reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Alergia pokarmowa?!

Agati88

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Listopad 2016
Postów
168
Cześć dziewczyny,potrzebuje waszej pomocy bo za chwilę oszaleje albo się rozwiode z mezem przez kłótnie. Mój synek ma prawie 3miesiace. Początkowo karmilam go piersią i dokarmialam NANem było w miarę ok oprócz bólów brzuszka. Byłam z tym u pediatry przepisala bebilon pepti niby na te kolki. Średnio mi się to podobało bo to mleko dla alergików,ale zaufalam lekarce. Synek pil to mleko od około 25.08 po 10 dniach ok 5.09 pojawiła mu się pod oczkiem sucha plamka ala liszaj. Byłam świecie przekonana że to liszaj jest. Natłuszczalam smarowalam -nic. Plamka robiła się większą i większą i zrobiła się też na drugim poliku wraz z małymi krostkami na skroniach. Nie laczylam tego z alergia pokarmowa. Byłam w czw.u kardiologa z synkiem pokazałam mu buzie i pani dr stwierdziła że wygląda to na alergie pokarmowa i przepisala mleko nutramigen. Synek je pije od czw.na razie mieszane z pepti. Ale do czego zmierzam. Strasznie to swedza te zmiany jest niespokojny drapie się płacze z mężem się przez to kłócimy:/ nie wiem jak mu pomóc. Chodzi mi o to z obserwacji moich wynika że jak miesiąc od urodzenia był na nanie nic mu nie było,po podawaniu pepti zaczęły się problemu skórne i świąd. Maz mówi że po nutramigenie jest gorzej bo więcej się drapie mnie ciężko stwiedzic bo to kilka dni. Czy to możliwe że te mleka go uczulaja? Czy wrócić do NAN CZY BEBILON ? Chce jutro znowu pójść do pediatry że swoimi wątpliwościami ale do jutra zwariuje. Strasznie mnie korci żeby dac mu zwyczajne mleko,Ale boję się że jak faktycznie ma alergie to mu bardziej zaszkodzi. Miała któraś z Was taki problem? Poradzcie coś,synek te mleka miał tylko że względu na kolki te pepti.
 
reklama
Karmie tylko mm w tej chwili, nie swoje ubrania piore w normalnych proszkach. Nie mam sił teraz właśnie cały się drapal i nie mógł usnąć. Kapalam go w emolium i natłuscilam masłem dla dzieci z azs. Na glowce ma żółte strupy ale fajnie schodzą po kapieli tylko że na drugi dzień znowu narastaja. Jadzia te zdjęcia mnie przerazily ;(( mam nadzieje ze u nas pozostanie tylko na buzce i nie rozniesie się dalej
 
reklama
Ja dalej karmię piersią, wtedy to był najgorszy moment. Teraz jest ok, chociaż jeszcze szukamy pozostałych alergenów. Też mi się drapie w nocy jak coś zjemy nie tak.. Na swędzenie pomoże też fenistil w kropelkach, warto spytać swojego lekarza.
 
Witajcie, u nas ten sam problem był. Dopiero 3 lekarz pediatra stwierdził alergie. Ja cały czas kp więc zero mleka, produktow mlecznych, jaj, orzechów,czekolady, malin,pomidorow. A Magda wygladala okropnie, ciemieniucha aż na brwiach, wysypka, bóle brzucha.
Dostala steryd tylko na 3 dni. Poprawa bardzo szybko, i ta glowe miałam nawilżac i wyczesywac te luski. Do kapieli Oliatum. Teraz Magda ma 13 miesięcy, ja dalej kp na diecie ale jak np.zjem cos co zawiera mleko w proszku czy serwatke to sa plamy takie jak u autorki Które smaruje Zinalfatem. Niestety krostki na buzi sa i pomimo diety i smarowania nie schodzą, tak samo wzdęcia ale dokuczaja najbardziej noc. U nas jeszcze sapka tez jest, nawet gdy Fenistil stosowalam nie zniknela.

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Fenistil mam jakos nie widzę poprawy po nich,w dzień jeszcze jakiś daje radę ale w nocy właściwie nad ranem około 6 jest masakra. Drapie się więc przytrzynuje mu raczki denerwuje się przy tym i on i ja i wtedy juz po spaniu. Dziewczyny ale na tym pepti objawiła by się dopiero ta alergia? Przecież to mleko właśnie dla takich maluszków na razie jeszcze mieszam pepti z nutramigenem więc ciężko powiedzieć czy jest poprawa. Zauważyłam że mniej pruka po tym mleku i kupki są mniej cuchnace. Jeszcze jutro posmaruje go stedrydem,myślałam że troszke swiad zniknie przy jego stosowaniu ale jakoś nie bardzo. I właściwie plamki są bledsze ale dalej je widzę dalej mają taką otoczke różowa a jak się zaczyna drapac to od razu jest ich zarys. No i ta głowa po kapieli jest fajna gladka a na drugi dzień zarasta strupami. Jak mu mogę pomóc skoro je mleko dla alergików a objawy się jednak nasilają;( zobacze jeszcze na tym nutramigenie i jutro pójdę do pediatry żeby ho obejrzał choc tu pewno przydałby się dobry alergolog
 
Moja córka ma skaze i nietolerancje laktozy więc jest na Pepti plus delicol. Do tego ma AZS, która pokazała się gdy mała miała 2.5msc. Mamy swój zestaw pielęgnacyjny ,taki że skóra wygląda naprawdę dobrze. Przy azs liczy się systematyka i odpowiednie produkty. Dodam że nie używamy sterydów.
 
Agati - ale zdajesz sobie sprawe, ze alergia to nie tylko na mleko ? Co sie tak na ten Bebilon Pepti i Nutramigen zawzieliscie ? To sa wlasnie mleka dla alergikow i sadze, ze gdyby dziecko dalej pilo "normalne" mleko, sytuacja bylaby byc moze gorsza. Jak juz pisaly Dziewczyny, AZS ujawnia sie ok. 3 mca zycia, wiec to, ze u Was akurat zbieglo sie to ze zmiana mleka na to z rozbitymi, lzej strawnymi bialkami, to czysty zbieg okolicznosci. Nie radze wracac do "normalnego" , bo dopiero mozecie "narobic" . Alergenem moze byc wszystko, jak karmilam piersia, unikalam nabialu, cytrusow, czekolady, doslownie wszystkiego, co mogloby uczulac, a dopiero przy wprowadzeniu dziecku stalych pokarmow, okazalo sie, ze corka zle reaguje na ...marchewke :/ .
Jesli piszesz o kaszelku, to ja bardziej "obstawialabym" chemie albo roztocza- skup sie na tym . Zrezygnuj na jakis czas ze swoich kosmetykow, sprobuj wyprac wszystko w hipoalergicznych proszkach, bez plynu do plukania za to z podwojnym plukaniem (ja tak robilam ), moze trzeba zmienic materacyk w lozeczku , ubierac dziecko tylko w bawelniane ubranka, wyrzucic dywany , firanki i inne siedliska kurzu, kupic dobry odkurzacz.No, niestety, zycie rodzicow dzieci alergicznych jest ciezkie :( .
A co do kapieli - u nas np Oilatum strasznie uczulalo. Za to rewelacyjnie sprawdzil sie olejek Babydream z Rossmana, ten bialy z rozowa zakretka :)- swietnie nawilzal skore w czasie kapieli .
 
My na szczęście też nie potrzebujemy sterydów ani innych maści. Pierwszy pediatra przepisał hydrocortison ale nic nie pomógł.drugi zmienił mleko,dał próbki kosmetyków do atopowej skóry więc mogliśmy sprawdzić co małemu pomaga. Kosmetyki muszą być regularnie stosowane.nawet miejsca zagojone smarujemy żeby zapobiec nawrotom.zastanów się co w otoczeniu Twojego maluszka może go uczulac i wyeliminuj to.jeśli chodzi o drapanie to może spróbuj zakładać mu na rączki rękawiczki.
 
U nas znowu przy alergii na bialko mleka krowiego alergolog kazala myć zwykłym mydłem w kostce (u nas bambino lub babydream) a smarowac cetaphilem da ultra i co jakis czas kąpiel w krochmalu no i na pepti jestesmy i wszystko po ok 1,5 tygodniu zeszlo z buzi i ciala.
Aaa I takie brzydsze miejsca bepanthenem sensi derm
 
reklama
@Agati88 Ja bym zaczęła od wyprania wszystkiego w dziecięcym proszku - łącznie z Waszymi ubraniami, pościelą, ręcznikami i wszystkim z czym maluch ma kontakt (pluszaki?). Ja mam program w pralce - płukanie antyalergiczne (wówczas płukanie jest ciepłą wodą) i zawsze go ustawiałam. Jeśli nie masz takiej możliwości, to zrób dwa płukania. Nie stosuj żadnych płynów do płukania. Ewentualnie jeśli z mężem jednak chcecie zwykły proszek +płyn, to przygotujcie sobie osobno "domowe ubiory" uprane w proszku dziecięcym.
Nam przy podobnych plamach lekarz zalecił od razu przejście na Nutramigen (bez mieszania z poprzednim mlekiem - chyba, że synek nie chciałby jeść, to wtedy stopniowo). Podobno w tą stronę tak można, w drugą trzeba schodzić stopniowo. I uprzedzam - po Nutramigenie kupki mogą być zielone.
A możesz podać listę używanych przez Was kosmetyków dziecięcych?
 
Do góry