reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Aktywni rodzice w domu a kapital rodzinny 12tys

jekate1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
6 Maj 2023
Postów
43
Od 1 października wchodzi między innymi świadczenie aktywni rodzice w domu 500zl na kazde dziecko , od jakiegoś czasu jest również świadczenie kapitał rodzinny 12 tys na drugie dziecko , kazde przysługuje po ukończeniu 1rż dziecka. Chodzi mi tylko o to czy przy bliźniakach to bez różnicy o które się starać czy któreś jest korzystniejsze?
 
reklama
Zależy co planujesz później.
Bardziej się opłaca teraz po 1000zl z rko, aby potem przejść np na aktywnie w żłobku ( jeśli dajesz do żłobka).
 
A masz złożony RKO?
Kiedy dzieci kończą rok?

Aktywnie w domu jeśli planujesz zostać 2lata bardziej Ci się opłaca. Bo jak teraz wybierzesz tysiac na jedno dziecko i na jedno 500zł (aktywnie w domu) to za rok dostaniesz tylko 500.
 
A masz złożony RKO?
Kiedy dzieci kończą rok?

Aktywnie w domu jeśli planujesz zostać 2lata bardziej Ci się opłaca. Bo jak teraz wybierzesz tysiac na jedno dziecko i na jedno 500zł (aktywnie w domu) to za rok dostaniesz tylko 500.
Nie mam a kiedy trzeba złożyć? Dzieci kończą rok w lutym .
Aale nie mogę chyba zabrać dwóch tych świadczeń albo to albo to
 
reklama
Info ze strony ZUS.
 

Załączniki

  • Screenshot_2024-10-15-11-06-50-494_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2024-10-15-11-06-50-494_com.android.chrome.jpg
    225,9 KB · Wyświetleń: 0
Do góry