reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Aktywność fizyczna a starania o dziecko

Mamafasolki

Fanka BB :)
Dołączył(a)
22 Sierpień 2018
Postów
5 872
Dziewczyny, od jakiegoś czasu wróciłam do aktywności fizycznej (bieganie 2-3 razy w tygodniu po kilka km; aerobik, jazda na rowerze). Schudłam 10 kg. Zaczynamy starania o dziecko. I tu moje pytanie (przepraszam, jeśli może głupie, ale "mądra " koleżanka mnie nastraszyła, a same wiecie, że rozum i emocje nie zawsze idą w parze:;) - czy mogę kontynuować te moje działania w drugiej połowie cyklu? Czyli po owulacji? Wydaje mi się, że tak, ale potrzebuję jakiejś sensownej porady.
 
reklama
Możesz. Przy zdrowej, niepowikłanej ciąży aktywność fizyczna nie ma wpływu na efekt starań. Nawet powinna pomóc bo dotleniasz cały organizm. Aczkolwiek należy mieć na uwadze to, że każdy organizm jest inny - na pewno są przypadki, w których nie będzie to wskazane, więc żeby się upewnić wskazana jest konsultacja z lekarzem.
 
Mimo poronionej ciąży na koncie, cały czas ćwiczyłam i biegałam w drugiej połowie cyklu. Właściwie miałam najlepsze osiągnięcia 2 tygodnie przed tym zanim dowiedziałam się o ciąży, aż żal było z tego rezygnować 😁
Ja bym nadal uprawiała aktywność fizyczną.
 
Dziewczyny, od jakiegoś czasu wróciłam do aktywności fizycznej (bieganie 2-3 razy w tygodniu po kilka km; aerobik, jazda na rowerze). Schudłam 10 kg. Zaczynamy starania o dziecko. I tu moje pytanie (przepraszam, jeśli może głupie, ale "mądra " koleżanka mnie nastraszyła, a same wiecie, że rozum i emocje nie zawsze idą w parze:;) - czy mogę kontynuować te moje działania w drugiej połowie cyklu? Czyli po owulacji? Wydaje mi się, że tak, ale potrzebuję jakiejś sensownej porady.
Ćwiczyłam skalpel Chodakowskiej codziennie jak dowiedziałam się o ciąży, a żadna z nich do łatwych nie należała. Jeśli tylko lekarz nie widzi przeciwskazan (a dopóki nic nie dzieje się w ciąży to raczej ich brak), ćwiczenia fizyczne są wręcz wskazane.
 
reklama
Ja ćwiczyłam intensywnie, interwały przy tętnie do 170-180 przed ciążą, aż do 7 tc (wtedy się dopiero dowiedziałam). Poniżej zmieniłam aktywność, na lżejszą, ale aktywna byłam do 6 miesiąca. Moja ginekolog powiedziała mi, że jeżeli"robi się coś przed ciążą to nie stanowi to dodatkowego obciążenia organizmu w ciąży. Organizm jest do tego przyzwyczajony".
 
reklama
Ja byłam aktywna do końca ciąży. Najpierw rower i basen plus ćwiczenia rozciągające w domu, później rower odpadł, bo zrobiło się zimno, a na basen przestałam chodzić 2 tygodnie przed terminem. ciąża była niezagrożona, lekarz nie widział przeciwwskazań do aktywności.
 
Do góry