reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

alergia na marchewkę

Dołączył(a)
24 Luty 2010
Postów
1
Po ostatnich sensacjach brzuszkowych byliśmy u alergologa - wyszlo, że córeczka ma najprawdopodobniej alergię na marchewkę (podobnie jak ja). Zapobiegawczo odstawiliśmy równiez cały nabiał, jajka, banany, soję, orzechy itp.
Ponieważ ja sama uczulona jestem jeszcze na pietruszkę, selera to praktycznie nie jem zup, ale chciałabym podawać je córce.Do tej pory karmię ją tylko piersią i od czasu do czasu daję samo jabłuszko Bobovity. Macie jakieś pomysły na zrobienie zupki dla 5-miesięczniaka bez marchewki ? Większość dań w słoiczkach dla dziecka w tym wieku zawiera właśnie marchewkę, wszystkie zupki również.
Czy ktoś w ogóle ma podobny problem?
 
reklama
moja córka też ma uczulenie na marchewkę. Do zup wcale nie trzeba jej dodawać, a i tak smakują, ja już się przyzwyczaiłam ;)
Rozumiem, że to, co zapobiegawczo "odstawiliście" tak naprawdę Ty odstawiłaś? co w ogóle już je Twoja córka? moja całe 7 miesięcy była tylko na cycu właśnie ze względu na alergię. Pierwsze co próbowałam jej wprowadzić ze stałych pokarmów to marchewka i jabłko - to była porażka. Potem w ruch poszła dynia z kartoflami, później brokuły. Dla 5-miesięcznego dziecka ta zupka i tak chyba tylko umownie nazywa się zupą - przecież to zwykły przecier z 1-2 warzyw, nawet przyprawiać takim maluchom nie ma co na początku, zwłaszcza alergikom. Jeśli masz taką możliwość, to spróbuj może z tą dynią, na ogół dzieci ją lubią.
 
moja córka też ma alergie na marchewkę,obecnie skończyła 5mcy,spróbuj może ziemniaczków ze szpinakiem,Natalka niestety ma jeszcze prawdopodobnie uczulenie na kukurydzę,gdyż jak jej dałam kleik ryżowy to dostała czerwonych policzków,wiec pozostało mi gotowanie dla niej,bo dożo słoiczków ma także olej kukurydziany min. właśnie szpinak z ziemniaczkami :( brokuły z ziemniakami już jadła...po bananie i jabłku prawdopodobnie tez ma uczulenie...ale minęło troszkę czasu,wiec spróbuje niebawem ponownie jabłka,może się przyjmie
 

Załączniki

  • Natalia Sotoła (2).jpg
    Natalia Sotoła (2).jpg
    27,4 KB · Wyświetleń: 197
Moja córeczka też ma alergie na marchew, ostatnio podalam jej troche pietrzuszki i masakra. Ale mogła jeść dynię z ziemniakiem, potem brokuły, a szpinak jest alergizujący.
 
Do góry