reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alimenty

Dołączył(a)
29 Sierpień 2011
Postów
4
Witam serdecznie!
Jestem samotną matką mam ślicznego 1,5 rocznego synka. Ojciec dziecka przez całą ciążę nie interesował się mną ani dzieckiem, po urodzeniu było tak samo. Jedynie przysyłał mi smsy z groźbami że odbierze mi dziecko, że nie mam praw do niego i że nie da ani grosza na dzieciaka. Tydzień temu złożyłam wniosek do sądu o przyznanie dziecku alimentów, pozbawienie go władzy rodzicielskiej. I z tym wiąże się moje pytanie jak mam się przygotować do tej rozprawy jak wyliczyć kosztorys dla dziecka. proszę o pomoc, strasznie się boję.
Z góry ślicznie dziękuję
 
reklama
Rachunki imenne same paragony nie wystarcza jezeli chodzi kosztorys.

pracujesz?
nie byliscie małżeństwem?
 
to nie dostaniesz alimentów na siebie bo gdybyś była mężatką to byś mogła alimenty na siebie wziąść a tak to bedziesz musiała iść do pracy.
Praw ojcu nie odbierzesz za samo to że się nie interesował dzieckiem ew. sad może ograniczyć ale w to wątpie.
a kosztorys to wiesz jedzenia dla dziecka, ubranie, leki, mały chodzi do okulisty ma jakies problemy z zdrowiem astma, okulista itp?

Możesz iść do MOPS-u i z nimi porozmawiać oni pomoga ci do sądu papiery złożyć, dostaniesz jakies pieniązki skoro on nie łoży na dziecko są różne zapomogi dla matek samotnie wychowujących dzieci
 
Absulutnie nie zgodzę się z wypowiedzią mineralnejkocicy. Proszę nie wprowadzać innych użytkowników w błąd.

Co do pytania Eluni1806:
1. Nie bardzo rozumiem jak mogła Pani wnioskować o alimenty nie wyliczywszy wcześniej kosztu utrzymani dziecka. przecież to o jaką kwotę Pani wnioskuje jest pochodną tego ile kosztuje dziecko.
Sporządzając zestawienie należy uwzględnić wszystkie wydatki na dziecko np. jedzenie, środki czystości, ubranie, buty, leki, lekarza, media itp. Najlepiej rozbić zestawienie w ujęciu średniomiesiecznym.
2. Posiadanie imiennych faktur nie jest niezbędne. Oczywiscie moze je Pani gromadzic, ale nie jest tak, że bez faktur sąd nie uzględni okreslonych kosztów. Fakturami/rachunkami/paragonami popiera się zwykle pozycje nietypowe np. specjalistyczne leki, specjalistyczne obuwie itp. Nikt jednak nie bierze faktur na żywność, podstawowe środki czystości itp.
3. Co do pozbawienia ojca władzy rodzicielskiej - nie widzę w Pani poście przesłanek do tego. Niemniej w Pani sytuacji nie powinno być problemu z ograniczeniem władzy. jednym z powodów dla którego mozna się ograniczenia domagać jest "rozłączenie rodziców" co w Pani przypadku ma miejsce.
 
I jeszcze dwie kwestie:
1. rozumiem, że ojciec uznał dziecko.
2. może Pani złożyć o zabezpieczenie roszczenia na czas postepowania (alimenty na czas postępowania, które może trwać dość długo).
 
Do góry