reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

AMH JAK INTERPRETOWAĆ WYNIK

Whitedovee95

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
29 Marzec 2022
Postów
56
Hej,
Miałam robione AMH w 3 dc. Nie wiem za bardzo jak interpretować ten wynik. Mam 27 lat.
AMH mam w normie? Czy potwierdziło się PCOS?
Screenshot_20220608_124923_com.google.android.apps.docs_edit_74317026388660.jpg
 
reklama
Wynik jest zdecydowanie ponad normę. W przeliczeniu na jednostki ng to wychodzi ponad 8 a na pcos wskazuje wynik 6 i więcej. Ponadto jest on napisany wytluszczonym drukiem.
 
U mnie wygląda to tak, że w ubiegłym roku trafiłam do lekarza który stwierdził PCOS i brak owulacji. Jedyne wyniki, które miałam ponad normę to prolaktyna i testosteron. Zmieniłam lekarza po paru miesiącach nieudanych prób poczęcia nakazano zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności. Ten lekarz natomiast stwierdził że nie wierzy ze to PCOS oraz że nie występuje u mnie owulacja, tym bardziej że na usg było widać że ta owulacja była. Dlatego stąd moje pytanie czy ten wynik potwierdza ostatecznie PCOS, bo nie ukrywam że po wizycie w klinice byłam dosyć zdezorientowana.
 
U mnie wygląda to tak, że w ubiegłym roku trafiłam do lekarza który stwierdził PCOS i brak owulacji. Jedyne wyniki, które miałam ponad normę to prolaktyna i testosteron. Zmieniłam lekarza po paru miesiącach nieudanych prób poczęcia nakazano zgłosić się do kliniki leczenia niepłodności. Ten lekarz natomiast stwierdził że nie wierzy ze to PCOS oraz że nie występuje u mnie owulacja, tym bardziej że na usg było widać że ta owulacja była. Dlatego stąd moje pytanie czy ten wynik potwierdza ostatecznie PCOS, bo nie ukrywam że po wizycie w klinice byłam dosyć zdezorientowana.
A jak USG? Przy pco mogą oczywiście występować owulacje.
 
reklama
Wszystko też zależy od sprzętu. Ale moim zdaniem masz pco. Wyniki amh plus wysoki testosteron. A jak z owłosieniem i otyłością?
Delikatne owłosienie w okolicach pępka i żuchwy. A jeśli chodzi o otyłość, BMI mam w normie. Czy pco jest bardziej łaskawe niż pcos? Czytałam że pco to torbiele, mogą być groźne dla kobiet?
 
Do góry