reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Badania tarczycy

camellia92

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
12 Luty 2018
Postów
139
Dobry wieczór :) Potrzebuje porady od kogoś kto ma doczynienia z tarczycą. Otóż jakiś czas temu " został wykryty " u mnie " problem z tarczycą " zaznaczam w cudzysłowiu ponieważ mam 2 opinie 2 różnych lekarzy i nie wiem sama co myśleć. Przejde do sedna, ponieważ mam totalny mętlik w głowie. Zaczęły się u mnie problemy z miesiączkowaniem, zawsze były regularne praktycznie co do dnia. Od x miesięcy coś zaczęło się dziać, cykle się wydłużały, były miesiączki, albo ich nie było. Najdłuższy odstęp wynosił 3 miesiące. Zrobiłam badania zlecone przez lekarza - tarczycowe. Z wynikami udałam się od razu na wizyte umówioną. Moje wyniki to :

FT3 6,36 norma 3,80 - 6,00
FT4 13 norma 7,86 - 14,40
TSH3 2,664 norma 0,340 - 5,600

Przy takich wynikach mam bardzo dziwne objawy między innymi :
Przy zatrzymaniu miesiączki zaczęły się :

Silne bóle głowy
Nagłe uczucie ciepła i zimna
Nietolerancja ciepła (duszności, zawroty głowy, wymioty)

Kołatanie serca, ucisk w klatce piersiowej
Problemy z oddychaniem, nerwobóle, przyśpieszone tętno, nierówny oddech

Uczucie stałego niepokoju i lęku

Nerwowość, drażliwość, niestabilność emocjonalna

Bóle, ścisk żołądka, brzucha
Biegunki, zaparcia

Osłabienie
Senność
Bóle mięśni
Bezsenność

Znaczna utrata wagi
Brak miesiączki
Plamienia
Puchnięcie wola
Sińce pod oczami
Pogorszenie cery

Tyle zauważyłam.
I przy tych objawach i wynikach został mi przepisany leki euthyrox

I zlecone badania dalsze

TSH <0,3 norma <1,22
TPO 11 norma <34

I tu zwrot akcji. Wizyta u innego lekarza, stwierdził, że nic się nie dzieje, wyniki bardzo dobre a jednak ja mam takie a nie inne objawy, brak miesiączki od 3 miesięcy. Czy któraś z Pań która choruje na tarczyce i orientuje się czy naprawdę nic się nie dzieje? Bo jednak czuje się źle doskwierają mi takie a nie inne objawy, a dwóch lekarzy mówi co innego. Dodam, że u mnie właśnie problemy z tarczycą są genetyczne. Mają u mnie wszystkie kobietki problem z nią.
 
reklama
Dodam, że mimo to mam cykle owulacyjne, bo są potwierdzone i są jak najbardziej prawidłowe owulacje. Przebiegają tak jak powinny. Miesiąc temu miałam wywoływany okres luteiną. W grudniu lekarz nie chciał mi przepisać nic i kazał czekać, zmieniłam lekarza dostałam normalnie po takim czasie bez krwawienia luteine pod język i w ciągu 10 dni pojawiło się krwawienie, ale tylko 3 dni i było dość dziwne, blado różowe :( Miałam podczas miesiączek problemy ze skrzepami. Nie wiem czy miesiączka po takim wywołaniu pojawia się już normalnie. Aktualnie powinnam być przed jeżeli dostane.
 
Te pierwsze wyniki tarczycy były jak najbardziej okej. Co prawda, TSH dla młodych kobiet powinno wynosić 1-1.5, ale twoje nie bylo złe. Jak zaczęłaś przyjmować Euthyrox to wpadłaś w nadczynność polekową TSH <0.3. Moim zdaniem niepotrzebnie bierzesz leki i od nadczonności masz takie objawy jak kołatanie serca, duszności, utrata wagi. Idź do dobrego endokrynologa, bo powinnaś odstawić te leki. AntyTPO też ok, czyli nie masz Hashimoto. Moim zdaniem problem leżał gdzieindziej.
 
Zbadaj jeszcze poziom prolaktyny, być może masz za wysoki i część objawów może być tym spowodowane
 
Dziękuje za odpowiedzi, właśnie czekam na miesiączke żeby zrobić hormony. Czyli chyba ten drugi lekarz miał racje, że leki nie są dla mnie. Ale nie mam pojęcia skąd takie objawy ;o
 
Dziękuje za odpowiedzi, właśnie czekam na miesiączke żeby zrobić hormony. Czyli chyba ten drugi lekarz miał racje, że leki nie są dla mnie. Ale nie mam pojęcia skąd takie objawy ;o
Ja mam niedoczynnosc tarczycy.
Odkryłam to przypadkiem, serio. Poszłam do lekarza, bo miałam ciśnienie za wysokie, zlecił mi m.in. morfologię i tu sie dopiero pokazała cholera. Tarczyca ma to do siebie, że nie ma takich typowych tylko dla niej objawów... I nie są one aż tak uciążliwe i widoczne, a już na pewno nie są niepokojące. Okej, przytyłam sporo ale raczej do sportsmenki mi daleko... senna, rozdrażniona? A bo to mało możliwych przyczyn? W życiu nie spodziewałam się, że to niedoczynność tarczycy :p. U mnie raz tylko okres się dluuugo spóźnił, tak to mniej więcej regularne cykle, ale dość długie :p. Nie wiem czy cos pomogłam

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ja właśnie schudłam bardzo w ostatnim czasie, też się zastanawiam czy u mnie z ciśnieniem coś się nie dzieje, przez te silne bóle głowy, tylko z tyłu głowy, promieniują mi na szyje, kark. Masakra. Też właśnie słyszałam, że badania mogą wcale nie wskazywać, że coś się dzieje z tarczycą, a po zrobieniu USG tarczycy wychodzi właśnie, że jednak coś jest. Mi morfologia wyszła tak no nie jest źle ale coś z MCH bo zaniżone, RDW-CV, RDW-SD podwyższone oby dwa. W hormonach też może się kryć?
 
Ja mam długie nieregularne cykle, chodziłam po lekarzach, 2 razy spóźniła mi się miesiączka 3 msc najwięcej. I jedna lekarka, że ona nie ma pojęcia co mi jest, niby przykre ale śmiech na sali z tych lekarzy
 
Ja właśnie schudłam bardzo w ostatnim czasie, też się zastanawiam czy u mnie z ciśnieniem coś się nie dzieje, przez te silne bóle głowy, tylko z tyłu głowy, promieniują mi na szyje, kark. Masakra. Też właśnie słyszałam, że badania mogą wcale nie wskazywać, że coś się dzieje z tarczycą, a po zrobieniu USG tarczycy wychodzi właśnie, że jednak coś jest. Mi morfologia wyszła tak no nie jest źle ale coś z MCH bo zaniżone, RDW-CV, RDW-SD podwyższone oby dwa. W hormonach też może się kryć?
Nie nie. Nie to miałam na myśli.
Nadcisnienie nie wiem nawet czy było związane z niedoczynnoscia tarczycy, chodizlo mi o to że poszłam do lekarza z jedną choroba a wyszłam z dwiema ;). Ze nawet nie miałam pojęcia, że coś mogę mieć nie tak z tarczyca.
A co do badań. To te tarczycowe wykażą (tsh, ft4, ft3 i te różne anty) + USG tarczycy [emoji14]

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Ja mam długie nieregularne cykle, chodziłam po lekarzach, 2 razy spóźniła mi się miesiączka 3 msc najwięcej. I jedna lekarka, że ona nie ma pojęcia co mi jest, niby przykre ale śmiech na sali z tych lekarzy
A do jakich lekarzy chodzilas? Rodzinni tylko czy...?
Ja bym Tobie polecała zrobić cały pakiet badań tarczycowych, później iść do endokrynologa z tymi wynikami i żeby zrobił Ci też USG właśnie.
A co do spóźnionej miesiączki to do ginekologa, może jakiś związek z żeńskimi hormonami...

Napisane na Redmi Note 4 w aplikacji Forum BabyBoom
 

Podobne tematy

Do góry