prawie pewna, ale oczywiscie babcie stwierdzily ze przesadzam itp wiec ktoregos dnia, pod wplywem emocji i zdenerwowania ze znow slysze ze wmawiam sobie ze ona jest uczulona, postanopwilam, ze zrobie malej badanie z krwi na gluten, odbieram wynik za tydzien, ale w miedzyczasie pomyslalam, czy takie badanie wykaze wynik pozytywny jesli dziecko nie spozywa glutenu;/ czuje sie zle z tym bo obawiam sie ze badanie bede musiala powtorzyc;/szkoda mi kluc malej znow. Czy ktoras z Was orientuje sie czy przed takim badaniem powinnam podawac dziecku gluten? czy moze nie ma to znaczenia? dodam ze konsultowalam sie z lekarzem to powiedzial ze nie wie i odeslal do gastrologa... czas lekarza zmienic...
czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz.
 
reklama
a na podstawie jakich objawów podejrzewasz uczulenie na gluten? gluten ponoć (tak tiwredził alergolog) raczej daje objawy z jelit niz wysypki i to po paru miesiacach stosowania... nie piszesz nic o objawach, dlatego pytam...

co do wyników z krwi - mojej córeczce wyszło uczulenie na orzechy ziemne a na pewno ich jej nie podawałam;-)z białkiem krowim miała kontakt tylko do 4 tygodnia życia (wtedy już odsstawiłam całkowicie nabiał i wszystko co mogło go zaiwerać) a w krwi uczulenie wyszło...

wiec myślę, ze jezeli już córcia dostawała gluten, to jeżeli tfu, tfu jest uczulona to powinno wyjść...

nawet jeśli - moze to być przejsciowa nietolerancja a nie alergia na całe życie:tak:

życzę powodzenia i trzymam kciuki za negatywny czyli dobry wynik badań.

PS. ja też właśnie czekam na wynik glutenu....:baffled:
 
Kora30

Pierwsza reakcja byla wysypka na pupie, odparzenia i ropiejace ranki, jeden ogien doslownie;/ drugim objawem byla bardzo rzadka kupka, taki brzuszek wzdety miala.
I to wszystko sie dzialo tego dnia ktorego dostala np buleczke.
Trzymam kciuki za Twoja corcie i za negatywny wynik :)
 
Właśnie, czy ktoś kto ma taką wiedzę, mógłby napisać jakie są objawy nietolerancji glutenu? Czy np. szorstka skóra na policzkach to może być objaw? Moja mała tak ma od jakiegoś czasu, ale nie wiem czy to zbieg okoliczności czy właśnie objaw. Żadnych innych niepokojących oznak nie zauważyłam.

ps. czy mogę np. nie podawać jej glutenu przez 2-3 dni i zobaczyć czy policzki się zmienią?
 
Ostatnia edycja:
Najczęściej nietolerancja glutenu daje objawy brzuszkowe - wzdęcia, biegunki, zaparcia, kolki itp. drugim dość częstym objawem jest drażliwość, nerwowość, zmęczenie. Objawy skórne zdarzają się rzadziej, ale to kwestia organizmu, jednego wysypie na buzi, inny będzie miał suche łokcie.
Tyle, że większość alergii daje takie same objawy. Także to może być gluten, ale wcale nie musi.
Jakie testy robiłaś? Jest duże prawdopodobieństwo, że pomimo alergii, nike zostanie ona wykryta w testach.
 
reklama
Drogie Mamy,
jestem mamuśką i studentką i robię badania na MAMACH. Proszę zróbcie dla mnie tą ankietkę.
Dziękuję !
<iframe src="https://docs.google.com/forms/d/1VM_6uuUmGyJk_y5b-wFZm_cpvpRAYNKVE03HSu3-dYE/viewform?embedded=true" width="760" height="500" frameborder="0" marginheight="0" marginwidth="0">Ładowanie...</iframe>
 
Do góry